SYLWESTROWY ŚLUB, SALA BANKIETOWA IMPRESJA JORDANÓW - JUSTYNA i DAMIAN

SYLWESTROWY ŚLUB, SALA BANKIETOWA IMPRESJA JORDANÓW - JUSTYNA i DAMIAN

Jest taki wieczór w roku, podczas którego wielu z nas imprezuje w Zakopanem, niektórzy bawią się w białej sali, każdy postanawia dokonać rzeczy niemożliwych i oczywiście leją się strumienie szampana. Powiem Wam, że jest to świetna okazja, żeby połączyć ten jeszcze świąteczny, a już noworoczny czas i wykorzystać go do organizacji własnego przyjęcia weselnego. Wasi goście pojawią się na sali weselnej od razu nastawieni na szampańską zabawę, będą gwarantowane fajerwerki, a po północy otworzy się puszka gorących życzeń. Wiecie już chyba dlaczego weterani branży ślubnej Justyna i Damian zdecydowali się zogranizować własny ślub właśnie w ten dzień. Był to strzał w dziesiątkę i świetna zabawa zagwarantowana.

WYMARZONY PLENER ŚLUBNY W KRAKOWIE, SPRAWDZONE MIEJSCA - ANNA i TOMASZ

WYMARZONY PLENER ŚLUBNY W KRAKOWIE, SPRAWDZONE MIEJSCA - ANNA i TOMASZ

Tomku pytają, jak zaplanować i przygotować najpiękniejszą ślubną sesję plenerową lub w skrócie plener ślubny. Sesja plenerowa jest bardzo ważna dla nas mówią i moglibyśmy zrobić kilka zdjęć w dniu ślubu, ale zostawiać gości bez naszego towarzystwa – słabo, umówmy się więc na spokojnie, najlepiej kilka dni po uroczystości. Gdybyś jakieś miejsca mógł nam zaproponować, bo my się nie znamy, a Ty tych plenerów to już trochę zrobiłeś i pewnie ogarniasz jakieś dobre miejscówki. Takie tam z życia wzięte dyskusje i rzeczywiście mam swoje ulubione lokalizacje w Krakowie i bliskich okolicach. Dzisiaj wspomnę tylko o jednym z możliwych scenariuszy. Pierwszy z nich to spotkanie w Parku w Mogilanach. Miejsce to jest niezwykle popularne i robiąc tam sesję plenerową popołudniową porą w słoneczny dzień, zwykle spotyka się inne Pary ślubne, które również robią swoje sesje ślubne. Mocną stroną tego miejsca jest zachodzące z odpowiedniej strony słońce, zawsze zadbana zieleń i białe ściany dworu, który w chwili obecnej wymaga małej renowacji, ale nadal ma swój klimat, widok na Tatry i cudowne drzewa, które tak naprawdę tworzą magię tego miejsca.

BRZOSKWINIA OGRÓD, WESELE W PLENERZE, SESJA NARZECZEŃSKA - WIKTORIA i KONRAD

BRZOSKWINIA OGRÓD, WESELE W PLENERZE, SESJA NARZECZEŃSKA - WIKTORIA i KONRAD

Moment w życiu każdego mężczyzny, że w lekkim stresie, przeszukując kieszenie w poszukiwaniu brylantów, oczekuje na magiczne słowo TAK. Jest to z pewnością rozpoczęcie nowego etapu w życiu zakochanych osób, który oprócz nowych zobowiązań zapewnia miliony niezapomnianych wspomnień, które warto przy pomocy zdjęć zachować na dłużej. Tylko w ten sposób pokażecie swoim dzieciom, a w przyszłości może nawet wnukom jak wyglądały początki Waszej miłości. Przygotowania do Waszego ślubu to długa droga i nie znam osoby, która nie chciałaby przebyć tej drogi w możliwie idealny sposób. Decyzje, które musicie podjąć na tej drodze, te dotyczące sali weselnej, zespołu czy DJ-ja, fotografa, sukni ślubnej to tylko część ważnych spraw na Waszej liście. Bardzo często dążąc do tego idealnego ślubu Pary Młode decydują się na sesję narzeczeńską, która jest doskonałym uzupełnieniem reportażu ślubnego. Dziewczyny, przekonując narzeczonego, że sesja narzeczeńska to jest nie taki głupi pomysł, nie zapomnijcie wspomnieć, że zdjęcia z takiej sesji można wykorzystać na wiele sposób. Mogą one być doskonałym prezentem dla rodziców w trakcie podziękowań, elementem wystroju sali weselnej czy posłużyć jako dekoracja zaproszeń ślubnych. Nie zapomnijcie również wspomnieć o tym, że zdjęcia te będą dla Was wyjątkową pamiątką, pozwolą przyzwyczaić się do obecności fotografa podczas sesji ślubnej i zbudują Waszą naturalność i pewność siebie podczas sesji.

FOTOGRAF NA WESELE RABKA ZDRÓJ, KOŚCIÓŁ ŚW. MARII MAGDALENY - KAMILA i ADRIAN

FOTOGRAF NA WESELE RABKA ZDRÓJ, KOŚCIÓŁ ŚW. MARII MAGDALENY - KAMILA i ADRIAN

Wasz ślub jest zaplanowany, macie doskonały zespół, który porwie gości weselnych do tańca, macie sale weselną w stylu, który chodził Wam po głowie od dłuższego czasu. Idealnie byłoby gdyby te wszytkie elementy, momenty wzruszenia, uśmiechy i łzy radości pozostały nie tylko w Waszej pamięci ale również w pięknym ponadczasowym albumie ślubnym. Wszyscy wiemy, że nawet po wielu latach zdjęcia potrafią wzbudzić podobne uczucia, jakie towarzyszyły Wam tego ważnego dnia. Odpowiedź na pytanie jak to zrobić w dobie internetu nie jest trudna. Wystarczy przeglądarka internetowa i wpisanie frazy najlepszy fotograf ślubny w Krakowie, Rabce Zdrój czy w dowolnym innym miejscu. Przeglądając wyniki wyszukań warto zwrócić uwagę na styl fotografa ślubnego, ponieważ zwykle jest on powtarzalny i zależny od używanego sprzętu, osobowości, zaangażowania i oka do kadru. Koniecznie zwróćcie też uwagę na jakość zdjęć, czyli ich poprawność techniczną pod kątem ekspozycji, kontrastu i kolorów. Ważne jest też umiejętne wychwycenie istotnych elementów, detali, ulotnych chwil, zwanych w żargonie fotograficznym momentem decydującym i ułożenie ich w opowiadanie, które w ciekawy i niestandardowy sposób zrelacjonuje przebieg zdarzeń dnia Waszego ślubu. Ponieważ fotograf ślubny to osoba, która spędzi z Wami niemal cały dzień, będzie obecny w chwilach prywatnych, pełnych wzruszeń i przeżyć istotne jest więc, żeby czuć się przy nim swobodnie. Dobrze jest skorzystać z polecenia znajomych, którzy poznali charakter i osobowość fotografa podczas ich własnego reportażu ślubnego, czasem warto wybrać się na sesję narzeczeńską i na niej sprawdzić, czy to jest „the perfect guy for the job”. Na koniec koniecznie sprawdźcie też ilosć oddawanych zdjęć, możliwość realizacji profesjonalnego albumu fotograficznego, pleneru w wybranym dniu po ślubie i ceny, która nie powinna przekroczyć wpływu z kopertowych.

WESELE W STYLU BOHO, SALA DWORZYSZCZE WOLA, KRAKÓW - SYLWIA i MICHAŁ

WESELE W STYLU BOHO, SALA DWORZYSZCZE WOLA, KRAKÓW - SYLWIA i MICHAŁ

Francuskie „bohème” tłumaczone na język polski jako „cyganeria” stanowi zalążek etymologiczny słowa i stylu „boho”. Tym samym styl ten reprezentuje swobodę, nonszalancję, zawiera w sobie mnóstwo różnorodnych elementów folkowych i bez wątpienia jest nacechowany wpływami kultury hipisowskiej. Jakie czynniki zdecydowały o popularności tej stylistyki ślubnej w Małopolsce i Krakowie nie wiem. Jedno jest pewne styl boho na weselach króluje nieprzerwanie od kilku już lat. Pary młode organizują przyjęcia w stylu boho korzystając ze starannie zaadaptowanych, nieużywanych od lat stodół czy też specjalnie w tym celu zaprojektowanych i wybudowanych sal weselnych. Dobrze gdy miejsca te sąsiadują z jeziorem czy ukryte są w leśnej dżungli, pozwala to uciec od zgiełku miasta i na moment przenieść się bliżej natury – doświadczyć bohemy na własnej skórze. Cegła, drewno oraz duże przeszklenia tworzą ciepłe rustykalne wnętrza w którym goście weselni poczują się wyjątkowo. Doskonałym miejscem na tego typu przyjęcie ślubne jest Dwór Dworzyszcze Wola położony 25 minut drogi od centrum Krakowa. Opisując scenerię takiego śłubu nie możemy zapomnieć o kwiatach w bukiecie Panny Młodej, dekorujących wystrój sali, dobranych nie przypadkowo nawiązujących do natury. Dekoracyjne lampki, lampiony to serce stylistyki boho, girlandy z żarówek snujące się nad parkietem, to elementy o których również warto pamiętać. Nie zapominajmy też o starannym przygotowaniu nakryć stołu oraz innych atrakcjach, które pozwolą umilić czas naszych gości. Fotografia ślubna w stylu boho charakteryzuje się niepowtarzalną atmosferą, łączy w sobie ruch, opowieść o Waszej miłości w romantycznym świetle blasku świec, tworząc niepowtarzalny album, który wytrzyma próbę czasu.

DOM WESELNY BIAŁA PERŁA RADZIEMICE, REPORTAŻ ŚLUBNY - ŻANETA i SEBASTIAN

DOM WESELNY BIAŁA PERŁA RADZIEMICE, REPORTAŻ ŚLUBNY - ŻANETA i SEBASTIAN

Ostatni reportaż ślubny na moim blogu opublikowałem w połowie sierpnia ubiegłego roku. Od tego czasu mogliście zobaczyć kilka sesji plenerowych. Chciałem w ten sposób uciec od trendów panujących na grupach fotograficznych pokazujących śluby w pryzmacie pandemii – fenomen masek, czy tortów zamkniętych w lodówkach prywatnych mieszkań nigdy do mnie nie przemawiał. Fotografując śluby zawsze skupiam się na ludziach, emocjach, pięknych detalach i ciekawych do pokazania miejscach. Fotografia ślubna musi nieść ze sobą dawkę emocji, które będą wspominane przez całe życie. Reportaż ślubny musi to być natomiast spójne opowiadanie, które przekaże historie Pary Młodej zarówno dzieciom, jak i wnukom, bliskim i dalszym znajomym podczas wspólnych spotkań. Piękno tego jedynego dnia, momenty wzruszenia, uśmiechy Nowożeńców, radość i zabawa zaproszonych gości, tego nie da się opowiedzieć to trzeba zobaczyć najlepiej na zdjęciach.

PAŁAC GOETZ MIEJSCE NA WESELE i PLENER ŚLUBNY MARZEŃ - ANNA i PAWEŁ

PAŁAC GOETZ MIEJSCE NA WESELE i PLENER ŚLUBNY MARZEŃ - ANNA i PAWEŁ

Zapraszam Was do Brzeska. Pałac Goetz to miejsce niecodzienne i idealne na plener ślubny. Nie wiem czy filantrop i mecenas sztuki Albin Goetz planował, że wzniesiony przez niego okazały pałac w przyszłości będzie pełnił rolę liceum ogólnokształcącego, doprowadzony do ruiny przetrwa trudne czasy i w końcu odzyska dawny blask, stając się miejscem idealnym na wesele czy plener ślubny. Jest to bez wątpienie jedno z najbardziej popularnych miejsc plenerowych w Małopolsce. Koszt związany z możliwością wykonania zdjęć ślubnych w pałacu gwarantuje względny spokój tego miejsca. Gdyby nie to kolejka chętnych do zdjęć par młodych i towarzyszących im fotografów ślubnych byłaby nie krótsza od tej na Kasprowy Wierch w Zakopanem.

