SALA WESELNA ALEXIA OCHOJNO, EMOCJE i ŚWIETNA ZABAWA - EWELINA i JAKUB

Pomyślcie czy w Waszych głowach słowo zima pasuje do słowa ślub. Budując nasze wyobrażenia, bazując na tym co znamy i doświadczyliśmy wielu z nas może dojść do wniosku, że te dwa słowa nie do końca idą ze sobą w parze. Podążając za trendami w branży ślubnej i fotografując śluby nie trudno jednak zauważyć, że coraz więcej par decyduje się na organizacje przyjęć weselnych właśnie zimą uważając, że zima to idealna pora roku na tego typu imprezę. Styczniowy ślub Eweliny i Jakuba to dla mnie świetne otwarcie nowego sezonu fotograficznego, a wpis na blogu to znakomita okazja na przypomnienie Wam o mnie i moich zdjęciach. Prawdę mówiąc im więcej fotografuję zimowych przyjęć weselnych tym więcej plusów związanych z ich organizacją zauważam. Kraków wiadomo, śniegu tu jak na lekarstwo, ale kilka kilometrów na północ, lekki mrozik i problem poszukiwaczy śniegu wydaje się być rozwiązanym. Recepta na udany ślub to trochę słońca, piękny Kościół przybrany setkami lampek choinkowych przypominających nam o minionych świętach, nowoczesna sala weselna i oczywiście goście weselni, dla których przyjęcie ślubne to najlepsza okazja by dobrze i aktywnie spędzić długi zimowy wieczór. Tego dnia zimowy nastrój subtelnie wpisał się w scenariusz dnia ślubu Eweliny i Jakuba.

WE ARE ALL FRIENDS HERE ŁĘTOWNIA, KRZCZONÓW, SPYTKOWICE - AMANDA i JACEK

Po kilku latach fotografowania ślubów w okolicach Łętowni, Krzczonowa, Pcimia, Tokarni, Spytkowic i Myślenic robiąc zdjęcia na ślubie w tamtych okolicach czuje się jak w domu. Totalnie ziomalski klimat gdzie każdy z uśmiechem przybija pione i nie schodzi z parkietu do białego rana. Przygotowania, na których nie ma czasu na grupówki bo tyle ciekawszych rzeczy dzieje się równocześnie. Otwartość ludzi, której współczynnik rośnie odwrotnie proporcjonalnie do odległości od szczytów górskich. Góralska mowa, która wkrada się do słownika gości weselnych często, bardzo często. Okoliczności do focenia level master. Ale do sedna. Dzień otworzyliśmy wizytą na makijażu w domowym studio wizażu Made by me Ewa Kobiałka. Minka Amandy, która zebrała już żniwo na moim instagramie, mówiła sama za siebie, było idealnie. Przygotowania Panny Młodej i Pana Młodego minęły błyskawicznie.

DWOREK FANTAZJA SKOMIELNA BIAŁA I ŚLUB W STYLU GLAMOUR - PATRYCJA i KRZYSZTOF

Fotograf, reportaż ślubny, marzenia, połączenie pięknej, kochającej się Pary Młodej, gości z którymi łączą ich emocjonalne więzy, charyzmatyczego księdza i miejsca przyjęcia, które swą estetyką stworzyło stylowe tło dla nadchodzących wydarzeń. Może to sprawka jesieni, ale jeszcze w ubiegłym tygodniu myślałem, że fotografując tak wiele ślubów widziałem już niemal wszystko. Patrycja i Krzysiek udowodnili, że tak nie jest, że każda Para Młoda jest inna, a miłość dwojga ludzi za każdym razem jest wyrażana inaczej. Pewnie właśnie dzięki temu za każdym razem powstaje nowa historia i motywacja do pokazania sekwencji obrazków ukazujących uczucia, emocje te najwspanialsze rzeczy, którymi my ludzie możemy siebie nawzajem obdarowywać. Zacznijmy od początku, czyli od miejsca, które odwiedziłem już wiele razy, Studia Makijażu Patrycji Antosz w Jordanowie. Patrycja nie byłaby sobą gdyby kilku gadżetów w Studio nie przybyło. Ilość softboxów, blend za pomocą których Patrycja czaruje makijażami followersów na instagramie, pozwoliła moim fotograficznym akcesoriom odpoczywać w samochodzie pewnie do następnego ślubu. Nie muszę pisać, że makijaż jak zwykle wyszedł bosko.

