SESJA NA SŁOWACJI, TATRZAŃSKA ŁOMNICA, SZCZYRBSKIE JEZIORO - EDYTA i ROBERT

Trafić dobrą pogodę w Tatrach, szczególnie jesienią, być tam w momencie gdy górskie szczyty oświetlają ciepłe promienie słońca, a liście mienią się w kolorach złota, to rzecz niełatwa. Jednak nie po raz pierwszy i mam taką nadzieję nie po raz ostatni, udało się nam upolować taki idealny dzień i do naszej codzienności dołożyć kilka przemiłych wspomnień i kolorowych fotograficznych kadrów. Dzień rozpoczął się wcześnie rano. Po drodze z Krakowa wiadomo duża flat white i zdrapki na Orlenie, rozmowy o przyszłych planach z Edytą i Robertem i jedno wielkie ładowanie akumulatorów boskim widokiem gór, który najnormalniej w świecie uwielbiam. Przekroczyliśmy granicę ze Słowacją i kolejką górską dostaliśmy się na Tatrzańską Łomnicę. Góry zaskakują. Tak było również i tym razem. Łomnicki Staw, który zwykle przypominał Morskie Oko niemalże zniknął. Pozwoliło nam to na rajd po kamieniach i dostęp do miejsc wcześniej niedostępnych.

HOTEL ZAMECZEK KSIĄŻ WIELKI i ŚLUBNE ISKIERKI MIŁOŚCI - KATARZYNA i PAWEŁ

Jestem pewny, że Mama Kasi i Moniki zapamięta rok 2019 na długo. Jedne wakacje, trochę sprytu jakim wykazali się chłopcy i dwie siostry niemalże jednocześnie rozpoczęły nowe życia u boku swoich wspaniałych mężczyzn. Ciekawe czy dziewczyny równie równo pochwalą się wiadomościami o zaplanowanych wnukach lub wnuczkach. Ale skąd ja o tym wszystkim wiem? Jak się pewnie domyślacie znam szczegóły ponieważ miałem przyjemność fotografować również ślub Moniki i Daniela. Po ślubie zrobiliśmy sesję ślubną, w której asystowała nam Kasia, a już dzisiaj na blogu możecie oglądać zdjęcia, które zrobiłem niedawno bo w ostatnim tygodniu sierpnia. Wiecie, fakt, że goście znają już fotografa ślubnego i wiedzą, że mogą mu zaufać i wiedzą jakich zdjęć mogą się spodziewać bardzo pomaga. Było tak i tym razem. Dużo trafionych fajnych zdjęć akcji i cały reportaż w stu procentach poleciał bez jakichkolwiek ustawek i niepotrzbego stresu. Ale do sedna…

PARK MOGILANY, BUZIAKI SKĄPANE W PROMIENIACH SŁOŃCA - TERESA i ANDRZEJ

Długa historia moi drodzy. Rozpoczyna się ona trzy lata temu na ślubie Pauliny i Darka w Skansenie Smaków w Kryspinowie. Podczas przygotowań Pauliny poznałem siostrę Teresy Anię. W tak zwanym międzyczasie Piotr kupił pierścionek, zaplanował oświadczyny, a gdy Ania powiedziała TAK wspólnie wybrali sale weselną, ustalili datę ślubu i wybrali fotografa. Miałem szczęscie bo wypadło na mnie. Ekipa na ślubie Ani i Piotra w Kasztelu Kajasówka była mocno zaprzyjaźniona, a gdy do tego dodamy, że imprezę prowadził DJ Dawid, legenda krakowskich dance florów, którego miałem okazję poznać już chwilę temu, poczułem się dosłownie jak domu. Wiemy, czas płynie szybko i już za rok na Orawie spotkamy się na ślubie Teresy i Andrzeja. Będzie to w perspektywie czterech lat trzeci ślub, na którym po raz kolejny spotka się ta sama doskonale zaprzyjaźniona grupa przyjaciół – może nie ze sobą, ale ze swoim ulubionym fotografem na pewno. Ale tym czasem postanowiliśmy dobrze wykorzystać czas przedślubny i umówić się na kilka zdjęć podczas sesji narzeczeńskiej oczywiście w Krakowie.