PLENER ŚLUBNY W KRAKOWSKIM OGRODZIE BOTANICZNYM - TERESA i ANDRZEJ

PLENER ŚLUBNY W KRAKOWSKIM OGRODZIE BOTANICZNYM - TERESA i ANDRZEJ

Fotografem ślubnym zostałem, żeby robić właśnie takie zdjęcia. Temat Ogrodu Botanicznego w Krakowie w połączeniu z Operą Krakowską pojawił się na moim blogu w wakacje 2018 roku. Plener był to niezapomniany z Dajaną i Sylwestrem w rolach głównych. Od tamtego czasu Ogród Botaniczny przeszedł sporą metamorfozę za sprawą jak się domyślam funduszy europejskich. Był to z pewnością jeden z czynników, który doprowadził do wprowadzeniu dość absurdalnej opłaty za wykonanie zdjęć ślubnych. Ale jak wiadomo realizowanie marzeń jest bezcenne, a za resztę zapłacisz kartą mastercard. Teresę i Andrzeja znam już bardzo długo i w międzyczasie spotkaliśmy się na sesję narzeczeńską, którą również znajdziecie na moim blogu.

PLENER W BESKIDACH, SESJA ŚLUBNA W BESKIDZIE ŚLĄSKIM - MAGDALENA i JONASZ

PLENER W BESKIDACH, SESJA ŚLUBNA W BESKIDZIE ŚLĄSKIM - MAGDALENA i JONASZ

You have to constantly innovate and think of interesting ideas to continue to grow – tak i może właśnie dlatego tym razem zabieram Was w miejsce w którym dotąd jeszcze nie byłem, o porze dnia w której jeszcze nie fotografowałem, aparatem fotograficznym i obiektywami, które pojawiły się na rynku niecałe trzy tygodnie temu. Sesja ślubna w Beskidzie Śląskim to było takie wyjście ze strefy komfortu. Jadąc na tą sesję plenerową wiedziałem tylko, że Magdalena i Jonasz to doskonała para i fotografowanie ich uczucia to będzie prawdziwa przyjemność. Poranne godziny fotografowania wymusiła potencjalna liczba osób na ulicach miasta Bielsko Biała, których wiadomo lepiej nie mieć na zdjęciach. Tym razem to nie ja byłem przewodnikiem, a trasę po uliczkach swojego rodzinnego miasta wytyczał Jonasz, zasypując nas ciekawymi anegdotami związanymi z historią tego miasta.

PLENER ŚLUBNY ZAMEK PIESKOWA SKAŁA - MARTYNA i MICHAŁ

PLENER ŚLUBNY ZAMEK PIESKOWA SKAŁA - MARTYNA i MICHAŁ

Po raz kolejny na moim blogu proponuję plener ślubny w okolicach Krakowa i mam nadzieję, że razem z Martyną i Michałem udowadniamy, że żeby zrobić fajne zdjęcia nie trzeba jechać na koniec świata. Tym razem w trakcie sesji ślubej zwiedziliśmy nie tylko herkulesowe okolice ale również weszliśmy do środka Zamku w Pieskowej Skale. Odnowione i oddane do użytku arkady, pilnie strzeżone przez trzech dzielnych strażników (wciąż mniej niż trawa na Wawelu) i piękne okolice, w których pojawiliśmy się razem z promieniami zachodzącego słońca, pomogły nam zrobić bardzo dobre zdjęcia. Martyna wyglądała niesamowicie, a jej pewność siebie i fakt, że od zawsze uwielbia pozować do zdjęć moją prace sprowadziły tylko do naciskania spustu migawki.

SESJA W KRAKOWIE SUKIENNICE, HOTEL STARY, BULWARY WIŚLANE - OLGA i DAWID

SESJA W KRAKOWIE SUKIENNICE, HOTEL STARY, BULWARY WIŚLANE - OLGA i DAWID

Kraków i o nim będzie pisane jako o jednym z najpiękniejszych i najbardziej historycznych miejsc na mapie Polski. Osobiście nie mam żadnych wątpliwości, że wybór miejsc w Krakowie w kontekście sesji ślubnej nie jest łatwy, ale ich ilość i różnorodność w tym mieście pozwala spełnić oczekiwania każdej młodej pary. Szczególnie gdy jej marzeniem są wyjątkowe i magiczne zdjęcia plenerowe. Praktycznie w jednym miejscu możemy odszukać zakątki pełne zieleni w zróżnicowanych barwach i ciekawe fragmenty miejskiej architektury. Poznanie ciekawych miejsc na sesje ślubną w Krakowie zajęło mi trochę czasu, czasu mile spędzonego podczas kilkunastu sesji plenerowych. Możecie mi wierzyć, że doświadczenie to procentuje, a korzystając z niego możemy od razu sprecyzować plan sesji zdjęciowej i wybrać z tego pięknego miasta tylko najciekawsze fragmenty.

PLENER ŚLUBNY ZAMEK KRÓLEWSKI W NIEPOŁOMICACH, CZARNY STAW - BASIA i MARCIN

PLENER ŚLUBNY ZAMEK KRÓLEWSKI W NIEPOŁOMICACH, CZARNY STAW - BASIA i MARCIN

Sesja ślubna w plenerze jest świetnym i naturalnym dopełnieniem reportażu ślubnego. Czy będzie to trzydziestominutowa krótka sesja w dniu ślubu, trzygodzinny plener w jeden z wakacyjnych słonecznych dni czy całodniowa wyjazdowa sesja plenerowa w górach zależy tylko od Was. Każda para młoda poszukując dobrego fotografa ślubnego musi znaleźć odpowiedź również i na to pytanie. Pamiętajcie, że czasem nie warto szukać daleko, bo świetne miejscówki mamy tuż pod naszym nosem. Szczególnie, że Kraków i jego okolice oferują ogromną ilość świetnych miejsc na niezapomniany plener ślubny. Plener ślubny na Zamku Królewskim w Niepołomicach to świetna alternatywa dla pleneru na Zamku Królewskim na Wawelu czy pleneru na Zamku w Pieskowej Skale.

WESELE EUFORIA MYŚLENICE, PLENER ŚLUBNY DWÓR MOGILANY - NATALIA i KACPER

WESELE EUFORIA MYŚLENICE, PLENER ŚLUBNY DWÓR MOGILANY - NATALIA i KACPER

Śluby fotografuję juz kilka lat. Praca ta pozwala poznawać ciekawych ludzi i odwiedzać nowe miejsca. Tym razem miałem niezwykle dużo szczęścia, poznałem niesamowicie dopasowanych do siebie nie tylko wzrostem Natalię i Kacpra, którzy już od samego początku obdarzyli mnie zaufaniem i miałem pewność o ich przekonaniu, że zrobię dla nich naprawdę dobry reportaż ślubny. Zaprosili mnie do świetnych miejsc. Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach w słoneczne dni to miejsce ze świetnym światłem, gramem cienia, gdzie można poprzytulać się z gośćmi podczas goracych życzeń i dzwonnicą, gdzie na zdjęciu grupowym nie zabraknie miejsca dla nikogo.

WESELE W ZAKOPANEM, HOTEL MERCURE KASPROWY, ICH TROJE - PATRYCJA i TOMASZ

WESELE W ZAKOPANEM, HOTEL MERCURE KASPROWY, ICH TROJE - PATRYCJA i TOMASZ

Historia ta zaczyna się cztery lata temu, gdy podczas ślubu Iwony i Marcina po raz pierwszy pojawiłem się z moim aparatem w Studio Makijażu Patrycji Antosz. Wpis z tego ślubu był tak dobry, że do dzisiaj odnajdziecie go na moim blogu. Od tego czasu pojawiałem się w Jordanowie na makijażach od czasu do czasu fotografując metamorfozy Panien Młodych. Jest mi więc bardzo miło, że po tylu latach znajomości i setkach obejrzanych zdjęć Patrycja zdecydowała, że to ja będę jej fotografem ślubnym. Od początku było jasne, że ślub ten będzie wyjątkowy, zorganizowany perfekcyjnie z dbałością o najmniejszy detal i pełen atrakcji. Miała być petarda i była proszę Pani – właśnie tak się tworzy historie. Długo można byłoby pisać, ale wspomnę tylko, że ceremonia ślubna odbyła się w zabytkowym kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku. Klatka z drona, którą odnajdziecie poniżej doskonale ukazuje usytuowanie tego niezwyklego miejsca.

FOLWARK WIĄZY MARSZOWICE i RUSTYKALNE WESELE POD KRAKOWEM - PAULA i WOJTEK

FOLWARK WIĄZY MARSZOWICE i RUSTYKALNE WESELE POD KRAKOWEM - PAULA i WOJTEK

Pomyślcie, gdyby tak zapomnieć o jasnych salach ślubnych i pozwolić puścić wodze fantazji i przenieść się w miejsce bliskie natury, pełne zieleni i pewnego rodzaju prostoty w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Miejsce gdzie klimat tworzy drewno i wykonane z niego stoły, ramki, skrzynki, dekoracje, które z łatwością znajdziemy w produkcjach filmowych rodem z Hollywood. Ktoś już to wymyślił określił śluby tego typu mianem ślubów rustykalnych lub boho i dokładnie zdefiniował naturę wystroju ślubnych wnętrz. Rustykalne wesele to nawiązanie do światła, harmonii i natury. Styl rustykalny wywodzi się z klimatu wiejskiego, a dominująca biel i przytłumione światło często przełamywane są bogatą paletą przeróżnych barw.

WESELE W BYSTREJ i OGRÓD PEŁEN LAWENDY W KLIMONTOWIE - NATALIA i TOMASZ

WESELE W BYSTREJ i OGRÓD PEŁEN LAWENDY W KLIMONTOWIE - NATALIA i TOMASZ

Niedziela i popołudniowa kawa to najlepszy moment by wygodnie usiąść w fotelu i zaglądnąć na bloga i do strefy klienta tak po prostu dla przypomnienia sobie wydarzeń ubiegłej soboty. Tym razem w jednym wpisie blogowym zawarłem wybrane zdjęcia ślubne i dla wytrwałych w scrollowaniu kilka zdjęć z pleneru, który zrobiliśmy w tygodniu po ślubie w Ogrodzie Pełnym Lawendy w Klimontowie. Osoby, które śledzą mojego bloga i wpisy na facebooku wiedzą, że bardzo często odwiedzam okolice Jordanowa, Bystrej, Naprawy i Krzczonowa. Tym razem miałem przyjemność fotografowąć piękny ślub Natalii i Tomasza. Niedługo spotykamy się w podobnym składzie na ślubie Kasi i Michała, a za rok balujemy u Bartka i Patrycji. Mam nadzieję, że przy Statule Wolności w Karolince spotkamy się w tym składzie jeszcze nie raz. Kto był ten wie, że wieżę Eiffla można zobaczyć nie tylko w Paryżu.

SESJA ŚLUBNA PIENINY, SZCZAWNICA, WYSOKI WIERCH - EWELINA i JAKUB

SESJA ŚLUBNA PIENINY, SZCZAWNICA, WYSOKI WIERCH - EWELINA i JAKUB

Zbliża się długi weekend czerwcowy, więc dla wielu z nas to doskonała okazja do wyrwania się z miasta w poszukiwaniu spokoju, czystego powietrza i pięknych widoków. Sesja ślubna w Pieninach to doskonała ku temu okazja. Być może zapytacie mnie dlaczego na sesję ślubną wybraliśmy Pieniny. Miejsce to gwarantuje nam szereg pięknych krajobrazów, rozległych pasm górskich wśród których odnajdziemy wyróżniające się Trzy Korony i Sokolice. W zasięgu wzroku mamy oddaloną panoramę Tatr, świetnie zagospodarowaną promenadę w Szczawnicy, a w bliskiej odległości Przełom Białki, zamki w Czorsztynie i Niedzicy oraz wiele innych ciekawych atrakcji turystycznych. Na nasz sobotni plener ślubny w Pieninach wyruszyliśmy z Krakowa o godzinie dziesiątej rano.