SESJA NA SŁOWACJI, TATRZAŃSKA ŁOMNICA, SZCZYRBSKIE JEZIORO - EDYTA i ROBERT

Trafić dobrą pogodę w Tatrach, szczególnie jesienią, być tam w momencie gdy górskie szczyty oświetlają ciepłe promienie słońca, a liście mienią się w kolorach złota, to rzecz niełatwa. Jednak nie po raz pierwszy i mam taką nadzieję nie po raz ostatni, udało się nam upolować taki idealny dzień i do naszej codzienności dołożyć kilka przemiłych wspomnień i kolorowych fotograficznych kadrów. Dzień rozpoczął się wcześnie rano. Po drodze z Krakowa wiadomo duża flat white i zdrapki na Orlenie, rozmowy o przyszłych planach z Edytą i Robertem i jedno wielkie ładowanie akumulatorów boskim widokiem gór, który najnormalniej w świecie uwielbiam. Przekroczyliśmy granicę ze Słowacją i kolejką górską dostaliśmy się na Tatrzańską Łomnicę. Góry zaskakują. Tak było również i tym razem. Łomnicki Staw, który zwykle przypominał Morskie Oko niemalże zniknął. Pozwoliło nam to na rajd po kamieniach i dostęp do miejsc wcześniej niedostępnych.

HOTEL ZAMECZEK KSIĄŻ WIELKI i ŚLUBNE ISKIERKI MIŁOŚCI - KATARZYNA i PAWEŁ

Jestem pewny, że Mama Kasi i Moniki zapamięta rok 2019 na długo. Jedne wakacje, trochę sprytu jakim wykazali się chłopcy i dwie siostry niemalże jednocześnie rozpoczęły nowe życia u boku swoich wspaniałych mężczyzn. Ciekawe czy dziewczyny równie równo pochwalą się wiadomościami o zaplanowanych wnukach lub wnuczkach. Ale skąd ja o tym wszystkim wiem? Jak się pewnie domyślacie znam szczegóły ponieważ miałem przyjemność fotografować również ślub Moniki i Daniela. Po ślubie zrobiliśmy sesję ślubną, w której asystowała nam Kasia, a już dzisiaj na blogu możecie oglądać zdjęcia, które zrobiłem niedawno bo w ostatnim tygodniu sierpnia. Wiecie, fakt, że goście znają już fotografa ślubnego i wiedzą, że mogą mu zaufać i wiedzą jakich zdjęć mogą się spodziewać bardzo pomaga. Było tak i tym razem. Dużo trafionych fajnych zdjęć akcji i cały reportaż w stu procentach poleciał bez jakichkolwiek ustawek i niepotrzbego stresu. Ale do sedna…