BAZYLIKA BOŻEGO CIAŁA KRAKÓW, FOTOREPORTAŻ ŚLUBNY - ANNA i PIOTR

Sierpień to gorący miesiąc ślubny z er w nazwie. Myśle więc, że dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie go od pokazania na blogu fotoreportażu ślubnego, który w całości odbył się w naszym pięknym mieście Krakowie. Chciałem swoją gawęde rozpocząć od przedstawienia trzech wspaniałych krakowskich kościołów – Kościoła Mariackiego, Kościoła św. Anny oraz Kościoła św. Piotra i Pawła. Natomiast przedmiotem mojej troski szczegółnej jest przede wszystkim Bazylika Bożego Ciała w Krakowie, w której odbyła się ceremonia zaślubin Anny i Piotra. Bazylika, którą można zwiedzać i podziwiać godzinami, chłonąc historię tego miejsca, poznając i odkrywając tam wiele niezwykłych artefaktów. Poszukując kościoła na ślub w Krakowie na Kazimierzu koniecznie rozważcie atrakcje turystyczną małopolski Bazylikę Bożego Ciała w Krakowie. Słoneczny dzień przerywany intensywnymi i trwającymi tylko kilka minut opadami deszczu rozpoczęliśmy na ulicy Cystersów w Klaru Lashes Makeup Nails. Makijaż wykonała Klaudia Rusek w swoim przestronnym studio. Delikatny makijaż tylko podkreślił niezwykłą urodę Ani.

SESJA ŚLUBNA W KRAKOWIE. MIEJSCA IDEALNIE NADAJĄCE SIĘ NA ROMANTYCZNE KADRY.

Sesja ślubna to prawdziwy must have każdej pary młodej. Godziny przed lustrem, idealna suknia ślubna i garnitur skrojony na miarę po prostu muszą zostać uwiecznione w obiektywie fotografa! Oczywiście zdjęcia ze ślubu i wesela są standardem, ale wtedy nie jesteście sami. Wokół was jest mnóstwo osób, wiele się dzieje. Trudno o chwilę skupienia i uwagi tylko dla siebie nawzajem. Taką szansę stwarza specjalna sesja ślubna, na którą warto się zdecydować.

MIEJSKA SESJA NARZECZEŃSKA, PIĘKNI, MŁODZI i ZAKOCHANI - MARLENA i ADAM

Pracując nad obróbką miejskiej sesji narzeczeńskiej Marleny i Adama słuchałem sobie jednej z ostatnich płyt Eda Sheerana, gdzie w utworze Beautiful People śpiewnie wyraża on swoje niezadowolenie ze swojego rudego wyglądu. Niewątpliwie przyszli Państwo Młodzi, których zdjęcia mam przyjemność dzisiaj pokazać na blogu, mieli o wiele więcej szczęścia i tytuł wpisu piękni, młodzi, zakochani pasuje do nich idealnie. Ślub już w sierpniu, a tymczasem wspólnie korzystając z rewelacyjnej pogody odwiedziliśmy kilka zakątków naszego pięknego Krakowa.

CIEKAWE MIEJSCA W KRAKOWIE CZYLI POMYSŁ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ - JOANNA i SZYMON

Dzień ślubu jest dla wszystkich nowożeńców najważniejszy, a zdjęcia reportażowe przedstawiające emocje, których tego dnia przecież nie brakuje, bardzo często wywołują łzy wzruszenia lub uśmiechy na twarzach oglądających. Gdy obrazki z dnia ślubu na dobre zadomowią się w Waszej pamięci wtedy nadchodzi czas na kolejny etap fotograficznej przygody. Etap równie przyjemny, a na pewno mniej wymagający niż organizacja imprezy w dniu ślubu – sesja plenerowa. Ponieważ sesji zdjęciowych poślubnych nie robi się codziennie, suknie ślubne często trafiają na allegro, a garniaków nie można poszerzać w nieskończoność to warto na przygotowanie się do takiej sesji poświęcić kilkanaście minut i dobrze wybrać ciekawe miejsca na plener ślubny w Krakowie.

