BAZYLIKA BOŻEGO CIAŁA KRAKÓW, FOTOREPORTAŻ ŚLUBNY - ANNA i PIOTR

Sierpień to gorący miesiąc ślubny z er w nazwie. Myśle więc, że dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie go od pokazania na blogu fotoreportażu ślubnego, który w całości odbył się w naszym pięknym mieście Krakowie. Chciałem swoją gawęde rozpocząć od przedstawienia trzech wspaniałych krakowskich kościołów – Kościoła Mariackiego, Kościoła św. Anny oraz Kościoła św. Piotra i Pawła. Natomiast przedmiotem mojej troski szczegółnej jest przede wszystkim Bazylika Bożego Ciała w Krakowie, w której odbyła się ceremonia zaślubin Anny i Piotra. Bazylika, którą można zwiedzać i podziwiać godzinami, chłonąc historię tego miejsca, poznając i odkrywając tam wiele niezwykłych artefaktów. Poszukując kościoła na ślub w Krakowie na Kazimierzu koniecznie rozważcie atrakcje turystyczną małopolski Bazylikę Bożego Ciała w Krakowie. Słoneczny dzień przerywany intensywnymi i trwającymi tylko kilka minut opadami deszczu rozpoczęliśmy na ulicy Cystersów w Klaru Lashes Makeup Nails. Makijaż wykonała Klaudia Rusek w swoim przestronnym studio. Delikatny makijaż tylko podkreślił niezwykłą urodę Ani.

SESJA ŚLUBNA W KRAKOWIE. MIEJSCA IDEALNIE NADAJĄCE SIĘ NA ROMANTYCZNE KADRY.

Sesja ślubna to prawdziwy must have każdej pary młodej. Godziny przed lustrem, idealna suknia ślubna i garnitur skrojony na miarę po prostu muszą zostać uwiecznione w obiektywie fotografa! Oczywiście zdjęcia ze ślubu i wesela są standardem, ale wtedy nie jesteście sami. Wokół was jest mnóstwo osób, wiele się dzieje. Trudno o chwilę skupienia i uwagi tylko dla siebie nawzajem. Taką szansę stwarza specjalna sesja ślubna, na którą warto się zdecydować.

MIEJSKA SESJA NARZECZEŃSKA, PIĘKNI, MŁODZI i ZAKOCHANI - MARLENA i ADAM

Pracując nad obróbką miejskiej sesji narzeczeńskiej Marleny i Adama słuchałem sobie jednej z ostatnich płyt Eda Sheerana, gdzie w utworze Beautiful People śpiewnie wyraża on swoje niezadowolenie ze swojego rudego wyglądu. Niewątpliwie przyszli Państwo Młodzi, których zdjęcia mam przyjemność dzisiaj pokazać na blogu, mieli o wiele więcej szczęścia i tytuł wpisu piękni, młodzi, zakochani pasuje do nich idealnie. Ślub już w sierpniu, a tymczasem wspólnie korzystając z rewelacyjnej pogody odwiedziliśmy kilka zakątków naszego pięknego Krakowa.

CIEKAWE MIEJSCA W KRAKOWIE CZYLI POMYSŁ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ - JOANNA i SZYMON

Dzień ślubu jest dla wszystkich nowożeńców najważniejszy, a zdjęcia reportażowe przedstawiające emocje, których tego dnia przecież nie brakuje, bardzo często wywołują łzy wzruszenia lub uśmiechy na twarzach oglądających. Gdy obrazki z dnia ślubu na dobre zadomowią się w Waszej pamięci wtedy nadchodzi czas na kolejny etap fotograficznej przygody. Etap równie przyjemny, a na pewno mniej wymagający niż organizacja imprezy w dniu ślubu – sesja plenerowa. Ponieważ sesji zdjęciowych poślubnych nie robi się codziennie, suknie ślubne często trafiają na allegro, a garniaków nie można poszerzać w nieskończoność to warto na przygotowanie się do takiej sesji poświęcić kilkanaście minut i dobrze wybrać ciekawe miejsca na plener ślubny w Krakowie.

