FOTOGRAF ŚLUBNY KATOWICE

Jako fotograf ślubny przywiązuję wagę nie tylko do tego, aby Wasz reportaż ślubny był przepiękny – ogromnie ważne jest dla mnie aby był unikalny, niepowtarzalny oraz żebyście ze wzruszeniem i uśmiechem mogli po latach przeglądać swój album ślubny.

Nie lubię sztucznych, ustawianych kadrów i nie ingeruję w przebieg ślubu i wesela – czuję za to ogromną ekscytację tworząc fotografie ślubne z najważniejszego dnia w Waszym życiu. Emocje, jakie towarzyszą mi, są bardzo podobne do tych jakie Wy przeżywacie w dniu ślubu - ekscytujące oczekiwanie, poprzez wzruszenia podczas ceremonii, a kończąc na radosnej zabawie. To właśnie jest kwintesencja zdjęć ślubnych. Jeżeli szukasz najlepszego fotografa ślubnego na Śląsku to doskonale trafiłeś. Nazywam się Tomasz Prokop, mieszkam w Krakowie i zapraszam do mojego fotograficznego świata.

FOTOGRAF ŚLUBNY KATOWICE - JAKI POWINIEN BYĆ?

Poszukujecie świeżego i nowatorskiego spojrzenia na zdjęcia ślubne? Nie lubicie przesadnie pozowanych i sztucznie wyglądających fotografii? Jeszcze się nie znamy, a już mamy w kwestiach fundamentalnych wiele ze sobą wspólnego. Tworzę reportaż, który będzie wyjątkowych zapisem najważniejszych dni waszego życia, bez sztampy, powtarzalności i planowania. Dobry reportaż ślubny to kwestia obserwacji, skupienia się na historii i doprowadzenie do sytuacji, w której poszczególne zdjęcia układają się w spójną i przemyślaną całość.

KATOWICE - IDEALNE TŁO DLA FOTOGRAFII ŚLUBNEJ

W Katowicach waszą uwagę powinny zwrócić trzy miejsca. Centrum Katowic to idealne miejsce na miejską nowoczesną sesję ślubną. Z biegiem lat stolica województwa śląskiego bardzo zmieniła swoje oblicze. Tradycje śląskie są tu dalej widoczne, ale centrum miasta jest bardzo nowoczesne. To miejsce mocno industrialne pełne geometrycznych kształtów złagodzonych sporą ilością zieleni miejskiej. Katowicka Strefa Kultury jest ciekawym tłem dla sesji ślubnych. Dlatego też chętnie jest ono wybierane przez pary młode ze Śląska. Jako najbardziej fotogeniczny obiekt, idealny na miejskie plenery ślubne w Katowicach uznać trzeba katowicki Spodek. Hala widowiskowo - sportowa Spodek jest jednym z symboli Katowic od wielu już lat. Na jego charakterystycznego kształtu odbywa się wiele różnych sesji zdjęciowych.

Bardzo dobrze też sprawdzi się Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Niezwykła, bardzo geometryczna bryła budynku MCK wyróżnia się industrialną estetyką oraz niezwykłym designem. Tworzy jedno z najbardziej fotografowanych miejsc w całej Katowickiej Strefie Kultury. Idealnym tłem dla przeszklonego niezwykłego budynku jest zielona kaskadowo położona dolina prowadząca schodami aż do Spodka. Młode pary bardzo chętnie wybierają właśnie to miejsce jako swój plener ślubny w Katowickiej Strefie Kultury.

FOTOGRAFIA ŚLUBNA KATOWICE - MIEJSCA NA SESJE

Sesje ślubną można też wykonać na Nikiszowcu to sesja na wskroś śląska, czerpiąca garściami z jego tradycji w dodatku w samym sercu regionu. Nikiszowiec jest dzielnicą Katowic o niepowtarzalnym i unikalnym klimacie. Jeśli chcecie cofnąć się w czasie i poczuć jak się mieszkało w dzielnicy robotniczej 100 lat temu, to Nikiszowiec jest ku temu idealny. Zbudowane z czerwonej cegły trzykondygnacyjne bloki tworzą czworoboczne osiedla z wewnętrznymi dziedzińcami. Cała dzielnica jest żywym pomnikiem kultury śląskiej. Tą właśnie atmosferę odczuwalną na każdym kroku idealnie daje się wpleść w organizowane plenery ślubne na Nikiszowcu. Czerwone budynki naznaczone zębem czasu, ceglane mury porośnięte bluszczem, ścieżki i uliczki pełne zakamarków, bram i łuków dają nieskończone możliwości ciekawych i romantycznych kadrów w industrialnym śląskim stylu.

FOTOGRAFIA ŚLUBNA KATOWICE - PAMIĄTKA NA LATA

Każde wydarzenie ma swoją historię, treść i swoistą moc którą trzeba dostrzec i umiejętnie zapisać. Czyli zrobić ponadczasowe zdjęcia, które będą wyraźnym echem tamtych chwil. Warto pamiętać, że za 20, 30 i więcej lat kolejne pokolenia będą wpatrywać się w te wspomnienia. Zastanówmy się co chcemy im przekazać. Jaką wartość mają nieść ze sobą Wasze historie. Jak mają być zapamiętane i jak opowiedziane.