PARK MOGILANY, BUZIAKI SKĄPANE W PROMIENIACH SŁOŃCA - TERESA i ANDRZEJ

Długa historia moi drodzy. Rozpoczyna się ona trzy lata temu na ślubie Pauliny i Darka w Skansenie Smaków w Kryspinowie. Podczas przygotowań Pauliny poznałem siostrę Teresy Anię. W tak zwanym międzyczasie Piotr kupił pierścionek, zaplanował oświadczyny, a gdy Ania powiedziała TAK wspólnie wybrali sale weselną, ustalili datę ślubu i wybrali fotografa. Miałem szczęscie bo wypadło na mnie. Ekipa na ślubie Ani i Piotra w Kasztelu Kajasówka była mocno zaprzyjaźniona, a gdy do tego dodamy, że imprezę prowadził DJ Dawid, legenda krakowskich dance florów, którego miałem okazję poznać już chwilę temu, poczułem się dosłownie jak domu. Wiemy, czas płynie szybko i już za rok na Orawie spotkamy się na ślubie Teresy i Andrzeja. Będzie to w perspektywie czterech lat trzeci ślub, na którym po raz kolejny spotka się ta sama doskonale zaprzyjaźniona grupa przyjaciół – może nie ze sobą, ale ze swoim ulubionym fotografem na pewno. Ale tym czasem postanowiliśmy dobrze wykorzystać czas przedślubny i umówić się na kilka zdjęć podczas sesji narzeczeńskiej oczywiście w Krakowie.

BAZYLIKA BOŻEGO CIAŁA KRAKÓW, FOTOREPORTAŻ ŚLUBNY - ANNA i PIOTR

Sierpień to gorący miesiąc ślubny z er w nazwie. Myśle więc, że dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie go od pokazania na blogu fotoreportażu ślubnego, który w całości odbył się w naszym pięknym mieście Krakowie. Chciałem swoją gawęde rozpocząć od przedstawienia trzech wspaniałych krakowskich kościołów – Kościoła Mariackiego, Kościoła św. Anny oraz Kościoła św. Piotra i Pawła. Natomiast przedmiotem mojej troski szczegółnej jest przede wszystkim Bazylika Bożego Ciała w Krakowie, w której odbyła się ceremonia zaślubin Anny i Piotra. Bazylika, którą można zwiedzać i podziwiać godzinami, chłonąc historię tego miejsca, poznając i odkrywając tam wiele niezwykłych artefaktów. Poszukując kościoła na ślub w Krakowie na Kazimierzu koniecznie rozważcie atrakcje turystyczną małopolski Bazylikę Bożego Ciała w Krakowie. Słoneczny dzień przerywany intensywnymi i trwającymi tylko kilka minut opadami deszczu rozpoczęliśmy na ulicy Cystersów w Klaru Lashes Makeup Nails. Makijaż wykonała Klaudia Rusek w swoim przestronnym studio. Delikatny makijaż tylko podkreślił niezwykłą urodę Ani.

SESJA ŚLUBNA W KRAKOWIE. MIEJSCA IDEALNIE NADAJĄCE SIĘ NA ROMANTYCZNE KADRY.

Sesja ślubna to prawdziwy must have każdej pary młodej. Godziny przed lustrem, idealna suknia ślubna i garnitur skrojony na miarę po prostu muszą zostać uwiecznione w obiektywie fotografa! Oczywiście zdjęcia ze ślubu i wesela są standardem, ale wtedy nie jesteście sami. Wokół was jest mnóstwo osób, wiele się dzieje. Trudno o chwilę skupienia i uwagi tylko dla siebie nawzajem. Taką szansę stwarza specjalna sesja ślubna, na którą warto się zdecydować.

MIEJSKA SESJA NARZECZEŃSKA, PIĘKNI, MŁODZI i ZAKOCHANI - MARLENA i ADAM

Pracując nad obróbką miejskiej sesji narzeczeńskiej Marleny i Adama słuchałem sobie jednej z ostatnich płyt Eda Sheerana, gdzie w utworze Beautiful People śpiewnie wyraża on swoje niezadowolenie ze swojego rudego wyglądu. Niewątpliwie przyszli Państwo Młodzi, których zdjęcia mam przyjemność dzisiaj pokazać na blogu, mieli o wiele więcej szczęścia i tytuł wpisu piękni, młodzi, zakochani pasuje do nich idealnie. Ślub już w sierpniu, a tymczasem wspólnie korzystając z rewelacyjnej pogody odwiedziliśmy kilka zakątków naszego pięknego Krakowa.