REPORTAŻ ŚLUBNY SALA WESELNA BABIE LATO GDÓW – CIEPLUTKO - PAULINA i KAMIL

Długa, długa historia, która swój początek ma blisko trzy lata temu we wrześniu 2016 roku na ślubie Julity i Pawła. Oglądając dokładnie wpis na moim blogu wśród zacnego grona królująch na parkiecie przyjaciół doszukacie się Pauliny. Ponieważ nic, a nic się nie zmieniła przez ten czas nie będzie to trudne zadanie. W ubiegłym roku spotkaliśmy się na sesji narzeczeńskiej i spotkamy się jeszcze co najmniej raz na sesji ślubnej w plenerze. Może nie będę pisał, że zostali oni dla siebie stworzeni, ale uwierzcie mi na słowo, że Paulina i Kamil wybitnie do siebie pasują i zupełnie nie dziwi mnie fakt, że zostali parą. Czerwiec i tropikalna pogoda, wachlarze tnące powietrze, wiatraki rozręcone na maksa, takie lato mamy w tym roku. Ale po kolei. Przygotowania zaczęliśmy w salonie Przemysław Kania Fryzjerstwo Profesjonalne, gdzie Przemek (mistrz Europy we fryzjerstwie OMC Hairworld odbywających się w Paryżu) osobiście zadbał o idealną fryzurę Pauliny. W tym samym miejscu na dosłownie kwadracie Paulina dostała też swoją nową twarz 🙂 W trakcie dołączył do nas Łukasz z EffectStudio, który na luzie w klapeczkach zwijał kolejne kadry tworząc niezapomniany film ślubny. Przecisnęliśmy się ozdobioną białymi wstążkami aleją do domu Pauliny by chwilę później Zakopianką pomknąć prosto na przygotowania Kamila.

WESELE MIĘDZYNARODOWE i POLSKIE TRADYCJE WESELNE - MONIKA i MARTIN

Bardzo dobrze wspominam studenckie czasy i zupełnie niezwiązane z nauką wakacyjne wyjazdy zagraniczne. To właśnie tam wśród ciągnących się w nieskończoność ścieżek fasolowych znalazłem prawdziwą motywację do tego by nauczyć się języka angielskiego. Nigdy nie sądziłem, że umiejętność ta będzie tak ważna w mojej karierze fotografa ślubnego. Branża ślubna się zmienia, mamy coraz więcej wesel w okresie zimowym, rośnie świadomość klientów poszukujących dobrego fotografa ślubnego, który wykona ich wymarzone zdjęcia. Mamy też coraz więcej par młodych, które decydują się na zaproszenie gości innych narodowości do Polski i zorganizowanie międzynarodowego ślubu i wesela właśnie w naszym kraju. Międzynarodowa ekipa przyjaciół jest na pewno gwarancją udanej zabawy. Jako lokalni patrioci doskonale znamy polskie tradycje weselne. Każdy z nas wielokrotnie gościł na ślubach w bliższej lub dalszej rodzinie, weselach znajomych i kolegów z pracy. Nasi zagraniczni goście natomiast na naszych polskich weselach bawią się świetnie ponieważ doceniają wszystko to, co nam już zwyczajnie spowszedniało. Tak, bardzo często nie doceniamy pysznego jedzenia, dekoracji wykonanych z żywych kwiatów, muzyki, która odsłuchana w Spotifaju wielokrotnie napędza nas do tańca. Dla zagranicznych gości, którzy przyjeżdżają do naszego kraju na wesela, elementy te wywołują fascynacje tym co się dzieje, jak się dzieje i ile się dzieje. Ten krótki wstęp prowadzi nas prosto do Proszowic…

