WESELE MIĘDZYNARODOWE i POLSKIE TRADYCJE WESELNE - MONIKA i MARTIN

Bardzo dobrze wspominam studenckie czasy i zupełnie niezwiązane z nauką wakacyjne wyjazdy zagraniczne. To właśnie tam wśród ciągnących się w nieskończoność ścieżek fasolowych znalazłem prawdziwą motywację do tego by nauczyć się języka angielskiego. Nigdy nie sądziłem, że umiejętność ta będzie tak ważna w mojej karierze fotografa ślubnego. Branża ślubna się zmienia, mamy coraz więcej wesel w okresie zimowym, rośnie świadomość klientów poszukujących dobrego fotografa ślubnego, który wykona ich wymarzone zdjęcia. Mamy też coraz więcej par młodych, które decydują się na zaproszenie gości innych narodowości do Polski i zorganizowanie międzynarodowego ślubu i wesela właśnie w naszym kraju. Międzynarodowa ekipa przyjaciół jest na pewno gwarancją udanej zabawy. Jako lokalni patrioci doskonale znamy polskie tradycje weselne. Każdy z nas wielokrotnie gościł na ślubach w bliższej lub dalszej rodzinie, weselach znajomych i kolegów z pracy. Nasi zagraniczni goście natomiast na naszych polskich weselach bawią się świetnie ponieważ doceniają wszystko to, co nam już zwyczajnie spowszedniało. Tak, bardzo często nie doceniamy pysznego jedzenia, dekoracji wykonanych z żywych kwiatów, muzyki, która odsłuchana w Spotifaju wielokrotnie napędza nas do tańca. Dla zagranicznych gości, którzy przyjeżdżają do naszego kraju na wesela, elementy te wywołują fascynacje tym co się dzieje, jak się dzieje i ile się dzieje. Ten krótki wstęp prowadzi nas prosto do Proszowic…

KAROLINKA BYSTRA PODHALAŃSKA, POGODOWI SZCZĘŚCIARZE - MARLENA i MACIEK

Miesiąc maj w tym roku pogodowo nie wygląda najlepiej i myślę, że tylko rolnicy są zadowoleni z tego stanu rzeczy. Na szczęście deszczowe dni są momentami przerywane przebłyskami słońca, na które pewnie trzeba zasłużyć. Tak było w sobotę podczas ślubu Marleny i Maćka, który odbył się w Skomielnej Czarnej. Trafili w idealny dzień z wymarzoną pogodą bez najmniejszej kropelki deszczu, pięknymi białymi chmurami na błękitnym niebie i zielenią w szczytowej formie. Dzień rozpoczęliśmy w Salonie fryzjerskim Relaks w Tokarni. Upięcie włosów przebiegło sprawnie i chwilę później byliśmy już na makijażu wykonanym mistrzowską ręką wizażystki Ewy z Make By Me Makeup. Ponieważ Marlena zawodowo zajmuje się urodą więc malowaniu towarzyszyły branżowe dyskusje. Gdy makijaż był niemalże skończony dołączyli do nas Sylwester i Wojtek z Clip Studio, którzy przez cały dzień kolekcjonowali kadry do filmu ślubnego. Wojtek w nasze poczynania wnosił nutkę młodości, Sylwester i ja lata doświadczenia, w skrócie uzupełnialiśmy się całkiem dobrze. Wszyscy znali się nie od dziś, a to zawsze pomaga w zachowaniu dobrego klimatu w trakcie imprezy.

