WILLA DECJUSZA KRAKÓW, ŚLUB CYWILNY i SESJA ZDJĘCIOWA - KRISTINA i OLA

Same dobre wieści. Mój blog ma kolejnych zagranicznych gości. Pewnie już nie pamiętacie ale wiosną ubiegłego roku Kraków odwiedzili Chan i Katrina, których z przyjemnością oprowadziłem po Krakowskim Rynku. Kilka zdjęć oznaczonych jako sesja ślubna w Krakowie możecie łatwo znaleźć na moim blogu. Tym razem przy okazji Ślubu Cywilnego, który odbył się w Dworku Białoprądnickim, miałem okazję to słoneczne i mroźne (trzy stopnie poniżej zera) przedpołudnie spędzić w przemiłym towarzystwie Kristiny i Oli. Pewnie zastanawiacie się skąd takie imiona. Odpowiedź jest bardzo prosta Kristina pochodzi z Rosji natomiast Ola jest Norwegiem. Podczas naszych rozmów oboje mówili, że uwielbiają Polskę, jednak nie wykluczają powrotu na północ do równie pięknej Norwegii. Nasz blisko czterdziesto kilometrowy tour po Krakowie rozpoczęliśmy na Rynku Głównym.

JAK ZAPLANOWAĆ I ZORGANIZOWAĆ WYMARZONY ŚLUB W ZIMIE - MARTA i MICHAŁ

Perfekcyjnie zorganizowany ślub Marty i Michała, który miałem przyjemność fotografować w ubiegłą sobotę w miejscu dość odległym od Krakowa zainspirował mnie do zanotowania kilku spostrzeżeń w temacie jak zaplanować ślub w zimie i jak taki wymarzony ślub zorganizować. Obserwując branże ślubną w Polsce zauważymy, że ślub w styczniu czy też ślub w lutym nie jest już niczym niezwykłym. Rosnąca liczba nowożeńców, którzy chcą powiedzieć sakramentalne „TAK” korzystając z zimowej i świątecznej aury coraz częściej powoduje konieczność organizacji ślubów nawet w miesiącu grudniu. Ślub Marty i Michała jako jeden z wielu udowadnia, że ślub zimą odpowiednio przygotowany może być fantastycznym przeżyciem, którego oprawę tworzą pełne świątecznych ozdób i ciepłych światełek choinki, biały puszysty śnieg, sople lodu mieniące się w słońcu tysiącem kolorów, a nawet mróz który maluje policzki zaproszonych gości.

HOTEL NAD RABĄ BOCHNIA, ZIMOWY ŚLUB W NIEPOŁOMICACH - ADA i AREK

Kilka centymetrów śniegu w Krakowie pojawia się wtedy, gdy w Zakopanem jest go centymetrów kilkadziesiąt. Trudno więc liczyć na śnieżnobiałe pejzaże zimowe, jednak przy odrobinie szczęścia można zamówić trochę śniegu, tak by zaczął padać godzinę przed i godzinę po ceremonii zaślubin. Takie zamówienie zostało zrealizowane dla Adrianny i Arkadiusza, których ślub miałem przyjemność fotografować w Niepołomicach. Przygotowania rozpoczęliśmy w Studio Makijażu Joanny Piotrowskiej. Pierwsze trzaski migawki i pierwsze zamrożone chwile. Studio Asi i ilość sztucznie wytworzonego światła z ringów, softboxów, ścianka z logo, ściany pełne certyfikatów z ukończonych szkoleń wizażu wskazywały na to, że makijaż będzie wykonany mega profesjonalnie i rzeczywiście tak było. Następnie udaliśmy się do domu Ady gdzie czekały już ubrane w przepiękne czerwone suknie Monika i Magda oraz zawsze uśmiechnięta mama Adrianny. Kwiaty nie miały nic wspólnego z zimową aurą. Ada z pomocą druhen ubrała suknię ślubną, biżuterię i z lampką szampana w ręce i uśmiechem (po mamusi) czekała na przybycie Arkadiusza.