PLENER ŚLUBNY NA RYNKU W KRAKOWIE - PATRYCJA i KRZYSZTOF

PLENER ŚLUBNY NA RYNKU W KRAKOWIE - PATRYCJA i KRZYSZTOF

Dwudziesty kwietnia, konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia, nowe rozporządzenia w ramach rozmrażania gospodarki. Tego dnia wszyscy fotografowie i pary młode w Polsce w ramach wykonywania swojej pracy w czasie epidemii koronawirusa zyskali pozwolenie na wykonywanie plenerów ślubnych bez maseczek. Ślub Patrycji i Krzyśka odbył się w pażdzierniku, brak śniegu zimą przesunął nasze plenerowe plany do wiosny. Hashtag zostańwdomu zapewnił nam pusty Rynek Główny w Krakowie, do tego wybraliśmy mega słoneczny dzień i moment w którym drzewa były już wystarczająco zielone. Miejmy nadzieję, że taka okazja na bezludny Kraków w historii nas wszystkich już się nie powtórzy i był to jedyny moment, który dobrze wykorzystaliśmy.

SALA WESELNA ALEXIA OCHOJNO, EMOCJE i ŚWIETNA ZABAWA - EWELINA i JAKUB

SALA WESELNA ALEXIA OCHOJNO, EMOCJE i ŚWIETNA ZABAWA - EWELINA i JAKUB

Pomyślcie czy w Waszych głowach słowo zima pasuje do słowa ślub. Budując nasze wyobrażenia, bazując na tym co znamy i doświadczyliśmy wielu z nas może dojść do wniosku, że te dwa słowa nie do końca idą ze sobą w parze. Podążając za trendami w branży ślubnej i fotografując śluby nie trudno jednak zauważyć, że coraz więcej par decyduje się na organizacje przyjęć weselnych właśnie zimą uważając, że zima to idealna pora roku na tego typu imprezę. Styczniowy ślub Eweliny i Jakuba to dla mnie świetne otwarcie nowego sezonu fotograficznego, a wpis na blogu to znakomita okazja na przypomnienie Wam o mnie i moich zdjęciach. Prawdę mówiąc im więcej fotografuję zimowych przyjęć weselnych tym więcej plusów związanych z ich organizacją zauważam. Kraków wiadomo, śniegu tu jak na lekarstwo, ale kilka kilometrów na północ, lekki mrozik i problem poszukiwaczy śniegu wydaje się być rozwiązanym. Recepta na udany ślub to trochę słońca, piękny Kościół przybrany setkami lampek choinkowych przypominających nam o minionych świętach, nowoczesna sala weselna i oczywiście goście weselni, dla których przyjęcie ślubne to najlepsza okazja by dobrze i aktywnie spędzić długi zimowy wieczór. Tego dnia zimowy nastrój subtelnie wpisał się w scenariusz dnia ślubu Eweliny i Jakuba.

SALA WESELNA KABANOS SPYTKOWICE, AKORDEONOWE LOVE - AMANDA i JACEK

SALA WESELNA KABANOS SPYTKOWICE, AKORDEONOWE LOVE - AMANDA i JACEK

Po kilku latach fotografowania ślubów w okolicach Łętowni, Krzczonowa, Pcimia, Tokarni, Spytkowic i Myślenic robiąc zdjęcia na ślubie w tamtych okolicach czuje się jak w domu. Totalnie ziomalski klimat gdzie każdy z uśmiechem przybija pione i nie schodzi z parkietu do białego rana. Przygotowania, na których nie ma czasu na grupówki bo tyle ciekawszych rzeczy dzieje się równocześnie. Otwartość ludzi, której współczynnik rośnie odwrotnie proporcjonalnie do odległości od szczytów górskich. Góralska mowa, która wkrada się do słownika gości weselnych często, bardzo często. Okoliczności do focenia level master. Ale do sedna. Dzień otworzyliśmy wizytą na makijażu w domowym studio wizażu Made by me Ewa Kobiałka. Minka Amandy, która zebrała już żniwo na moim instagramie, mówiła sama za siebie, było idealnie. Przygotowania Panny Młodej i Pana Młodego minęły błyskawicznie.

DWOREK FANTAZJA SKOMIELNA BIAŁA I ŚLUB W STYLU GLAMOUR - PATRYCJA i KRZYSZTOF

DWOREK FANTAZJA SKOMIELNA BIAŁA I ŚLUB W STYLU GLAMOUR - PATRYCJA i KRZYSZTOF

Fotograf, reportaż ślubny, marzenia, połączenie pięknej, kochającej się Pary Młodej, gości z którymi łączą ich emocjonalne więzy, charyzmatyczego księdza i miejsca przyjęcia, które swą estetyką stworzyło stylowe tło dla nadchodzących wydarzeń. Może to sprawka jesieni, ale jeszcze w ubiegłym tygodniu myślałem, że fotografując tak wiele ślubów widziałem już niemal wszystko. Patrycja i Krzysiek udowodnili, że tak nie jest, że każda Para Młoda jest inna, a miłość dwojga ludzi za każdym razem jest wyrażana inaczej. Pewnie właśnie dzięki temu za każdym razem powstaje nowa historia i motywacja do pokazania sekwencji obrazków ukazujących uczucia, emocje te najwspanialsze rzeczy, którymi my ludzie możemy siebie nawzajem obdarowywać. Zacznijmy od początku, czyli od miejsca, które odwiedziłem już wiele razy, Studia Makijażu Patrycji Antosz w Jordanowie. Patrycja nie byłaby sobą gdyby kilku gadżetów w Studio nie przybyło. Ilość softboxów, blend za pomocą których Patrycja czaruje makijażami followersów na instagramie, pozwoliła moim fotograficznym akcesoriom odpoczywać w samochodzie pewnie do następnego ślubu. Nie muszę pisać, że makijaż jak zwykle wyszedł bosko.

SESJA NA SŁOWACJI, TATRZAŃSKA ŁOMNICA, SZCZYRBSKIE JEZIORO - EDYTA i ROBERT

SESJA NA SŁOWACJI, TATRZAŃSKA ŁOMNICA, SZCZYRBSKIE JEZIORO - EDYTA i ROBERT

Trafić dobrą pogodę w Tatrach, szczególnie jesienią, być tam w momencie gdy górskie szczyty oświetlają ciepłe promienie słońca, a liście mienią się w kolorach złota, to rzecz niełatwa. Jednak nie po raz pierwszy i mam taką nadzieję nie po raz ostatni, udało się nam upolować taki idealny dzień i do naszej codzienności dołożyć kilka przemiłych wspomnień i kolorowych fotograficznych kadrów. Dzień rozpoczął się wcześnie rano. Po drodze z Krakowa wiadomo duża flat white i zdrapki na Orlenie, rozmowy o przyszłych planach z Edytą i Robertem i jedno wielkie ładowanie akumulatorów boskim widokiem gór, który najnormalniej w świecie uwielbiam. Przekroczyliśmy granicę ze Słowacją i kolejką górską dostaliśmy się na Tatrzańską Łomnicę. Góry zaskakują. Tak było również i tym razem. Łomnicki Staw, który zwykle przypominał Morskie Oko niemalże zniknął. Pozwoliło nam to na rajd po kamieniach i dostęp do miejsc wcześniej niedostępnych.

HOTEL ZAMECZEK KSIĄŻ WIELKI i ŚLUBNE ISKIERKI MIŁOŚCI - KATARZYNA i PAWEŁ

HOTEL ZAMECZEK KSIĄŻ WIELKI i ŚLUBNE ISKIERKI MIŁOŚCI - KATARZYNA i PAWEŁ

Jestem pewny, że Mama Kasi i Moniki zapamięta rok 2019 na długo. Jedne wakacje, trochę sprytu jakim wykazali się chłopcy i dwie siostry niemalże jednocześnie rozpoczęły nowe życia u boku swoich wspaniałych mężczyzn. Ciekawe czy dziewczyny równie równo pochwalą się wiadomościami o zaplanowanych wnukach lub wnuczkach. Ale skąd ja o tym wszystkim wiem? Jak się pewnie domyślacie znam szczegóły ponieważ miałem przyjemność fotografować również ślub Moniki i Daniela. Po ślubie zrobiliśmy sesję ślubną, w której asystowała nam Kasia, a już dzisiaj na blogu możecie oglądać zdjęcia, które zrobiłem niedawno bo w ostatnim tygodniu sierpnia. Wiecie, fakt, że goście znają już fotografa ślubnego i wiedzą, że mogą mu zaufać i wiedzą jakich zdjęć mogą się spodziewać bardzo pomaga. Było tak i tym razem. Dużo trafionych fajnych zdjęć akcji i cały reportaż w stu procentach poleciał bez jakichkolwiek ustawek i niepotrzbego stresu. Ale do sedna…

PARK MOGILANY, BUZIAKI SKĄPANE W PROMIENIACH SŁOŃCA - TERESA i ANDRZEJ

PARK MOGILANY, BUZIAKI SKĄPANE W PROMIENIACH SŁOŃCA - TERESA i ANDRZEJ

Długa historia moi drodzy. Rozpoczyna się ona trzy lata temu na ślubie Pauliny i Darka w Skansenie Smaków w Kryspinowie. Podczas przygotowań Pauliny poznałem siostrę Teresy Anię. W tak zwanym międzyczasie Piotr kupił pierścionek, zaplanował oświadczyny, a gdy Ania powiedziała TAK wspólnie wybrali sale weselną, ustalili datę ślubu i wybrali fotografa. Miałem szczęscie bo wypadło na mnie. Ekipa na ślubie Ani i Piotra w Kasztelu Kajasówka była mocno zaprzyjaźniona, a gdy do tego dodamy, że imprezę prowadził DJ Dawid, legenda krakowskich dance florów, którego miałem okazję poznać już chwilę temu, poczułem się dosłownie jak domu. Wiemy, czas płynie szybko i już za rok na Orawie spotkamy się na ślubie Teresy i Andrzeja. Będzie to w perspektywie czterech lat trzeci ślub, na którym po raz kolejny spotka się ta sama doskonale zaprzyjaźniona grupa przyjaciół – może nie ze sobą, ale ze swoim ulubionym fotografem na pewno. Ale tym czasem postanowiliśmy dobrze wykorzystać czas przedślubny i umówić się na kilka zdjęć podczas sesji narzeczeńskiej oczywiście w Krakowie.

BAZYLIKA BOŻEGO CIAŁA KRAKÓW, FOTOREPORTAŻ ŚLUBNY - ANNA i PIOTR

BAZYLIKA BOŻEGO CIAŁA KRAKÓW, FOTOREPORTAŻ ŚLUBNY - ANNA i PIOTR

Sierpień to gorący miesiąc ślubny z er w nazwie. Myśle więc, że dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie go od pokazania na blogu fotoreportażu ślubnego, który w całości odbył się w naszym pięknym mieście Krakowie. Chciałem swoją gawęde rozpocząć od przedstawienia trzech wspaniałych krakowskich kościołów – Kościoła Mariackiego, Kościoła św. Anny oraz Kościoła św. Piotra i Pawła. Natomiast przedmiotem mojej troski szczegółnej jest przede wszystkim Bazylika Bożego Ciała w Krakowie, w której odbyła się ceremonia zaślubin Anny i Piotra. Bazylika, którą można zwiedzać i podziwiać godzinami, chłonąc historię tego miejsca, poznając i odkrywając tam wiele niezwykłych artefaktów. Poszukując kościoła na ślub w Krakowie na Kazimierzu koniecznie rozważcie atrakcje turystyczną małopolski Bazylikę Bożego Ciała w Krakowie. Słoneczny dzień przerywany intensywnymi i trwającymi tylko kilka minut opadami deszczu rozpoczęliśmy na ulicy Cystersów w Klaru Lashes Makeup Nails. Makijaż wykonała Klaudia Rusek w swoim przestronnym studio. Delikatny makijaż tylko podkreślił niezwykłą urodę Ani.

SESJA ŚLUBNA W KRAKOWIE. MIEJSCA IDEALNIE NADAJĄCE SIĘ NA ROMANTYCZNE KADRY

SESJA ŚLUBNA W KRAKOWIE. MIEJSCA IDEALNIE NADAJĄCE SIĘ NA ROMANTYCZNE KADRY

Sesja ślubna to prawdziwy must have każdej pary młodej. Godziny przed lustrem, idealna suknia ślubna i garnitur skrojony na miarę po prostu muszą zostać uwiecznione w obiektywie fotografa! Oczywiście zdjęcia ze ślubu i wesela są standardem, ale wtedy nie jesteście sami. Wokół was jest mnóstwo osób, wiele się dzieje. Trudno o chwilę skupienia i uwagi tylko dla siebie nawzajem. Taką szansę stwarza specjalna sesja ślubna, na którą warto się zdecydować.