KAROLINKA BYSTRA PODHALAŃSKA, POGODOWI SZCZĘŚCIARZE - MARLENA i MACIEK

Miesiąc maj w tym roku pogodowo nie wygląda najlepiej i myślę, że tylko rolnicy są zadowoleni z tego stanu rzeczy. Na szczęście deszczowe dni są momentami przerywane przebłyskami słońca, na które pewnie trzeba zasłużyć. Tak było w sobotę podczas ślubu Marleny i Maćka, który odbył się w Skomielnej Czarnej. Trafili w idealny dzień z wymarzoną pogodą bez najmniejszej kropelki deszczu, pięknymi białymi chmurami na błękitnym niebie i zielenią w szczytowej formie. Dzień rozpoczęliśmy w Salonie fryzjerskim Relaks w Tokarni. Upięcie włosów przebiegło sprawnie i chwilę później byliśmy już na makijażu wykonanym mistrzowską ręką wizażystki Ewy z Make By Me Makeup. Ponieważ Marlena zawodowo zajmuje się urodą więc malowaniu towarzyszyły branżowe dyskusje. Gdy makijaż był niemalże skończony dołączyli do nas Sylwester i Wojtek z Clip Studio, którzy przez cały dzień kolekcjonowali kadry do filmu ślubnego. Wojtek w nasze poczynania wnosił nutkę młodości, Sylwester i ja lata doświadczenia, w skrócie uzupełnialiśmy się całkiem dobrze. Wszyscy znali się nie od dziś, a to zawsze pomaga w zachowaniu dobrego klimatu w trakcie imprezy.

SALA BANKIETOWA SZAFRANTU, FOTOGRAFIA ŚLUBNA NIEPOŁOMICE - KAROLINA i KAMIL

Tym razem na reportaż ślubny zapraszam Was do Niepołomic gdzie podczas fotografowania ślubu Karoliny i Kamila odkryłem miejsce niezwykłe. Kraków słynie z Bazyliki Mariackiej, czasem wspomina się o Uniwersyteckiej Kolegiacie Św. Anny zupełnie natomiast zapominając o Kościele Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Staniątkach. Właśnie w tym pięknym miejscu Karolina ślubowała Kamilowi miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Cofnijmy się jednak w czasie do przygotowań, które rozpoczęły się pod okiem Aleksandry Domagały. Karolina wybrała Hotel Novum w Niepołomicach jako miejsce gdzie musiały pomieścić się kufry, pędzle i palety cieni skompletowane przez Olę. W czasie krótszym niż jedna godzina uroda Panny Młodej została perfekcyjnie podkreślona i mogliśmy odwiedzić Kamila, który czekał w gotowości by rozpocząć swoje przygotowania i piętnastoletnią whisky. Następnie wróciliśmy do domu rodzinnego Karoliny, na wspólne błogosławieństwo. Wszystkie miejsca odwiedzaliśmy wspólnie z Grześkiem i Dawidem z Manolo filmy. Był z nami jeszcze Filip, który pilotował drona w momentami ryzykownych warunkach.

HOTEL JUNIOR SKOTNICKA, ZDJĘCIA ŚLUBNE SKAWINA - KINGA i PAWEŁ

Piątek, piąteczek, piątunio to dla niektórych kolejny dzień spędzony w pracy i oczekiwanie na nadchodzący weekend, dla innych jeden z najważniejszych dni w życiu i okazja do świętowania w gronie najbliższych. Ten wiosenny dzień rozpoczęliśmy od makijażu Kingi, który wykonała Michalina Mikrut z Allure of Makeup. Miła atmosfera i blisko godzina rozmów pozwoliła mi poznać kilka zagadnień branży wizażu. Piętnaście minut później byliśmy już w mieszkaniu rodziców Kingi, gdzie Mama w turkusowej sukience pomagała Kindze w ubieraniu suknii ślubnej i wszystkich niezbędnych dodatków. Dosłownie tuż za rogiem skawińskiego osiedla czekał na mnie Paweł, który od rana dzielnie jak na wzorowego tatę przystało zajmował się Maksem. Gdy mucha siadła pod kołnierzem białej koszuli, razem z rodzicami Pawła wyruszyliśmy na spotkanie z Kingą i wspólne błogosławieństwo. Nie brakowało wzruszeń w momencie gdy rodzice składali gorące życzenia swoim kochanym dzieciom.