POMYSŁ NA SESJE ZIMOWĄ W KRAKOWIE – DWÓR JANA MATEJKI - NATALIA i ŁUKASZ

Zimowy ślub w przedsylwestrową sobotę i przyszłe plany Natalii i Łukasza zmotywowały nas do odnalezienia w Krakowie miejsca, w którym zima nie przeszkodzi nam w realizacji ślubnej sesji zdjęciowej. Nie był to pierwszy raz, gdy pomysły na zimowe zdjęcia stały się numerem jeden we frazach wpisywanych do naszych przeglądarek internetowych. Nie był to też pierwszy raz, kiedy zdjęcia w warunkach zimowych miałem przyjemność i okazję zrobić. Na mojej liście sprawdzonych miejsc na sesję ślubną w Krakowie od dawna znajdują się Pałac Radziwiłłów w Balicach i Dwór Jana Matejki w Krzesławicach. Pałac jest świetnym miejscem, gdy zimowa sesja zdjęciowa ma odbyć się w weekend. W tygodniu, miejsce to możemy rezerwować na sesję po godzinie szesnastej.

ZIELONE WZGÓRZE KONIUSZA, TAK W PROMIENIACH SŁOŃCA - KAROLINA i MATEUSZ

We wrześniu 2016 roku, czyli dwa lata temu na przygotowaniach do ślubu Natalii i Marcina, który można oglądnąć na moim blogu, poznałem Karolinę. Nie jestem do końca pewien czy dobrze zaobserwowałem, ale właśnie wtedy pod Kościołem na Wzgórzach Krzesławickich Karolina przedstawiała znajomym swojego nowego chłopaka Mateusza. No iskrzyło między nimi i po dwóch latach spotkaliśmy się ponownie po to by postawić kropkę nad i. Dzień rozpoczęliśmy od przygotowań Karoliny w Studio Odpicuj się. Profesjonalny makijaż wykonała Aleksandra Szczepanek. Następnie nie zważając na utrudnienia w ruchu związane z odbywającym się w Krakowie maratonem, przebiliśmy się do Nowej Huty, dokładniej na Osiedle Kalinowe w celu uwiecznienia przygotowań Mateusza. Piszę w liczbie mnogiej ponieważ od samego rana biegaliśmy fotografując i filmując z Krzyśkiem z CAMDESIGN, którego bardzo polecam wszystkim przyszłym nowożeńcom. Było tak jak lubię, działo się dużo i można było darować sobie ustawki skupiając się na fajnych momentach. Przygotowania u Karoliny przebiegły w rodzinnej atmosferze. Dom wypełniały śmiechy bawiących się dzieciaków i nutka napięcia budowanego zbliżającym się przybyciem Mateusza.

SESJA ŚLUBNA JESIENIĄ – PAŁAC GOETZÓW OKOCIMSKICH - IZABELA i ARKADIUSZ

Ostatnio głośno o filmie „KLER” Wojciecha Smarzowskiego. Jeżeli widzieliście film lub jego zapowiedź to pewnie pamiętacie świetną rolę Janusza Gajosa, który w roli biskupa urzęduje w gabinecie Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Żeby nie było nudno plener ślubny Izy i Arka rozpoczęliśmy dokładnie w tym samym miejscu, pięknej pałacowej bibliotece Pałacu Goetzów w Brzesku. Pałac Goetzów Okocimskich w Brzesku to jeden z cenniejszych zabytków Małopolski. Obiekt wybudowany przez Jana Albina Goetza od 2008 roku stał się własnością prywatną i jak się można domyślić wygenerowało to sporo pozytywnych zmian. Miejsce to na co dzień zamknięte dla zwiedzających, okazjonalnie udostępniane na potrzeby profesjonalnych sesji zdjęciowych lub przyjęć ślubnych jest obiektem niezwykłym, który przenosi odwiedzających w świat pełen piękna i wspaniałej architektury charakteryzującej się dbałością o najmniejszy detal.