REPORTAŻ ŚLUBNY SALA WESELNA BABIE LATO GDÓW – CIEPLUTKO - PAULINA i KAMIL

Długa, długa historia, która swój początek ma blisko trzy lata temu we wrześniu 2016 roku na ślubie Julity i Pawła. Oglądając dokładnie wpis na moim blogu wśród zacnego grona królująch na parkiecie przyjaciół doszukacie się Pauliny. Ponieważ nic, a nic się nie zmieniła przez ten czas nie będzie to trudne zadanie. W ubiegłym roku spotkaliśmy się na sesji narzeczeńskiej i spotkamy się jeszcze co najmniej raz na sesji ślubnej w plenerze. Może nie będę pisał, że zostali oni dla siebie stworzeni, ale uwierzcie mi na słowo, że Paulina i Kamil wybitnie do siebie pasują i zupełnie nie dziwi mnie fakt, że zostali parą. Czerwiec i tropikalna pogoda, wachlarze tnące powietrze, wiatraki rozręcone na maksa, takie lato mamy w tym roku. Ale po kolei. Przygotowania zaczęliśmy w salonie Przemysław Kania Fryzjerstwo Profesjonalne, gdzie Przemek (mistrz Europy we fryzjerstwie OMC Hairworld odbywających się w Paryżu) osobiście zadbał o idealną fryzurę Pauliny. W tym samym miejscu na dosłownie kwadracie Paulina dostała też swoją nową twarz 🙂 W trakcie dołączył do nas Łukasz z EffectStudio, który na luzie w klapeczkach zwijał kolejne kadry tworząc niezapomniany film ślubny. Przecisnęliśmy się ozdobioną białymi wstążkami aleją do domu Pauliny by chwilę później Zakopianką pomknąć prosto na przygotowania Kamila.

WESELE MIĘDZYNARODOWE i POLSKIE TRADYCJE WESELNE - MONIKA i MARTIN

Bardzo dobrze wspominam studenckie czasy i zupełnie niezwiązane z nauką wakacyjne wyjazdy zagraniczne. To właśnie tam wśród ciągnących się w nieskończoność ścieżek fasolowych znalazłem prawdziwą motywację do tego by nauczyć się języka angielskiego. Nigdy nie sądziłem, że umiejętność ta będzie tak ważna w mojej karierze fotografa ślubnego. Branża ślubna się zmienia, mamy coraz więcej wesel w okresie zimowym, rośnie świadomość klientów poszukujących dobrego fotografa ślubnego, który wykona ich wymarzone zdjęcia. Mamy też coraz więcej par młodych, które decydują się na zaproszenie gości innych narodowości do Polski i zorganizowanie międzynarodowego ślubu i wesela właśnie w naszym kraju. Międzynarodowa ekipa przyjaciół jest na pewno gwarancją udanej zabawy. Jako lokalni patrioci doskonale znamy polskie tradycje weselne. Każdy z nas wielokrotnie gościł na ślubach w bliższej lub dalszej rodzinie, weselach znajomych i kolegów z pracy. Nasi zagraniczni goście natomiast na naszych polskich weselach bawią się świetnie ponieważ doceniają wszystko to, co nam już zwyczajnie spowszedniało. Tak, bardzo często nie doceniamy pysznego jedzenia, dekoracji wykonanych z żywych kwiatów, muzyki, która odsłuchana w Spotifaju wielokrotnie napędza nas do tańca. Dla zagranicznych gości, którzy przyjeżdżają do naszego kraju na wesela, elementy te wywołują fascynacje tym co się dzieje, jak się dzieje i ile się dzieje. Ten krótki wstęp prowadzi nas prosto do Proszowic…