CIEKAWE MIEJSCA W KRAKOWIE CZYLI POMYSŁ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ - JOANNA i SZYMON

CIEKAWE MIEJSCA W KRAKOWIE CZYLI POMYSŁ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ - JOANNA i SZYMON

Dzień ślubu jest dla wszystkich nowożeńców najważniejszy, a zdjęcia reportażowe przedstawiające emocje, których tego dnia przecież nie brakuje, bardzo często wywołują łzy wzruszenia lub uśmiechy na twarzach oglądających. Gdy obrazki z dnia ślubu na dobre zadomowią się w Waszej pamięci wtedy nadchodzi czas na kolejny etap fotograficznej przygody. Etap równie przyjemny, a na pewno mniej wymagający niż organizacja imprezy w dniu ślubu – sesja plenerowa. Ponieważ sesji zdjęciowych poślubnych nie robi się codziennie, suknie ślubne często trafiają na allegro, a garniaków nie można poszerzać w nieskończoność to warto na przygotowanie się do takiej sesji poświęcić kilkanaście minut i dobrze wybrać ciekawe miejsca na plener ślubny w Krakowie.

MIEJSKA SESJA NARZECZEŃSKA, PIĘKNI, MŁODZI i ZAKOCHANI - MARLENA i ADAM

MIEJSKA SESJA NARZECZEŃSKA, PIĘKNI, MŁODZI i ZAKOCHANI - MARLENA i ADAM

Pracując nad obróbką miejskiej sesji narzeczeńskiej Marleny i Adama słuchałem sobie jednej z ostatnich płyt Eda Sheerana, gdzie w utworze Beautiful People śpiewnie wyraża on swoje niezadowolenie ze swojego rudego wyglądu. Niewątpliwie przyszli Państwo Młodzi, których zdjęcia mam przyjemność dzisiaj pokazać na blogu, mieli o wiele więcej szczęścia i tytuł wpisu piękni, młodzi, zakochani pasuje do nich idealnie. Ślub już w sierpniu, a tymczasem wspólnie korzystając z rewelacyjnej pogody odwiedziliśmy kilka zakątków naszego pięknego Krakowa.

REPORTAŻ ŚLUBNY SALA WESELNA BABIE LATO GDÓW – CIEPLUTKO - PAULINA i KAMIL

REPORTAŻ ŚLUBNY SALA WESELNA BABIE LATO GDÓW – CIEPLUTKO - PAULINA i KAMIL

Długa, długa historia, która swój początek ma blisko trzy lata temu we wrześniu 2016 roku na ślubie Julity i Pawła. Oglądając dokładnie wpis na moim blogu wśród zacnego grona królująch na parkiecie przyjaciół doszukacie się Pauliny. Ponieważ nic, a nic się nie zmieniła przez ten czas nie będzie to trudne zadanie. W ubiegłym roku spotkaliśmy się na sesji narzeczeńskiej i spotkamy się jeszcze co najmniej raz na sesji ślubnej w plenerze. Może nie będę pisał, że zostali oni dla siebie stworzeni, ale uwierzcie mi na słowo, że Paulina i Kamil wybitnie do siebie pasują i zupełnie nie dziwi mnie fakt, że zostali parą. Czerwiec i tropikalna pogoda, wachlarze tnące powietrze, wiatraki rozręcone na maksa, takie lato mamy w tym roku. Ale po kolei. Przygotowania zaczęliśmy w salonie Przemysław Kania Fryzjerstwo Profesjonalne, gdzie Przemek (mistrz Europy we fryzjerstwie OMC Hairworld odbywających się w Paryżu) osobiście zadbał o idealną fryzurę Pauliny. W tym samym miejscu na dosłownie kwadracie Paulina dostała też swoją nową twarz 🙂 W trakcie dołączył do nas Łukasz z EffectStudio, który na luzie w klapeczkach zwijał kolejne kadry tworząc niezapomniany film ślubny. Przecisnęliśmy się ozdobioną białymi wstążkami aleją do domu Pauliny by chwilę później Zakopianką pomknąć prosto na przygotowania Kamila.

WESELE MIĘDZYNARODOWE i POLSKIE TRADYCJE WESELNE - MONIKA i MARTIN

WESELE MIĘDZYNARODOWE i POLSKIE TRADYCJE WESELNE - MONIKA i MARTIN

Bardzo dobrze wspominam studenckie czasy i zupełnie niezwiązane z nauką wakacyjne wyjazdy zagraniczne. To właśnie tam wśród ciągnących się w nieskończoność ścieżek fasolowych znalazłem prawdziwą motywację do tego by nauczyć się języka angielskiego. Nigdy nie sądziłem, że umiejętność ta będzie tak ważna w mojej karierze fotografa ślubnego. Branża ślubna się zmienia, mamy coraz więcej wesel w okresie zimowym, rośnie świadomość klientów poszukujących dobrego fotografa ślubnego, który wykona ich wymarzone zdjęcia. Mamy też coraz więcej par młodych, które decydują się na zaproszenie gości innych narodowości do Polski i zorganizowanie międzynarodowego ślubu i wesela właśnie w naszym kraju. Międzynarodowa ekipa przyjaciół jest na pewno gwarancją udanej zabawy. Jako lokalni patrioci doskonale znamy polskie tradycje weselne. Każdy z nas wielokrotnie gościł na ślubach w bliższej lub dalszej rodzinie, weselach znajomych i kolegów z pracy. Nasi zagraniczni goście natomiast na naszych polskich weselach bawią się świetnie ponieważ doceniają wszystko to, co nam już zwyczajnie spowszedniało. Tak, bardzo często nie doceniamy pysznego jedzenia, dekoracji wykonanych z żywych kwiatów, muzyki, która odsłuchana w Spotifaju wielokrotnie napędza nas do tańca. Dla zagranicznych gości, którzy przyjeżdżają do naszego kraju na wesela, elementy te wywołują fascynacje tym co się dzieje, jak się dzieje i ile się dzieje. Ten krótki wstęp prowadzi nas prosto do Proszowic…

KAROLINKA BYSTRA PODHALAŃSKA, POGODOWI SZCZĘŚCIARZE - MARLENA i MACIEK

KAROLINKA BYSTRA PODHALAŃSKA, POGODOWI SZCZĘŚCIARZE - MARLENA i MACIEK

Miesiąc maj w tym roku pogodowo nie wygląda najlepiej i myślę, że tylko rolnicy są zadowoleni z tego stanu rzeczy. Na szczęście deszczowe dni są momentami przerywane przebłyskami słońca, na które pewnie trzeba zasłużyć. Tak było w sobotę podczas ślubu Marleny i Maćka, który odbył się w Skomielnej Czarnej. Trafili w idealny dzień z wymarzoną pogodą bez najmniejszej kropelki deszczu, pięknymi białymi chmurami na błękitnym niebie i zielenią w szczytowej formie. Dzień rozpoczęliśmy w Salonie fryzjerskim Relaks w Tokarni. Upięcie włosów przebiegło sprawnie i chwilę później byliśmy już na makijażu wykonanym mistrzowską ręką wizażystki Ewy z Make By Me Makeup. Ponieważ Marlena zawodowo zajmuje się urodą więc malowaniu towarzyszyły branżowe dyskusje. Gdy makijaż był niemalże skończony dołączyli do nas Sylwester i Wojtek z Clip Studio, którzy przez cały dzień kolekcjonowali kadry do filmu ślubnego. Wojtek w nasze poczynania wnosił nutkę młodości, Sylwester i ja lata doświadczenia, w skrócie uzupełnialiśmy się całkiem dobrze. Wszyscy znali się nie od dziś, a to zawsze pomaga w zachowaniu dobrego klimatu w trakcie imprezy.

SALA BANKIETOWA SZAFRANTU, FOTOGRAFIA ŚLUBNA NIEPOŁOMICE - KAROLINA i KAMIL

SALA BANKIETOWA SZAFRANTU, FOTOGRAFIA ŚLUBNA NIEPOŁOMICE - KAROLINA i KAMIL

Tym razem na reportaż ślubny zapraszam Was do Niepołomic gdzie podczas fotografowania ślubu Karoliny i Kamila odkryłem miejsce niezwykłe. Kraków słynie z Bazyliki Mariackiej, czasem wspomina się o Uniwersyteckiej Kolegiacie Św. Anny zupełnie natomiast zapominając o Kościele Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Staniątkach. Właśnie w tym pięknym miejscu Karolina ślubowała Kamilowi miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Cofnijmy się jednak w czasie do przygotowań, które rozpoczęły się pod okiem Aleksandry Domagały. Karolina wybrała Hotel Novum w Niepołomicach jako miejsce gdzie musiały pomieścić się kufry, pędzle i palety cieni skompletowane przez Olę. W czasie krótszym niż jedna godzina uroda Panny Młodej została perfekcyjnie podkreślona i mogliśmy odwiedzić Kamila, który czekał w gotowości by rozpocząć swoje przygotowania i piętnastoletnią whisky. Następnie wróciliśmy do domu rodzinnego Karoliny, na wspólne błogosławieństwo. Wszystkie miejsca odwiedzaliśmy wspólnie z Grześkiem i Dawidem z Manolo filmy. Był z nami jeszcze Filip, który pilotował drona w momentami ryzykownych warunkach.

HOTEL JUNIOR SKOTNICKA, ZDJĘCIA ŚLUBNE SKAWINA - KINGA i PAWEŁ

HOTEL JUNIOR SKOTNICKA, ZDJĘCIA ŚLUBNE SKAWINA - KINGA i PAWEŁ

Piątek, piąteczek, piątunio to dla niektórych kolejny dzień spędzony w pracy i oczekiwanie na nadchodzący weekend, dla innych jeden z najważniejszych dni w życiu i okazja do świętowania w gronie najbliższych. Ten wiosenny dzień rozpoczęliśmy od makijażu Kingi, który wykonała Michalina Mikrut z Allure of Makeup. Miła atmosfera i blisko godzina rozmów pozwoliła mi poznać kilka zagadnień branży wizażu. Piętnaście minut później byliśmy już w mieszkaniu rodziców Kingi, gdzie Mama w turkusowej sukience pomagała Kindze w ubieraniu suknii ślubnej i wszystkich niezbędnych dodatków. Dosłownie tuż za rogiem skawińskiego osiedla czekał na mnie Paweł, który od rana dzielnie jak na wzorowego tatę przystało zajmował się Maksem. Gdy mucha siadła pod kołnierzem białej koszuli, razem z rodzicami Pawła wyruszyliśmy na spotkanie z Kingą i wspólne błogosławieństwo. Nie brakowało wzruszeń w momencie gdy rodzice składali gorące życzenia swoim kochanym dzieciom.

WILLA DECJUSZA KRAKÓW, ŚLUB CYWILNY i SESJA ZDJĘCIOWA - KRISTINA i OLA

WILLA DECJUSZA KRAKÓW, ŚLUB CYWILNY i SESJA ZDJĘCIOWA - KRISTINA i OLA

Same dobre wieści. Mój blog ma kolejnych zagranicznych gości. Pewnie już nie pamiętacie ale wiosną ubiegłego roku Kraków odwiedzili Chan i Katrina, których z przyjemnością oprowadziłem po Krakowskim Rynku. Kilka zdjęć oznaczonych jako sesja ślubna w Krakowie możecie łatwo znaleźć na moim blogu. Tym razem przy okazji Ślubu Cywilnego, który odbył się w Dworku Białoprądnickim, miałem okazję to słoneczne i mroźne (trzy stopnie poniżej zera) przedpołudnie spędzić w przemiłym towarzystwie Kristiny i Oli. Pewnie zastanawiacie się skąd takie imiona. Odpowiedź jest bardzo prosta Kristina pochodzi z Rosji natomiast Ola jest Norwegiem. Podczas naszych rozmów oboje mówili, że uwielbiają Polskę, jednak nie wykluczają powrotu na północ do równie pięknej Norwegii. Nasz blisko czterdziesto kilometrowy tour po Krakowie rozpoczęliśmy na Rynku Głównym.