DOM WESELNY EUFORIA MYŚLENICE i SŁONECZNE LOVE - IZABELA i ARKADIUSZ

Spory kawałek drogi od Krakowa i mała miejscowość Skrzydlna, a w niej dom z pięknym widokiem na otaczające go pokryte lasem górki. Arkadiusz i jego siostra Natalia czekali na mnie i kilka minut przed godziną dziewiątą rano wystartowaliśmy z przygotowaniami Pana Młodego. Brak pogodowej nudy czyli na zmianę trochę deszczu, trochę słońca i już nie tak ciepło bo tylko osiem stopni. Podczas gdy ja odliczałem ilość kilometrów do Jordanowa, jadąc tam przez Mszanę Dolną, Rabkę Zdrój na fotelu genialnej wizażystki Patrycji Antosz siedziała już Izabela, przygotowywując się do najważniejszego dnia w swoim życiu. Studio wizażu Patrycji odwiedzam często przy okazji wykonywania zdjęć na ślubach w Jordanowie i okolicach. Zawsze czeka mnie tam jakaś pozytywna zmiana, a każdy kolejny makijaż jest arcydziełem. Gdy uroda Izy została już podkreślona wybraliśmy się do jej domu rodzinnego w miejscowości Toporzysko. Salon dopracowany w najmniejszym szczególe posłużył genialnie jako sceneria dla przygotowań i błogosławieństwa, którego udzieli rodzice.

SALA WESELNA HELADA, FOTOGRAF ŚLUBNY OŚWIĘCIM - MAGDALENA i DAMIAN

Starożytna Grecja przez jedno el… w ten sposób właściciele bardzo klimatycznej sali weselnej Helada w Oświęcimiu nazwali miejsce spotkań gości weselnych. Sobota więc to wyprawa na zachód do Oświęcimia, gdzie ja zrobiłem zdjęcia, a Filip Lempa z FL Media, młody wilk ślubnej kinematografii nakręcił materiał z przygotowań Damiana. Następnie już jako zespół wróciliśmy w okolice Alwerni do Babic, by spotkać się z Panną Młodą. Magdę i Damiana poznałem już wcześniej podczas naszej sesji narzeczeńskiej w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie, który możecie odnaleźć na moim blogu. Makijaż wykonała Paulina Kurzela. Chwilę później dołączyła do nas druhna Paulina i rozpoczęło się ubieranie sukni ślubnej, biżuterii i wszystkich innych ślubnych gadżetów. Srebrny Passat zaparkował przed domem, a Damian gorącym buziakiem przywitał się z Magdą. Rozpoczęło się pełne emocji i wzruszeń błogosławieństwo.

SALA WESELNA TRIANA MOGILANY, REPORTAŻ ŚLUBNY PODSTOLICE - PAULINA i PAWEŁ

Końcówka sierpnia i początek września minęły błyskawicznie i na moim blogu zamieściłem relacje z kilku sesji plenerowych. Wrześniowa pogoda i rowerki Marty i Michała odstawione do garażowej rezerwy pozwalają wrócić do cotygodniowych wpisów ślubnych. Nowe otwarcie rozpocznę od pokazania świetnie zorganizowanego ślubu Pauliny i Pawła, który odbył się w ubiegły piątek w przepięknej sali weselnej położonej w niedalekiej odległości od Krakowa – Sali bankietowej Triana w Mogilanach. Dzień rozpoczęliśmy od makijażu Pauliny, który wykonała Michalina Mikrut z Allure of Makeup. Następnie, na krótką chwilę odwiedziłem dom rodzinny Pana Młodego. Poznałem przemiłych rodziców Pawła i przy okazji zrobiłem kilka zdjęć z przygotowań (krawacik, rowerowe spinki i takie tam). Paulina ubierała się korzystając z pomocy swojej Mamy oraz wielu innych pomocników. Dzięki temu przygotowania odbyły się sprawnie i nadszedł czas pełnego emocji błogosławieństwa. Naturalna kolej rzeczy doprowadziła nas do ceremonii zaślubin, która odbyła się w zabytkowym, drewnianym powstałym 1870 roku Kościele p.w. Ducha Świętego w Podstolicach.