SALA BANKIETOWA SZAFRANTU, FOTOGRAFIA ŚLUBNA NIEPOŁOMICE - KAROLINA i KAMIL

Tym razem na reportaż ślubny zapraszam Was do Niepołomic gdzie podczas fotografowania ślubu Karoliny i Kamila odkryłem miejsce niezwykłe. Kraków słynie z Bazyliki Mariackiej, czasem wspomina się o Uniwersyteckiej Kolegiacie Św. Anny zupełnie natomiast zapominając o Kościele Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Staniątkach. Właśnie w tym pięknym miejscu Karolina ślubowała Kamilowi miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Cofnijmy się jednak w czasie do przygotowań, które rozpoczęły się pod okiem Aleksandry Domagały. Karolina wybrała Hotel Novum w Niepołomicach jako miejsce gdzie musiały pomieścić się kufry, pędzle i palety cieni skompletowane przez Olę. W czasie krótszym niż jedna godzina uroda Panny Młodej została perfekcyjnie podkreślona i mogliśmy odwiedzić Kamila, który czekał w gotowości by rozpocząć swoje przygotowania i piętnastoletnią whisky. Następnie wróciliśmy do domu rodzinnego Karoliny, na wspólne błogosławieństwo. Wszystkie miejsca odwiedzaliśmy wspólnie z Grześkiem i Dawidem z Manolo filmy. Był z nami jeszcze Filip, który pilotował drona w momentami ryzykownych warunkach.

HOTEL JUNIOR SKOTNICKA, ZDJĘCIA ŚLUBNE SKAWINA - KINGA i PAWEŁ

Piątek, piąteczek, piątunio to dla niektórych kolejny dzień spędzony w pracy i oczekiwanie na nadchodzący weekend, dla innych jeden z najważniejszych dni w życiu i okazja do świętowania w gronie najbliższych. Ten wiosenny dzień rozpoczęliśmy od makijażu Kingi, który wykonała Michalina Mikrut z Allure of Makeup. Miła atmosfera i blisko godzina rozmów pozwoliła mi poznać kilka zagadnień branży wizażu. Piętnaście minut później byliśmy już w mieszkaniu rodziców Kingi, gdzie Mama w turkusowej sukience pomagała Kindze w ubieraniu suknii ślubnej i wszystkich niezbędnych dodatków. Dosłownie tuż za rogiem skawińskiego osiedla czekał na mnie Paweł, który od rana dzielnie jak na wzorowego tatę przystało zajmował się Maksem. Gdy mucha siadła pod kołnierzem białej koszuli, razem z rodzicami Pawła wyruszyliśmy na spotkanie z Kingą i wspólne błogosławieństwo. Nie brakowało wzruszeń w momencie gdy rodzice składali gorące życzenia swoim kochanym dzieciom.

WILLA DECJUSZA KRAKÓW, ŚLUB CYWILNY i SESJA ZDJĘCIOWA - KRISTINA i OLA

Same dobre wieści. Mój blog ma kolejnych zagranicznych gości. Pewnie już nie pamiętacie ale wiosną ubiegłego roku Kraków odwiedzili Chan i Katrina, których z przyjemnością oprowadziłem po Krakowskim Rynku. Kilka zdjęć oznaczonych jako sesja ślubna w Krakowie możecie łatwo znaleźć na moim blogu. Tym razem przy okazji Ślubu Cywilnego, który odbył się w Dworku Białoprądnickim, miałem okazję to słoneczne i mroźne (trzy stopnie poniżej zera) przedpołudnie spędzić w przemiłym towarzystwie Kristiny i Oli. Pewnie zastanawiacie się skąd takie imiona. Odpowiedź jest bardzo prosta Kristina pochodzi z Rosji natomiast Ola jest Norwegiem. Podczas naszych rozmów oboje mówili, że uwielbiają Polskę, jednak nie wykluczają powrotu na północ do równie pięknej Norwegii. Nasz blisko czterdziesto kilometrowy tour po Krakowie rozpoczęliśmy na Rynku Głównym.

JAK ZAPLANOWAĆ I ZORGANIZOWAĆ WYMARZONY ŚLUB W ZIMIE - MARTA i MICHAŁ

Perfekcyjnie zorganizowany ślub Marty i Michała, który miałem przyjemność fotografować w ubiegłą sobotę w miejscu dość odległym od Krakowa zainspirował mnie do zanotowania kilku spostrzeżeń w temacie jak zaplanować ślub w zimie i jak taki wymarzony ślub zorganizować. Obserwując branże ślubną w Polsce zauważymy, że ślub w styczniu czy też ślub w lutym nie jest już niczym niezwykłym. Rosnąca liczba nowożeńców, którzy chcą powiedzieć sakramentalne „TAK” korzystając z zimowej i świątecznej aury coraz częściej powoduje konieczność organizacji ślubów nawet w miesiącu grudniu. Ślub Marty i Michała jako jeden z wielu udowadnia, że ślub zimą odpowiednio przygotowany może być fantastycznym przeżyciem, którego oprawę tworzą pełne świątecznych ozdób i ciepłych światełek choinki, biały puszysty śnieg, sople lodu mieniące się w słońcu tysiącem kolorów, a nawet mróz który maluje policzki zaproszonych gości.