JAK ZAPLANOWAĆ I ZORGANIZOWAĆ WYMARZONY ŚLUB W ZIMIE - MARTA i MICHAŁ

JAK ZAPLANOWAĆ I ZORGANIZOWAĆ WYMARZONY ŚLUB W ZIMIE - MARTA i MICHAŁ

Perfekcyjnie zorganizowany ślub Marty i Michała, który miałem przyjemność fotografować w ubiegłą sobotę w miejscu dość odległym od Krakowa zainspirował mnie do zanotowania kilku spostrzeżeń w temacie jak zaplanować ślub w zimie i jak taki wymarzony ślub zorganizować. Obserwując branże ślubną w Polsce zauważymy, że ślub w styczniu czy też ślub w lutym nie jest już niczym niezwykłym. Rosnąca liczba nowożeńców, którzy chcą powiedzieć sakramentalne „TAK” korzystając z zimowej i świątecznej aury coraz częściej powoduje konieczność organizacji ślubów nawet w miesiącu grudniu. Ślub Marty i Michała jako jeden z wielu udowadnia, że ślub zimą odpowiednio przygotowany może być fantastycznym przeżyciem, którego oprawę tworzą pełne świątecznych ozdób i ciepłych światełek choinki, biały puszysty śnieg, sople lodu mieniące się w słońcu tysiącem kolorów, a nawet mróz który maluje policzki zaproszonych gości.

POMYSŁ NA SESJE ZIMOWĄ W KRAKOWIE – DWÓR JANA MATEJKI - NATALIA i ŁUKASZ

POMYSŁ NA SESJE ZIMOWĄ W KRAKOWIE – DWÓR JANA MATEJKI - NATALIA i ŁUKASZ

Zimowy ślub w przedsylwestrową sobotę i przyszłe plany Natalii i Łukasza zmotywowały nas do odnalezienia w Krakowie miejsca, w którym zima nie przeszkodzi nam w realizacji ślubnej sesji zdjęciowej. Nie był to pierwszy raz, gdy pomysły na zimowe zdjęcia stały się numerem jeden we frazach wpisywanych do naszych przeglądarek internetowych. Nie był to też pierwszy raz, kiedy zdjęcia w warunkach zimowych miałem przyjemność i okazję zrobić. Na mojej liście sprawdzonych miejsc na sesję ślubną w Krakowie od dawna znajdują się Pałac Radziwiłłów w Balicach i Dwór Jana Matejki w Krzesławicach. Pałac jest świetnym miejscem, gdy zimowa sesja zdjęciowa ma odbyć się w weekend. W tygodniu, miejsce to możemy rezerwować na sesję po godzinie szesnastej.

ZIELONE WZGÓRZE KONIUSZA, TAK W PROMIENIACH SŁOŃCA - KAROLINA i MATEUSZ

ZIELONE WZGÓRZE KONIUSZA, TAK W PROMIENIACH SŁOŃCA - KAROLINA i MATEUSZ

We wrześniu 2016 roku, czyli dwa lata temu na przygotowaniach do ślubu Natalii i Marcina, który można oglądnąć na moim blogu, poznałem Karolinę. Nie jestem do końca pewien czy dobrze zaobserwowałem, ale właśnie wtedy pod Kościołem na Wzgórzach Krzesławickich Karolina przedstawiała znajomym swojego nowego chłopaka Mateusza. No iskrzyło między nimi i po dwóch latach spotkaliśmy się ponownie po to by postawić kropkę nad i. Dzień rozpoczęliśmy od przygotowań Karoliny w Studio Odpicuj się. Profesjonalny makijaż wykonała Aleksandra Szczepanek. Następnie nie zważając na utrudnienia w ruchu związane z odbywającym się w Krakowie maratonem, przebiliśmy się do Nowej Huty, dokładniej na Osiedle Kalinowe w celu uwiecznienia przygotowań Mateusza. Piszę w liczbie mnogiej ponieważ od samego rana biegaliśmy fotografując i filmując z Krzyśkiem z CAMDESIGN, którego bardzo polecam wszystkim przyszłym nowożeńcom. Było tak jak lubię, działo się dużo i można było darować sobie ustawki skupiając się na fajnych momentach. Przygotowania u Karoliny przebiegły w rodzinnej atmosferze. Dom wypełniały śmiechy bawiących się dzieciaków i nutka napięcia budowanego zbliżającym się przybyciem Mateusza.

SESJA ŚLUBNA JESIENIĄ – PAŁAC GOETZÓW OKOCIMSKICH - IZABELA i ARKADIUSZ

SESJA ŚLUBNA JESIENIĄ – PAŁAC GOETZÓW OKOCIMSKICH - IZABELA i ARKADIUSZ

Ostatnio głośno o filmie „KLER” Wojciecha Smarzowskiego. Jeżeli widzieliście film lub jego zapowiedź to pewnie pamiętacie świetną rolę Janusza Gajosa, który w roli biskupa urzęduje w gabinecie Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Żeby nie było nudno plener ślubny Izy i Arka rozpoczęliśmy dokładnie w tym samym miejscu, pięknej pałacowej bibliotece Pałacu Goetzów w Brzesku. Pałac Goetzów Okocimskich w Brzesku to jeden z cenniejszych zabytków Małopolski. Obiekt wybudowany przez Jana Albina Goetza od 2008 roku stał się własnością prywatną i jak się można domyślić wygenerowało to sporo pozytywnych zmian. Miejsce to na co dzień zamknięte dla zwiedzających, okazjonalnie udostępniane na potrzeby profesjonalnych sesji zdjęciowych lub przyjęć ślubnych jest obiektem niezwykłym, który przenosi odwiedzających w świat pełen piękna i wspaniałej architektury charakteryzującej się dbałością o najmniejszy detal.

DOM WESELNY EUFORIA MYŚLENICE i SŁONECZNE LOVE - IZABELA i ARKADIUSZ

DOM WESELNY EUFORIA MYŚLENICE i SŁONECZNE LOVE - IZABELA i ARKADIUSZ

Spory kawałek drogi od Krakowa i mała miejscowość Skrzydlna, a w niej dom z pięknym widokiem na otaczające go pokryte lasem górki. Arkadiusz i jego siostra Natalia czekali na mnie i kilka minut przed godziną dziewiątą rano wystartowaliśmy z przygotowaniami Pana Młodego. Brak pogodowej nudy czyli na zmianę trochę deszczu, trochę słońca i już nie tak ciepło bo tylko osiem stopni. Podczas gdy ja odliczałem ilość kilometrów do Jordanowa, jadąc tam przez Mszanę Dolną, Rabkę Zdrój na fotelu genialnej wizażystki Patrycji Antosz siedziała już Izabela, przygotowywując się do najważniejszego dnia w swoim życiu. Studio wizażu Patrycji odwiedzam często przy okazji wykonywania zdjęć na ślubach w Jordanowie i okolicach. Zawsze czeka mnie tam jakaś pozytywna zmiana, a każdy kolejny makijaż jest arcydziełem. Gdy uroda Izy została już podkreślona wybraliśmy się do jej domu rodzinnego w miejscowości Toporzysko. Salon dopracowany w najmniejszym szczególe posłużył genialnie jako sceneria dla przygotowań i błogosławieństwa, którego udzieli rodzice.

SALA WESELNA HELADA, FOTOGRAF ŚLUBNY OŚWIĘCIM - MAGDALENA i DAMIAN

SALA WESELNA HELADA, FOTOGRAF ŚLUBNY OŚWIĘCIM - MAGDALENA i DAMIAN

Starożytna Grecja przez jedno el… w ten sposób właściciele bardzo klimatycznej sali weselnej Helada w Oświęcimiu nazwali miejsce spotkań gości weselnych. Sobota więc to wyprawa na zachód do Oświęcimia, gdzie ja zrobiłem zdjęcia, a Filip Lempa z FL Media, młody wilk ślubnej kinematografii nakręcił materiał z przygotowań Damiana. Następnie już jako zespół wróciliśmy w okolice Alwerni do Babic, by spotkać się z Panną Młodą. Magdę i Damiana poznałem już wcześniej podczas naszej sesji narzeczeńskiej w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie, który możecie odnaleźć na moim blogu. Makijaż wykonała Paulina Kurzela. Chwilę później dołączyła do nas druhna Paulina i rozpoczęło się ubieranie sukni ślubnej, biżuterii i wszystkich innych ślubnych gadżetów. Srebrny Passat zaparkował przed domem, a Damian gorącym buziakiem przywitał się z Magdą. Rozpoczęło się pełne emocji i wzruszeń błogosławieństwo.

SALA WESELNA TRIANA MOGILANY, REPORTAŻ ŚLUBNY PODSTOLICE - PAULINA i PAWEŁ

SALA WESELNA TRIANA MOGILANY, REPORTAŻ ŚLUBNY PODSTOLICE - PAULINA i PAWEŁ

Końcówka sierpnia i początek września minęły błyskawicznie i na moim blogu zamieściłem relacje z kilku sesji plenerowych. Wrześniowa pogoda i rowerki Marty i Michała odstawione do garażowej rezerwy pozwalają wrócić do cotygodniowych wpisów ślubnych. Nowe otwarcie rozpocznę od pokazania świetnie zorganizowanego ślubu Pauliny i Pawła, który odbył się w ubiegły piątek w przepięknej sali weselnej położonej w niedalekiej odległości od Krakowa – Sali bankietowej Triana w Mogilanach. Dzień rozpoczęliśmy od makijażu Pauliny, który wykonała Michalina Mikrut z Allure of Makeup. Następnie, na krótką chwilę odwiedziłem dom rodzinny Pana Młodego. Poznałem przemiłych rodziców Pawła i przy okazji zrobiłem kilka zdjęć z przygotowań (krawacik, rowerowe spinki i takie tam). Paulina ubierała się korzystając z pomocy swojej Mamy oraz wielu innych pomocników. Dzięki temu przygotowania odbyły się sprawnie i nadszedł czas pełnego emocji błogosławieństwa. Naturalna kolej rzeczy doprowadziła nas do ceremonii zaślubin, która odbyła się w zabytkowym, drewnianym powstałym 1870 roku Kościele p.w. Ducha Świętego w Podstolicach.

SESJA ŚLUBNA W PIESKOWEJ SKALE i ZAMEK KORZKIEW - KRISTINA i ALEKSANDR

SESJA ŚLUBNA W PIESKOWEJ SKALE i ZAMEK KORZKIEW - KRISTINA i ALEKSANDR

Ostatnio dużo się dzieje i kilka wpisów ślubnych pojawiło się tylko w strefie klienta. Czas to jednak zmienić i nadrobić zaległości wpisem co prawda krótszym niż ślubny, bo plenerowym, ale zawsze wpisem. Ślub Kristiny i Aleksandra miałem przyjemność fotografować w sierpniu, będąc jednym z zaproszonych gości Dworu Sieraków. Trzy tygodnie później umówiliśmy się na sesję plenerową w Krakowie. Na poszukiwania trzech składowych czyli chwili, światła i kadru wybraliśmy się w dobrze znane mi miejsca.

OGRÓD BOTANICZNY W KRAKOWIE, ŚLUBNA SESJA ZDJĘCIOWA - DAJANA i SYLWESTER

OGRÓD BOTANICZNY W KRAKOWIE, ŚLUBNA SESJA ZDJĘCIOWA - DAJANA i SYLWESTER

Sierpień to miesiąc magiczny, zachodzące słońce, którego ostatnio nam wszystkim nie brakuje z każdego miejsca na ziemi z łatwością tworzy niezapomniane obrazki. W jeden z takich idealnie upolowanych dni spotkaliśmy się z Dajaną i Sylwestrem na ślubnej sesji zdjęciowej w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Miejsce to odwiedzam systematycznie, nie tylko z parami, którym robię zdjęcia plenerowe, ale również z Michałem, Martą i Jackiem moimi dzieciakami, które uwielbiają spacerować po pełnych zieleni alejkach. A to wszystko w sercu naszego pięknego miasta Krakowa. Ogród Botaniczny przechodzi gruntowne mega pozytywne zmiany i widać ogromny postęp w dbałości o szczegóły, gdy porównamy je do stanu obiektów Ogrodu Botanicznego sprzed dwóch lat.

