POMYSŁ NA SESJE ZIMOWĄ W KRAKOWIE – DWÓR JANA MATEJKI - NATALIA i ŁUKASZ

Zimowy ślub w przedsylwestrową sobotę i przyszłe plany Natalii i Łukasza zmotywowały nas do odnalezienia w Krakowie miejsca, w którym zima nie przeszkodzi nam w realizacji ślubnej sesji zdjęciowej. Nie był to pierwszy raz, gdy pomysły na zimowe zdjęcia stały się numerem jeden we frazach wpisywanych do naszych przeglądarek internetowych. Nie był to też pierwszy raz, kiedy zdjęcia w warunkach zimowych miałem przyjemność i okazję zrobić. Na mojej liście sprawdzonych miejsc na sesję ślubną w Krakowie od dawna znajdują się Pałac Radziwiłłów w Balicach i Dwór Jana Matejki w Krzesławicach. Pałac jest świetnym miejscem, gdy zimowa sesja zdjęciowa ma odbyć się w weekend. W tygodniu, miejsce to możemy rezerwować na sesję po godzinie szesnastej.

ZIELONE WZGÓRZE KONIUSZA, TAK W PROMIENIACH SŁOŃCA - KAROLINA i MATEUSZ

We wrześniu 2016 roku, czyli dwa lata temu na przygotowaniach do ślubu Natalii i Marcina, który można oglądnąć na moim blogu, poznałem Karolinę. Nie jestem do końca pewien czy dobrze zaobserwowałem, ale właśnie wtedy pod Kościołem na Wzgórzach Krzesławickich Karolina przedstawiała znajomym swojego nowego chłopaka Mateusza. No iskrzyło między nimi i po dwóch latach spotkaliśmy się ponownie po to by postawić kropkę nad i. Dzień rozpoczęliśmy od przygotowań Karoliny w Studio Odpicuj się. Profesjonalny makijaż wykonała Aleksandra Szczepanek. Następnie nie zważając na utrudnienia w ruchu związane z odbywającym się w Krakowie maratonem, przebiliśmy się do Nowej Huty, dokładniej na Osiedle Kalinowe w celu uwiecznienia przygotowań Mateusza. Piszę w liczbie mnogiej ponieważ od samego rana biegaliśmy fotografując i filmując z Krzyśkiem z CAMDESIGN, którego bardzo polecam wszystkim przyszłym nowożeńcom. Było tak jak lubię, działo się dużo i można było darować sobie ustawki skupiając się na fajnych momentach. Przygotowania u Karoliny przebiegły w rodzinnej atmosferze. Dom wypełniały śmiechy bawiących się dzieciaków i nutka napięcia budowanego zbliżającym się przybyciem Mateusza.

SESJA ŚLUBNA JESIENIĄ – PAŁAC GOETZÓW OKOCIMSKICH - IZABELA i ARKADIUSZ

Ostatnio głośno o filmie „KLER” Wojciecha Smarzowskiego. Jeżeli widzieliście film lub jego zapowiedź to pewnie pamiętacie świetną rolę Janusza Gajosa, który w roli biskupa urzęduje w gabinecie Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Żeby nie było nudno plener ślubny Izy i Arka rozpoczęliśmy dokładnie w tym samym miejscu, pięknej pałacowej bibliotece Pałacu Goetzów w Brzesku. Pałac Goetzów Okocimskich w Brzesku to jeden z cenniejszych zabytków Małopolski. Obiekt wybudowany przez Jana Albina Goetza od 2008 roku stał się własnością prywatną i jak się można domyślić wygenerowało to sporo pozytywnych zmian. Miejsce to na co dzień zamknięte dla zwiedzających, okazjonalnie udostępniane na potrzeby profesjonalnych sesji zdjęciowych lub przyjęć ślubnych jest obiektem niezwykłym, który przenosi odwiedzających w świat pełen piękna i wspaniałej architektury charakteryzującej się dbałością o najmniejszy detal.

DOM WESELNY EUFORIA MYŚLENICE i SŁONECZNE LOVE - IZABELA i ARKADIUSZ

Spory kawałek drogi od Krakowa i mała miejscowość Skrzydlna, a w niej dom z pięknym widokiem na otaczające go pokryte lasem górki. Arkadiusz i jego siostra Natalia czekali na mnie i kilka minut przed godziną dziewiątą rano wystartowaliśmy z przygotowaniami Pana Młodego. Brak pogodowej nudy czyli na zmianę trochę deszczu, trochę słońca i już nie tak ciepło bo tylko osiem stopni. Podczas gdy ja odliczałem ilość kilometrów do Jordanowa, jadąc tam przez Mszanę Dolną, Rabkę Zdrój na fotelu genialnej wizażystki Patrycji Antosz siedziała już Izabela, przygotowywując się do najważniejszego dnia w swoim życiu. Studio wizażu Patrycji odwiedzam często przy okazji wykonywania zdjęć na ślubach w Jordanowie i okolicach. Zawsze czeka mnie tam jakaś pozytywna zmiana, a każdy kolejny makijaż jest arcydziełem. Gdy uroda Izy została już podkreślona wybraliśmy się do jej domu rodzinnego w miejscowości Toporzysko. Salon dopracowany w najmniejszym szczególe posłużył genialnie jako sceneria dla przygotowań i błogosławieństwa, którego udzieli rodzice.