POMYSŁ NA SESJE ZIMOWĄ W KRAKOWIE – DWÓR JANA MATEJKI - NATALIA i ŁUKASZ

Zimowy ślub w przedsylwestrową sobotę i przyszłe plany Natalii i Łukasza zmotywowały nas do odnalezienia w Krakowie miejsca, w którym zima nie przeszkodzi nam w realizacji ślubnej sesji zdjęciowej. Nie był to pierwszy raz, gdy pomysły na zimowe zdjęcia stały się numerem jeden we frazach wpisywanych do naszych przeglądarek internetowych. Nie był to też pierwszy raz, kiedy zdjęcia w warunkach zimowych miałem przyjemność i okazję zrobić. Na mojej liście sprawdzonych miejsc na sesję ślubną w Krakowie od dawna znajdują się Pałac Radziwiłłów w Balicach i Dwór Jana Matejki w Krzesławicach. Pałac jest świetnym miejscem, gdy zimowa sesja zdjęciowa ma odbyć się w weekend. W tygodniu, miejsce to możemy rezerwować na sesję po godzinie szesnastej.

ZIELONE WZGÓRZE KONIUSZA, TAK W PROMIENIACH SŁOŃCA - KAROLINA i MATEUSZ

We wrześniu 2016 roku, czyli dwa lata temu na przygotowaniach do ślubu Natalii i Marcina, który można oglądnąć na moim blogu, poznałem Karolinę. Nie jestem do końca pewien czy dobrze zaobserwowałem, ale właśnie wtedy pod Kościołem na Wzgórzach Krzesławickich Karolina przedstawiała znajomym swojego nowego chłopaka Mateusza. No iskrzyło między nimi i po dwóch latach spotkaliśmy się ponownie po to by postawić kropkę nad i. Dzień rozpoczęliśmy od przygotowań Karoliny w Studio Odpicuj się. Profesjonalny makijaż wykonała Aleksandra Szczepanek. Następnie nie zważając na utrudnienia w ruchu związane z odbywającym się w Krakowie maratonem, przebiliśmy się do Nowej Huty, dokładniej na Osiedle Kalinowe w celu uwiecznienia przygotowań Mateusza. Piszę w liczbie mnogiej ponieważ od samego rana biegaliśmy fotografując i filmując z Krzyśkiem z CAMDESIGN, którego bardzo polecam wszystkim przyszłym nowożeńcom. Było tak jak lubię, działo się dużo i można było darować sobie ustawki skupiając się na fajnych momentach. Przygotowania u Karoliny przebiegły w rodzinnej atmosferze. Dom wypełniały śmiechy bawiących się dzieciaków i nutka napięcia budowanego zbliżającym się przybyciem Mateusza.

SESJA ŚLUBNA JESIENIĄ – PAŁAC GOETZÓW OKOCIMSKICH - IZABELA i ARKADIUSZ

Ostatnio głośno o filmie „KLER” Wojciecha Smarzowskiego. Jeżeli widzieliście film lub jego zapowiedź to pewnie pamiętacie świetną rolę Janusza Gajosa, który w roli biskupa urzęduje w gabinecie Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Żeby nie było nudno plener ślubny Izy i Arka rozpoczęliśmy dokładnie w tym samym miejscu, pięknej pałacowej bibliotece Pałacu Goetzów w Brzesku. Pałac Goetzów Okocimskich w Brzesku to jeden z cenniejszych zabytków Małopolski. Obiekt wybudowany przez Jana Albina Goetza od 2008 roku stał się własnością prywatną i jak się można domyślić wygenerowało to sporo pozytywnych zmian. Miejsce to na co dzień zamknięte dla zwiedzających, okazjonalnie udostępniane na potrzeby profesjonalnych sesji zdjęciowych lub przyjęć ślubnych jest obiektem niezwykłym, który przenosi odwiedzających w świat pełen piękna i wspaniałej architektury charakteryzującej się dbałością o najmniejszy detal.