CIEKAWE MIEJSCE NA PLENER ŚLUBNY, SESJA ŚLUBNA W TATRACH - MARTA i MARCIN

CIEKAWE MIEJSCE NA PLENER ŚLUBNY, SESJA ŚLUBNA W TATRACH - MARTA i MARCIN

Pary, które decydują się na sesję ślubną w Tatrach bardzo często polegają na moim doświadczeniu i pytają o ciekawe miejsca na plener ślubny w górach. Odpowiadając na te pytania bardzo często zaczynam opowieść od najbardziej popularnej tatrzańskiej lokalizacji, w której często realizowane są plenery ślubne. Jest to oczywiście Kasprowy Wierch, na który można łatwo dostać się kolejką linową. Wycieczkę zaczyna się w Kuźnicach i bardzo dobrze schodzi się żółtym szlakiem w kierunku Czarnego Stawu Gąsienicowego, który rewelacyjnie wygląda na zdjęciach ślubnych. Kolejną świetną miejscówką jest oczywiście Morskie Oko. Podejście do największego jeziora Tatr rozpoczyna się w Palenicy Białczańskiej. Ośmiokilometrowy odcinek drogi do jeziora możemy pokonać fasiągiem lub mniej kosztownie mknąć na biszkoptach. W schronisku można powtórzyć przygotowania i rozpocząć wędrówkę wokół jeziora w poszukiwaniu super światła i niezwykłych kadrów.

TIFFANY WOLA FILIPOWSKA, FIRST LOOK NA DACHU WIEŻOWCA - MARTA i MARCIN

TIFFANY WOLA FILIPOWSKA, FIRST LOOK NA DACHU WIEŻOWCA - MARTA i MARCIN

Ślub Marty i Marcina to wydarzenie od początku owiane aurą tajemniczości. Marta zaplanowała first look na jednym z najwyższych wieżowców w Krakowie, z genialnym widokiem na linię wytyczoną przebiegiem Zakopianki, wieżami Sanktuarium w Łagiewnikach, Zamkiem na Wawelu czy Klasztorem Kamedułów na Bielanach wyróżniającymi się na mapie tej panoramy. Oczywiście była to niespodzianka dla Marcina, który do końca nie mógł zrozumieć dlaczego w tak piękny i ważny dzień ma łazić po dachach. Domyślam się jednak, że w momencie pierwszego spotkania uśmiech Marty przysłonił mu cały świat i cały ten panoramiczny widok. Przygotowania rozpoczęły się o godzinie jedenastej blisko ronda Mogilskiego w Salonie Kosmetycznym, gdzie nad delikatnym, mającym na celu tylko delikatnie podkreślić niezwykłą urodę Marty pracowała Agnieszka. Świetnie urządzone miejsce z klimatem, który starałem się oddać na zdjęciach. Po wspomnianym już przywitaniu Pary Młodej i błogosławieństwie rodziców wszyscy pędząc obwodnicą Krakowa w mniej niż godzinkę udaliśmy się do Kościóła św. Marcina z Tours w Krzeszowicach. Tym razem temat z organistą był dogadany i drzwi na chór stały otworem. Pełne uśmiechów przywitanie gości, którzy z uwagi na temperaturę zjawili się pod kościołem kilka minut przed ceremonią. Ksiądz, który wygłosił świetne kazanie i przeprowadził ceremonię z humorem. Wreszcie moment najważniejszy i sakramentalne TAK.

ZAMEK MOSZNA, SESJA FOTOGRAFICZNA W PAŁACU - ALEKSANDRA i GRZEGORZ

ZAMEK MOSZNA, SESJA FOTOGRAFICZNA W PAŁACU - ALEKSANDRA i GRZEGORZ

Wiedziałem, że to kwestia czasu… i pewnego dnia, Zamek Moszna mocno znany z nazwy miejscowości w której powstał trafi do mojego portfolio. Nie było to do końca oczywiste tylko i wyłącznie ze względu na odległość do pokonania pomiędzy Krakowem, a bardzo popularną pałacową miejscówką na sesję ślubną. Dwa lata temu wracając z rodzinnych wakacji w Górach Stołowych, było nam bardzo blisko i po drodze by odwiedzić ten zamek, ale niestety deszcz zmienił nasze plany. Pamiętacie? Sesje plenerowe są raz w życiu i są między innymi po to, by z ich pomocą spełniać marzenia.

HOTEL LENART WIELICZKA, TURKUSOWY CADILLAC DE VILLE - MONIKA i MARIUSZ

HOTEL LENART WIELICZKA, TURKUSOWY CADILLAC DE VILLE - MONIKA i MARIUSZ

Zapowiadała się bardzo ciepła słoneczna sobota, bez najmniejszej kropelki deszczu i rzeczywiście tak było. Południowe słońce podgrzało atmosferę do blisko trzydziestu stopni. Gdy dodamy do tego temperaturę wywołaną przez emocje najważniejszego i jak napisała Monika już po ślubie najpiękniejszego dnia w jej życiu, to możecie wyobrazić sobie jak było gorąco. Krótko więc od początku, czyli od przygotowań Panny Młodej, które odbyły się w Gabinecie Kosmetycznym Hibiskus w Wieliczce. Dziewczyny pracowały od godziny dziewiątej rano nad fryzurą, malowały i utrwalały paznokcie, a na koniec tych przygotowań mistrzowski makijaż wykonała Ola. Nie mogło zabraknąć kilku minut na przygotowania Mariusza. Podjechaliśmy więc odnaleźć się w totalnie Krakowskich klimatach, mieszkaniu rodziców Pana Młodego w samym centrum naszego pięknego miasta. W ubieraniu spinek, muchy i garnituru ślubnego asystował Wujek Mariusza. Zielony Cadillac de Ville zaparkował przed domem Moniki w Wieliczce. Mariusz szczęśliwy ujżał Monikę po raz pierwszy tego dnia. Widziałem w jego oczach, że chciał, by chwila ta trwała wiecznie. W domu odbyło się błogosławieństwo, a Para Młoda podziękowała rodzicom. Nadszedł czas by udać się do kameralnego Kościoła Św. Sebastiana w Wieliczce.

FOTOGRAF ŚLUBNY KRZESZOWICE, CZTERY PORY ROKU ALWERNIA - OLA i GRZEGORZ

FOTOGRAF ŚLUBNY KRZESZOWICE, CZTERY PORY ROKU ALWERNIA - OLA i GRZEGORZ

Nasza znajomość z Olą i Grześkiem rozpoczęła się wspólną wyprawą do Ogrodu Pełnego Lawendy w Ostrowie na ich sesję narzeczeńską. Podczas sesji towarzyszył nam piesek Sako. Czas płynie szybko, więc ten ważny dzień, ślubna sobota nadeszła jeszcze szybciej. Makijaż Oli wykonała Kasia w swoim salonie makijażu Katarzyna Kardas Make-Up w Nawojowej Górze. Było wesoło i mega profesjonalnie. Następnie już razem z Darkiem z Filmy i Teledyski Ślubne Kraków DBFILM, który filmowo dokumentował przygotowania, ceremonie i zabawę weselną udaliśmy się do Grzegorza. Niecałe piętnaście minut wystarczyło nam na wpięcie spinek do mankietów, poprawienie muszki, założenie marynarki i zawiązanie butów. W przygotowaniach Oli pomagała jej mama, pięknie dobrane detale w moim ulubionym błękitnym kolorze wyglądały niesamowicie. Pełne emocji błogosławieństwo rozpoczęło się krótko po przyjeździe Grzegorza, który następnie porwał Olę do Kościóła pw. św. Marcina z Tours w Krzeszowicach. Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy ktoś z gości próbował otworzyć parasol, deszcz przestawał padać, więc na zdjęciach nie ma go wcale.

SESJA NARZECZEŃSKA W KRAKOWIE – WYGIEŁZÓW - MAGDA I DAMIAN

SESJA NARZECZEŃSKA W KRAKOWIE – WYGIEŁZÓW - MAGDA I DAMIAN

Magde i Damiana poznałem rok temu. Już wtedy podczas naszego pierwszego spotkania pomyśleliśmy, że sesja narzeczeńska przed ślubem to świetny pomysł. Udało nam się znaleźć czas i trafić odpowiednią pogodę, więc spontanicznie umówiliśmy się na zdjęcia. Żeby dotrzeć do miejsca naszego pleneru trzeba minąć Zalew w Kryspinowie, Kasztel Kajasówka, Cztery Pory Roku by jadąc dalej w stronę Oświęcimia w końcu trafić do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Miejsce to jest szczególne dla Magdy i Damiana ponieważ już pod koniec września tego roku w Kościele z Ryczowa, który jest częścią skansenu wypowiedzą sakramentalne TAK. Na naszej sesji narzeczeńskiej nie brakowało świetnego światła, które to malowało wszystko ciepłymi barwami.

SALA WESELNA WILLA ORCHIDEA WAKSMUND – ŚLUB NA PODHALU - NATALIA i KAMIL

SALA WESELNA WILLA ORCHIDEA WAKSMUND – ŚLUB NA PODHALU - NATALIA i KAMIL

Kilkukrotnie już pisałem, że wesela w górach mają swój niepowtarzalny klimat. Było tak i tym razem na ślubie Natalii i Kamila w Waksmundzie. Ósma rano, flat white na Orlenie, przejazd przez świetnie mi znane pienińskie zakątki, czyli Sromowce Wyżne brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego i pierwszy przystanek Studio Urody Avangarda Karoliny Bryja. W tym miejscu rozpoczęliśmy przygotowania. Karolina to kuzynka Natalii, więc w takie rodzinnej atmosferze, mając salon niemalże na wyłączność powstał perfekcyjny makijaż. Podczas przygotowań Natalii towarzyszyły druhny. Wszystkie dziewczyny wyglądały świetnie i błyskawicznie pomogły Natalii założyć suknie, biżuterię, podwiązkę i buty. W oczekiwaniu na Kamila, który do Waksmundu jechał z Jordanowa w kuchni toczyła się alternatywna impreza. Holenderscy goście, którzy na codzień raczej tylko piwko, złamali się i bariera językowa szybko pękła… i nie tylko bariera pękła w tej kuchni. Dalej już błogosławieństwo, wzruszenia i przejazd końmi do Kościoła Świętej Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie.

SESJA ŚLUBNA – ZIELONYM SZLAKIEM NA POPRADZKI STAW - KRYSTYNA i PIOTR

SESJA ŚLUBNA – ZIELONYM SZLAKIEM NA POPRADZKI STAW - KRYSTYNA i PIOTR

Reportaż ślubny to dla każdego początkującego fotografa szansa na udokumentowanie przygotowań, ceremoni i zabawy weselnej. Bardzo często skupienie się na wykonaniu kadrów klasycznych, koniecznych i wymaganych, blokuje kreatywność nie pozwalając na postawienie kroku dalej i opuszczenie strefy komfortu. Wraz z nabywanym doświadczeniem fotografia ślubna nabiera innego, reportażowego wymiaru, tak zwane żelazne kadry mamy w jednym palcu i chcemy iść dalej. Dążymy do tego by reporterskie podejście do fotografii prowadziło nas do najmniej ustawianych, reżyserowanych zdjęć, a jak największej ilość kadrów przedstawiających emocje i spontaniczne reakcje. Analogię do tego można odnaleźć podczas wykonywania plenerów ślubnych i zastanowić się czy taka sesja zdjęciowa nie powinna na zdjęciach przekazać ułamka osobowości osób fotografowanych. Ten rok i nasze wspólne plenery ślubne będą stały pod znakiem takiego wyzwania. Starannie wyszukane miejsca i ciekawy obrazek jak najbardziej, ale na pierwszym miejscu emocje i żywe reakcje.