SALA WESELNA HELADA, FOTOGRAF ŚLUBNY OŚWIĘCIM - MAGDALENA i DAMIAN

Starożytna Grecja przez jedno el… w ten sposób właściciele bardzo klimatycznej sali weselnej Helada w Oświęcimiu nazwali miejsce spotkań gości weselnych. Sobota więc to wyprawa na zachód do Oświęcimia, gdzie ja zrobiłem zdjęcia, a Filip Lempa z FL Media, młody wilk ślubnej kinematografii nakręcił materiał z przygotowań Damiana. Następnie już jako zespół wróciliśmy w okolice Alwerni do Babic, by spotkać się z Panną Młodą. Magdę i Damiana poznałem już wcześniej podczas naszej sesji narzeczeńskiej w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie, który możecie odnaleźć na moim blogu. Makijaż wykonała Paulina Kurzela. Chwilę później dołączyła do nas druhna Paulina i rozpoczęło się ubieranie sukni ślubnej, biżuterii i wszystkich innych ślubnych gadżetów. Srebrny Passat zaparkował przed domem, a Damian gorącym buziakiem przywitał się z Magdą. Rozpoczęło się pełne emocji i wzruszeń błogosławieństwo.

SALA WESELNA TRIANA MOGILANY, REPORTAŻ ŚLUBNY PODSTOLICE - PAULINA i PAWEŁ

Końcówka sierpnia i początek września minęły błyskawicznie i na moim blogu zamieściłem relacje z kilku sesji plenerowych. Wrześniowa pogoda i rowerki Marty i Michała odstawione do garażowej rezerwy pozwalają wrócić do cotygodniowych wpisów ślubnych. Nowe otwarcie rozpocznę od pokazania świetnie zorganizowanego ślubu Pauliny i Pawła, który odbył się w ubiegły piątek w przepięknej sali weselnej położonej w niedalekiej odległości od Krakowa – Sali bankietowej Triana w Mogilanach. Dzień rozpoczęliśmy od makijażu Pauliny, który wykonała Michalina Mikrut z Allure of Makeup. Następnie, na krótką chwilę odwiedziłem dom rodzinny Pana Młodego. Poznałem przemiłych rodziców Pawła i przy okazji zrobiłem kilka zdjęć z przygotowań (krawacik, rowerowe spinki i takie tam). Paulina ubierała się korzystając z pomocy swojej Mamy oraz wielu innych pomocników. Dzięki temu przygotowania odbyły się sprawnie i nadszedł czas pełnego emocji błogosławieństwa. Naturalna kolej rzeczy doprowadziła nas do ceremonii zaślubin, która odbyła się w zabytkowym, drewnianym powstałym 1870 roku Kościele p.w. Ducha Świętego w Podstolicach.

SESJA ŚLUBNA W PIESKOWEJ SKALE i ZAMEK KORZKIEW - KRISTINA i ALEKSANDR

Ostatnio dużo się dzieje i kilka wpisów ślubnych pojawiło się tylko w strefie klienta. Czas to jednak zmienić i nadrobić zaległości wpisem co prawda krótszym niż ślubny, bo plenerowym, ale zawsze wpisem. Ślub Kristiny i Aleksandra miałem przyjemność fotografować w sierpniu, będąc jednym z zaproszonych gości Dworu Sieraków. Trzy tygodnie później umówiliśmy się na sesję plenerową w Krakowie. Na poszukiwania trzech składowych czyli chwili, światła i kadru wybraliśmy się w dobrze znane mi miejsca.

OGRÓD BOTANICZNY W KRAKOWIE, ŚLUBNA SESJA ZDJĘCIOWA - DAJANA i SYLWESTER

Sierpień to miesiąc magiczny, zachodzące słońce, którego ostatnio nam wszystkim nie brakuje z każdego miejsca na ziemi z łatwością tworzy niezapomniane obrazki. W jeden z takich idealnie upolowanych dni spotkaliśmy się z Dajaną i Sylwestrem na ślubnej sesji zdjęciowej w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Miejsce to odwiedzam systematycznie, nie tylko z parami, którym robię zdjęcia plenerowe, ale również z Michałem, Martą i Jackiem moimi dzieciakami, które uwielbiają spacerować po pełnych zieleni alejkach. A to wszystko w sercu naszego pięknego miasta Krakowa. Ogród Botaniczny przechodzi gruntowne mega pozytywne zmiany i widać ogromny postęp w dbałości o szczegóły, gdy porównamy je do stanu obiektów Ogrodu Botanicznego sprzed dwóch lat.

CIEKAWE MIEJSCE NA PLENER ŚLUBNY, SESJA ŚLUBNA W TATRACH - MARTA i MARCIN

Pary, które decydują się na sesję ślubną w Tatrach bardzo często polegają na moim doświadczeniu i pytają o ciekawe miejsca na plener ślubny w górach. Odpowiadając na te pytania bardzo często zaczynam opowieść od najbardziej popularnej tatrzańskiej lokalizacji, w której często realizowane są plenery ślubne. Jest to oczywiście Kasprowy Wierch, na który można łatwo dostać się kolejką linową. Wycieczkę zaczyna się w Kuźnicach i bardzo dobrze schodzi się żółtym szlakiem w kierunku Czarnego Stawu Gąsienicowego, który rewelacyjnie wygląda na zdjęciach ślubnych. Kolejną świetną miejscówką jest oczywiście Morskie Oko. Podejście do największego jeziora Tatr rozpoczyna się w Palenicy Białczańskiej. Ośmiokilometrowy odcinek drogi do jeziora możemy pokonać fasiągiem lub mniej kosztownie mknąć na biszkoptach. W schronisku można powtórzyć przygotowania i rozpocząć wędrówkę wokół jeziora w poszukiwaniu super światła i niezwykłych kadrów.