Nie ma jednoznacznej definicji. To składowa wielu zdarzeń: – doświadczenia fotografa, jego umiejętności, wyczucia, jego wrażliwości i techniki. Tego w jaki sposób obserwuje wydarzenie, jak postrzega światło, jakich technik używa. Czy wie w jaki sposób opowie historię, czy po prostu improwizuje. Na tym polega magia fotografii, że każdy twórca inaczej widzi. Inaczej opowiada, i to że opowieści są różne daje nam pole wyboru. Wy możecie zdecydować jak Wasze wspomnienia zostaną opowiedziane. Pamiętajcie, że każda Wasza Historia jest warta zapamiętania.

FOTOGRAFIA ŚLUBNA KATOWICE - BLISKO CZY DALEKO

Jako fotograf ślubny przywiązuję ogromną wagę do tego by tworzyć dla Was niepowtarzalne zdjęcia ślubne, które skrupulatnie układam w historie miłosne, tak aby oddać w Wasze ręce unikalny reportaż ślubny, który będzie zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia. Oglądając swoje fotografie ślubne będziecie nie tylko wspominać jak wyglądaliście w dniu ślubu, ale również jak się czuliście w tych magicznych chwilach. Dużą uwagę zwracam także na Wasze otoczenie, rodzinę i znajomych, ponieważ wiem, że relacje z najbliższymi będą po latach dla Was jedną z najcenniejszych pamiątek ze ślubu i wesela. Każdy fotograf ślubny opowiada na swój sposób historie miłosne - jeśli chcecie abym to właśnie ja napisał Waszą, to koniecznie musimy się poznać!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak wygląda obróbka i kolorystyka zdjęć?

Cenię sobie kolor i naturalność – podkreślam to przy samym fotografowaniu, jak i później, przy edycji. Dlatego też barwy zdjęć, które wykonuję i które później edytuję, nie odbiegają od rzeczywistości. Co z fotografiami czarno-białymi? Oddaję je tylko wtedy, jeśli naturalne kolory odciągają uwagę od głównego motywu zdjęcia i chcę, aby na pierwszy plan wysuwała się ciekawa faktura, emocje czy światłocień.

Fotografowie w swoich ofertach posiadają często pakiety godzinowe, najczęściej od 10 do 12 godzin pracy. Zazwyczaj fotograf pracuje do oczepin lub paru minut po północy, ale coraz popularniejsze są reportaże kończące się około 22.00. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. W mojej ofercie są pakiety dla par organizujących intymne ceremonie ślubne, oraz dla tych które chciałyby mieć całodzienny fotoreportaż.

Utrata zdjęć jest tragedią dla par młodych. Możecie tego uniknąć, korzystając z usług profesjonalnego fotografa ślubnego, a nie fotoamatora, który o poniższym sposobie pracy i zabezpieczenia nawet nie słyszał. Fotografując, zapisuję zdjęcia jednocześnie na dwóch kartach pamięci, dodatkowo pracuję na dwóch aparatach jednocześnie, więc Wasze zdjęcia są automatycznie rejestrowane na czterech niezależnych kartach pamięci. Po powrocie do domu fotografie kopiuję na dwa dyski zewnętrzne. Dzień po ślubie Wasze zdjęcia mają już nie 4 kopie, a 6 kopii w niezależnych od siebie miejscach. Dzięki takim rozwiązaniom wiem, że reportaże moich par są bezpieczne.

Tak, uwielbiam tego rodzaju sesje. Jak się odbywają? Po prostu idziemy na przyjemny spacer, na którym wszyscy są zrelaksowani i pozytywnie nastawieni. Możemy wybrać się na wspólną eksplorację miasta, możemy też wybrać lokalizację na łonie natury.

KONTAKT

TWOJA WIADOMOŚĆ ZOSTAŁA WYSŁANA.
DZIĘKUJĘ ZA PYTANIE. ODPOWIEM BARDZO SZYBKO.
ZAINTERESOWAŁA CIĘ MOJA OFERTA, CHCESZ POZNAĆ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU i ZAPYTAĆ O CENĘ PAKIETU?
WYPEŁNIJ PROSZĘ PONIŻSZY FORMULARZ KONTAKTOWY i WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
TOMASZ PROKOP - FOTOGRAF ŚLUBNY KRAKÓW
ul. Bociana 4A/35, 31-231 Kraków
TELEFON: +48 663 275 222   EMAIL: TOMASZ@99FOTO.PL
NIP: 8133336677 REGON: 369770278
POLITYKA PRYWATNOŚCI - RODO
OBSERWUJ MNIE
wesele z klasą
profil na instagramie
profil na instagramie
profil na instagramie

Najczęściej fotografuję w województwie małopolskim: Kraków, Bochnia, Chrzanów, Kielce, Miechów, Myślenice, Olkusz, Oświęcim,
Wieliczka, Tarnów, Wadowice, w województwie śląskim: Katowice i w górach: Szczawnica.