FOTOGRAF ŚLUBNY SUCHA BESKIDZKA, MAGNOLIA BUDZÓW - KINGA i MATEUSZ

FOTOGRAF ŚLUBNY SUCHA BESKIDZKA, MAGNOLIA BUDZÓW - KINGA i MATEUSZ

W tym roku most w Zembrzycach nad rzeką Skawą przekroczyłem po raz kolejny, tym razem w drodze do Studia Makijażu Pauliny Ficek w samym centrum Suchej Beskidzkiej. To właśnie tam umówiliśmy się z Kingą na początek reportażu ślubnego. Dołączył do nas mega kamerzysta Adam, który filmował w imieniu Video Art Studio i dzień wystartował na dobre. Gdy makijaż był gotowy udaliśmy się do domu rodzinnego Panny Młodej, gdzie mama z siostrą pomogły Kindze w przygotowaniach. Następnie odwiedziliśmy Zembrzyce jadąc do Mateusza sfotografować wpinanie spinek i poprawienie muchy. W międzyczasie znaleźliśmy chwilę na obowiązkowe portrety Pana Młodego i Panny Młodej. Odbyło się też pełne wzruszeń błogosławieństwo po którym wszyscy udaliśmy się do Kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej. Kościół przepiękny, a pod względem fotograficznym idealny.

FOTOGRAF ŚLUBNY WADOWICE, SALA WESELNA ARKADIA - DAJANA i SYLWESTER

FOTOGRAF ŚLUBNY WADOWICE, SALA WESELNA ARKADIA - DAJANA i SYLWESTER

Słoneczny dzień, mnóstwo zieleni i powietrze o jakim mieszkańcy Krakowa mogą tyko pomarzyć. Drugi raz w tym sezonie ślubnym odwiedziłem Lanckoronę. Tym razem w pierwszej kolejności udałem się na odnaleziony poprzednim razem punkt widokowy po zdjęcie kontekstowe, a następnie udałem się prosto na przygotowania do Sylwestra. Ubranie ślubnego garnituru, spinek i muchy trwało kilka chwil podczas których asystował Adrian. Wyszliśmy jeszcze do ogrodu ogarnąć portret Pana Młodego i chwilę później byłem w drodze do Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie swoje przygotowania rozpoczęła już Dajana. Wykonanie perfekcyjnego makijażu było dla niej zadaniem łatwym, ponieważ na co dzień profesjonalnie zajmuję się wizażem, działając pod marką Dajana Sajdak Make Up. W ubieraniu sukni ślubnej i biżuterii pomagała mama Dajany. Dużo pozytywnej energii spłynęło od Krzyśka i Tomka z TOKKSA – Insired by your life, którzy dokumentowali przebieg przygotowań, ceremoni i zabawy weselnej. W końcu czas oczekiwania dobiegł końca i przed drzwiami zjawił się Sylwester. Gorący buziak na powitanie, pełne emocji błogosławieństwo i wspólnie udaliśmy się do Kościoła pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Oczekując na przyjazd Pary Młodej miałem przyjemność spotkać Anię i Michała, których ślub fotografowałem w ubiegłym roku. Bocian, który krążył podczas ich ślubu w trakcie składania życzeń adresu nie pomylił i do pięćset plus został im już nie dwa, a tylko jeden krok.

REPORTAŻ ŚLUBNY HOTEL JUNIOR KRAKÓW, BALONOWY SZAŁ - MAGDALENA i PIOTR

REPORTAŻ ŚLUBNY HOTEL JUNIOR KRAKÓW, BALONOWY SZAŁ - MAGDALENA i PIOTR

Duży dom, profesjonalna fryzjerka i makijażystka oraz niezastąpieni pomocnicy pełni humoru, plus kilka czelendżing tasków i klimat pod przygotowania mamy zapewniony. Tak w dużym skrócie mógłbym przedstawić początek piątkowych przygotowań Magdy, które miały miejsce w Skawinie. Przed dwunastą kiedy już fryzura i makijaż były gotowe, a na mojej karcie pamięci w aparacie zapisany finalny look, wybraliśmy się do Piotrka. Miało być tam kilku ziomków i spoko klimat… i tak właśnie było. Drużbowie w liczności połowy przeciętnej klasy w szkole podstawowej założyli takie same muchy, a kiedy wbili się w garnitury to wyglądali lepiej niż reprezentacja Polski na plakacie Vistuli. Nie zabrakło też krótkiego błogosławieństwa i kilku tradycyjnych przyśpiewek zaserwowanych przez Sławka, który z zawodową taśmą kręcił imprezą do przodu. Kolor różowy zdominował mieszkanie rodziców Magdy. Dziewczyny sprawnie przypieły welon, butonierki i po krótkim błogosławieństwie udaliśmy się do Kościoła Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.

ŚLUB W LANCKORONIE, RESTAURACJA OLD JOKER JAROSZOWICE - ALICJA i GRZEGORZ

ŚLUB W LANCKORONIE, RESTAURACJA OLD JOKER JAROSZOWICE - ALICJA i GRZEGORZ

Ten reportaż rozpoczynam od zdjęcia pełnego słońca i soczystej zieleni, którego celem jest wprowadzenie Was w typowy dla Lanckorony klimat, który towarzyszył nam przez cały ślubny dzień. Alicja i Grzesiek mieszkają teraz w Anglii, jednak nie wyobrażają sobie życia w miejscu innym niż ich ukochane rodzinne miasto. Obiecali, że na pewno kiedyś wrócą do Lanckorony na dłużej do Polski. Podczas pleneru, na który wybraliśmy się do Zamku Królewskiego na Wawelu i na podziwianie zachodu słońca z Kopca Krakusa dowiedziałem się, że ich wspólna historia pisze się już bardzo długo. W jednym z jej punktów pewnego pięknego dnia Grzegorz przygotował niespodziankę i oświadczył się Alicji w Restauracji Padre na Krakowskim Rynku. W ubiegłą sobotę dotarliśmy do kolejnego ważnego etapu, do dnia ślubu, który połączył Alicję i Grzegorza na zawsze. Dzień ten rozpoczął się w Salonie Kosmetycznym i Fryzjerskim w Sułkowicach. Makijaż wykonała bardzo miła Pani Ula. Chwilę później miejsce Alicji zajęła jej siostra Sabina i salon kosmetyczny zaczął żyć własnym życiem. Ubieranie sukni ślubnej, przygotowania u Grzegorza, pełne emocji błogosławieństwa i wspólne zdjęcia grupowe to preludium do najważniejszego momentu, sakramentalnego TAK, które Para Młoda wypowiedziała w Kościele narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie.

SALA WESELNA FOLWARK ZALESIE, REPORTAŻ ŚLUBNY WIELICZKA - RENATA i MICHAŁ

SALA WESELNA FOLWARK ZALESIE, REPORTAŻ ŚLUBNY WIELICZKA - RENATA i MICHAŁ

Słoneczny weekend, piękna pogoda i książkowy wręcz scenariusz ślubu. Dzień zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach, pełny emocji, wartych odwiedzenia miejsc i przeżytych chwil. Sobota, która rozpoczęła się dla mnie w Salonie Fryzjerskim Galeria Fryzur w Wieliczce, gdzie włosy Renaty układała Kamila Filipowicz. Dziewczyny znały się długo więc uśmiechów nie brakowało, a ja w salonie mogłem rozstawiać swoje lampy błyskowe do woli. Gdy fryzura była gotowa okazało się, że wystarczy przejść przez ulicę, by znaleźć się w domu rodzinnym Renaty. Tam makijaż wykonała Monika Urbanik z MakeUp Art. Planowo o godzine 12:15 wyruszyłem na przygotowania do Michała, który znalazł swój wyjątkowy czas i muchę dopinał w pięknym miejscu, mianowicie w Folwarku Zalesie. Godzinkę później już z Mateuszem i Kasią z Blink Film uwiecznialiśmy przygotowania Panny Młodej. Chwila oczekiwania na Michała, pełne niespodzianek błogosławieństwo, z przejęciem pałeczki przez kolejnych nowożeńców i wyruszyliśmy do Kościoła Świętego Klemensa w Wieliczce. W kościele tym fotografowałem drugi raz i bardzo lubię to miejsce. Kilka ważnych słów księdza, kwartet smyczkowy na chórze i wreszcie, wypowiedziane z uśmiechem na ustach sakramentalne TAK. Zdjęcie grupowe zrobiliśmy w specjalnym miejscu i będzie to świetna pamiątka na długie lata.

PRZYSTAŃ W KABANOSIE SPYTKOWICE, ZDJĘCIA ŚLUBNE JORDANÓW - KRYSIA i PIOTR

PRZYSTAŃ W KABANOSIE SPYTKOWICE, ZDJĘCIA ŚLUBNE JORDANÓW - KRYSIA i PIOTR

Jeden z październikowych weekendów w ubiegłym roku miło spędziłem na fotografowaniu ślubu Iwony i Marcina w Naprawie. Byłoby to mało istotne w kontekście tej opowieści gdyby nie fakt, że Piotr, który z pewnością w ubiegły weekend odmienił swoje życie, jest bratem Marcina. Wybranką Piotra została Krystyna, którą również miałem przyjemność poznać podczas tamtej pamiętnej imprezy. Dlatego od razu napisałem, że tym razem było nie tylko po góralsku też bardzo rodzinnie. Ale jak zwykle zacznijmy od początku. Przygotowania odbyły się w dwóch miejscach. Pierwsze z nich mocno związane z postacią Marylin Monroe to Salon Beauty Center w Nowym Targu, gdzie powstała fryzura. Drugie natomiast to gwiazdorski Salon Urody Glossy, gdzie urodę Krystyny podkreślała Marzena. Właściwe przygotowania odbyły się w domu rodzinnym Krystyny w Skawie. Dziewczyny pomogły ubrać suknię, brat otworzył winko i tak w oka mgnieniu minęła godzinka, po której udałem się do Naprawy do Piotrka. Piotrek nic a nic się przez te kilka miesięcy nie zmienił i jak był duszą towarzystwa na ślubie Marcina, tak zostało. Jego wrodzony włoski temperament skierował przygotowania na właściwe tory.

PLENER ŚLUBNY SŁOWACJA, ŁOMNICKI STAW, SZCZYRBSKIE PLESO - GOSIA i RAFAŁ

PLENER ŚLUBNY SŁOWACJA, ŁOMNICKI STAW, SZCZYRBSKIE PLESO - GOSIA i RAFAŁ

Długi majowy weekend to co roku dużo wolnego i świetna okazja na odpoczynek w górach. Gosia i Rafał swój zimowy ślub podsumowali letnim plenerem, który wykonaliśmy na Słowacji dosłownie wdrapując się na Łomnicki Staw i dla odmiany leniwie spacerując w okolicach Szczyrbskiego Jeziora. W środę rano w Jordanowie przywitało nas piękne słońce, a prognoza pogody wskazywała, że przez cały dzień nie spadnie najmniejsza kropla deszczu. Warunki wymarzone, więc po kilkunastu minutach jazdy samochodem stanęliśmy przy kasach w Tatrzańskiej Łomnicy. Ponieważ droga na szczyt jest dwuetapowa, wiało mocno, a pierwsza kolejka ma współczynnik odporności na górski wiatr w granicach zera więc kołowrotek z mini gondolką nie był w stanie wystartować.

CZTERY PORY ROKU ALWERNIA, REPORTAŻ ŚLUBNY CHEŁMEK - KASIA i MARCIN

CZTERY PORY ROKU ALWERNIA, REPORTAŻ ŚLUBNY CHEŁMEK - KASIA i MARCIN

Słoneczna kwietniowa sobota, w którą to wybrałem się trochę bardziej na zachód od Krakowa, odwiedzając Salon Urody Kraina Piękności Joanna w Oświęcimiu. Jak nie trudno zgadnąć nie pojechałem tam na przejażdżkę tylko na przygotowania ślubne Kasi. W przygotowaniach tych pannie młodej towarzyszyły mama i siostra, która układały fryzury i były malowane równocześnie. Marcin przygotowywał się w pokoju hotelowym w pięknej wzorowanej na polskiej architekturze pałacowej Restauracji Cztery Pory Roku w Alwernii. Pokój nowożeńców z subtelnie wkomponowaną wanną robił wrażenie. W niecałe 15 minut szelki, marynarka i pozostałe elementy garderoby znalazły się na swoim miejscu. Mnie w tym momencie czekał powrót do Chełmka na przygotowania Kasi. W samą porę prosto z gór przybyli kamerzysta Jacek ze swoją narzeczoną Anią. Okazało się, że zbudowali oni mega pozytywny klimat, a Jacek jak prawdziwa złota rączka, przydał się bardzo do pomocy w niełatwym zadaniu zapinania guzików sukni ślubnej. Pełne emocji błogosławieństwo i udaliśmy się do położonego w bliskiej odległości Kościoła Najświętszej Maryi Panny w Chełmku.

VILLA MARINA DĄBROWA GÓRNICZA, ŚLUB NAD JEZIOREM - SANDRA i MACIEK

VILLA MARINA DĄBROWA GÓRNICZA, ŚLUB NAD JEZIOREM - SANDRA i MACIEK

Dokładnie tydzień temu zachęcony niezwykłą, pachnącą na klipach internetowych wakacyjnym klimatem salą weselną Villa Marina w Dąbrowie Górniczej, wybrałem się na zdjęcia ślubne trochę dalej niż zwykle. Powiem jedno było warto i śląsk zapamiętam bardzo dobrze i na bardzo długo. Przy okazji upolowałem fajne kadry, które na pewno rozszerzą moje dotychczasowe porfolio. Dzień rozpoczęliśmy w Tarnowskich Górach w domu rodzinnym Sandry, gdzie Magda pomalowała Pannę Młodą. Staraliśmy się nie przeszkadzać Magdzie w pracy, może nie do końca się udało, ale kilka drobnych próśb cierpliwie przez nią wysłuchiwanych, pozwoliło nam świetnie współpracować i zrobić fajne zdjęcia. Kolejne kilka minut zostało skradzione przez ubieranie sukni ślubnej i tak oto wszystko zostało finalnie dopięte na ostatni guzik. Pojechaliśmy więć na przygotowania do Maćka. Było to bardzo dynamiczne piętnaście minut, w których Pan Młody założył spinki, muchę, buty, zegarek i marynarkę. Pierwszy pocałunek, błogosławieństwo, dwie bramy przygotowane przez sąsiadów i dotarliśmy do Kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach. Ceremonia, podczas której goście procesyjnie przeszli za ołtarz, oraz piękne kazanie wygłoszone przez charyzmatycznego księdza i wreszcie sakramentalne TAK.

HOTEL MARGERITA, MAGIA SALI WESELNEJ W KRAKOWIE - NATALIA i PIOTR

HOTEL MARGERITA, MAGIA SALI WESELNEJ W KRAKOWIE - NATALIA i PIOTR

Sobotnie przedpołudnie i bardzo słoneczny dzień rozpoczęliśmy razem ze świadkiem i jak się chwilę później okazało specjalistą od oświetlenia Round Flashem Łukaszem w Jerzmanowicach, fotografując przygotowania Piotra. Piękny ogród i rozłożyste drzewa wzdłóż podjazdu, wymarzone warunki by zamieszkać spokojnie zdala od miejskiego zgiełku i delektować się spokojem po pracy w sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Narodowego. Mama Piotra przygotowała dla nas kawkę, a Tato okazał się być pasjonatem fotografii, więc trochę porozmawialiśmy o Smienach, Zenitach, powiększalnikach, koreksach i takich tam. Łukasz podszedł do tematu analitycznie, dopasował ilość żelu na włosach, ilość pasty na butach Piotra, powpinał spinki do mankietów i zapiął bordową muchę. Gdy wszystko było już gotowe czekał nas powrót do Krakowa na przygotowania Natalii. Makijaż odbył się w samym centum naszego pięknego miasta w Salonie Hair & Beauty Studio Luizy Borkowskiej. Podczas gdy Luiza wykonała świetny i profesjonalny makijaż, Łukasz dzielnie asystował, a dziewczyny kombinowały coś z brwiami na fotelu obok.

DOM WESELNY ALEKSANDRA, ZDJĘCIA ŚLUBNE MSZANA DOLNA - KASIA i PIOTR

DOM WESELNY ALEKSANDRA, ZDJĘCIA ŚLUBNE MSZANA DOLNA - KASIA i PIOTR

Święta Wielkanocne, a w szczególności lany poniedziałek to dzień otwierający parkiety w całej Polsce. Korzystając więc z okazji urwałem się na kilka godzin z Tokarni, gdzie dzieliliśmy się jajkiem z rodziną już od niedzieli, by uwiecznić ślub Kasi i Piotra. Przygotowania zaczęliśmy w Myślenicach w Salonie Urody Biogenika. Makijaż profesjonalnie wykonała koleżanka Kasi z licealnej klasy. Chwilę później na fotelu zasiadła świadkowa Ania, czyli siostra Kasi, której zdjęci after możecie zobaczyć na facebooku. Następnie udaliśmy się do Stróży i tam z pomocą mamy Kasia ubrała suknię ślubną, buty, podwiązkę i biżuterie. Była też chwila na kawkę i miłą rozmowę z rodzicami. Piotr mieszkał w Pcimiu, udałem się tam więc w kilka minut by sfotografować również jego przygotowania. Podczas ubierania asystowała siostra Ania. Gdy wszystko było już gotowe odbyło się pierwsze pełne emocji błogosławieństwo w domu Piotra i kolejne już wspólne w domu Kasi.

SESJA ŚLUBNA KRAKÓW, RYNEK GŁÓWNY, WAWEL, KAZIMIERZ - CHAN i KATRINA

SESJA ŚLUBNA KRAKÓW, RYNEK GŁÓWNY, WAWEL, KAZIMIERZ - CHAN i KATRINA

Chan i Katrina postanowili przebyć szmat drogi by zrealizować swoje marzenie, sesję zdjęciową w jednym z najpiękniejszych miast europejskich jakim jest Kraków. Wcześniej odwiedzili Austrię, a w Krakowie podczas czterodniowego pobytu mieli okazję zwiedzić Kopalnie Soli w Wieliczce i Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Krakowski Rynek, Zamek Królewski na Wawelu i zakamarki Kazimierza mieli okazję odkrywać ze mną na zaplanowanej już rok wcześniej sesji ślubnej w Krakowie.

KARCZMA POD KOGUTKIEM, REPORTAŻ ŚLUBNY MAKÓW PODHALAŃSKI - GOSIA i RAFAŁ

KARCZMA POD KOGUTKIEM, REPORTAŻ ŚLUBNY MAKÓW PODHALAŃSKI - GOSIA i RAFAŁ

Przedsylwestrowa sobota w najdłuższy bo kończący się dopiero za rok poświąteczny weekend. W Krakowie o godzinie ósmej rano minus trzy stopnie celsjusza na termometrze i kompletny brak śniegu. Na szczęście kilkanaście kilometrów dalej i tylko godzinę jazdy samochodem później stopni minus dziesięć, mega biało i do tego słońce. Maków Podhalański stanął na wysokości zadania i przygotował piękne otwarcie dnia i warunki do stworzenia niezapomnianego reportażu ślubnego Małgorzaty i Rafała. Zdjęcia rozpoczęliśmy w domu rodzinnym Rafała, gdzie przy zakładaniu marynarki, spinek i muchy asystował Tato Pana Młodego. Przed wyjazdem do Gosi odbyło się też pełne emocji błogosławieństwo. O godzinie jedenestej, zachwycony widokami pokrytych śniegiem pagórków Bystrej Podhalańskiej, dotarłem do Jordanowa i zapukałem do drzwi Gosi. Było mi bardzo miło po raz kolejny spotkać rodziców Gosi. Poznaliśmy się na ślubie siostry Gosi, Magdy z Mateuszem, dwa lata wcześniej. Kto chciałby sobie przypomnieć co się wtedy działo, zapraszam tutaj. Makijaż w mistrzowski sposób wykonała Iwona Miernik. Siostry z minimalną pomocą Mamy świetnie poradziły sobie z ubieraniem sukni ślubnej i dodatków. W mieszkaniu przybyło jeszcze kilka osób i rozpoczęło się błogosławieństwo.

HOTEL NAD RABĄ BOCHNIA, ZIMOWY ŚLUB W NIEPOŁOMICACH - ADA i AREK

HOTEL NAD RABĄ BOCHNIA, ZIMOWY ŚLUB W NIEPOŁOMICACH - ADA i AREK

Kilka centymetrów śniegu w Krakowie pojawia się wtedy, gdy w Zakopanem jest go centymetrów kilkadziesiąt. Trudno więc liczyć na śnieżnobiałe pejzaże zimowe, jednak przy odrobinie szczęścia można zamówić trochę śniegu, tak by zaczął padać godzinę przed i godzinę po ceremonii zaślubin. Takie zamówienie zostało zrealizowane dla Adrianny i Arkadiusza, których ślub miałem przyjemność fotografować w Niepołomicach. Przygotowania rozpoczęliśmy w Studio Makijażu Joanny Piotrowskiej. Pierwsze trzaski migawki i pierwsze zamrożone chwile. Studio Asi i ilość sztucznie wytworzonego światła z ringów, softboxów, ścianka z logo, ściany pełne certyfikatów z ukończonych szkoleń wizażu wskazywały na to, że makijaż będzie wykonany mega profesjonalnie i rzeczywiście tak było. Następnie udaliśmy się do domu Ady gdzie czekały już ubrane w przepiękne czerwone suknie Monika i Magda oraz zawsze uśmiechnięta mama Adrianny. Kwiaty nie miały nic wspólnego z zimową aurą. Ada z pomocą druhen ubrała suknię ślubną, biżuterię i z lampką szampana w ręce i uśmiechem (po mamusi) czekała na przybycie Arkadiusza.

SESJA ŚLUBNA STRBSKIE PLESO i POPRADZKI STAW, SŁOWACJA - IWONA i MARCIN

SESJA ŚLUBNA STRBSKIE PLESO i POPRADZKI STAW, SŁOWACJA - IWONA i MARCIN

Tak, to był właśnie ten tydzień, długo zapowiadana pogoda, temperatura i odpowiednio pokolorowane liście. Wszystko tego dnia zapowiadało świetny plener w górach Słowacji. Zainspirowani zdjęciami kolegów fotografów, wybraliśmy się wszyscy po raz pierwszy w piękne miejsca, którymi były Popradzki Staw i Strbskie Pleso. Pierwsza miejscówka, w której nasz plan dnia podyktował nam postój to rzeka Poprad, która przecięła naszą drogę dojazdową do jeziora. Chwila niepewności i świetny widok z pewnością nie do powtórzenia już nawet następnego dnia, a co dopiero tydzień później. Ponieważ czasu do zachodu słońca było dużo, wdrapywaliśmy się przez godzinkę asfaltową drogą w miejsce, które zdecydowanie pokonuje Morskie Oko, a jest nim Popradzki Staw.

SESJA ZDJĘCIOWA DWÓR TOMASZOWICE, OPERA, KAZIMIERZ - KAROLINA i BARTEK

SESJA ZDJĘCIOWA DWÓR TOMASZOWICE, OPERA, KAZIMIERZ - KAROLINA i BARTEK

Dzisiaj zapraszam na ostatni w tym roku jesienny krakowski plener Karoliny i Bartka. Do zrealizowania planu A, który zakładał, że wybieramy się do Zakopanego i spacerujemy do Morskiego Oka, zabrakło nam dosłownie jednego dnia. Akurat w sobotę, początek tego wolnego weekendu, w którym mieliśmy się wybrać w góry gęsta mgła przysłoniła świat i to nie tylko w Krakowie, wszędzie.

WESELE W GÓRALSKIM KLIMACIE PRZYSTAŃ KABANOS SPYTKOWICE - IWONA I MARCIN

WESELE W GÓRALSKIM KLIMACIE PRZYSTAŃ KABANOS SPYTKOWICE - IWONA I MARCIN

Moja przygoda z fotografowaniem ślubów w Jordanowie, Rabce Zdroju, Pcimiu, Skomielnej Czarnej i okolicach rozpoczęła się blisko 3 lata temu od ślubów Igi i Marcina oraz Wiolety i Marcina. Pewnie zauważycie oglądając te zdjęcia, że trochę się pozmieniało w temacie techniki fotografowania, samego kadrowania i obróbki. Mam nadzieję jednak, że zmiany te są na plus. Świetnie wspominam tamte imprezy i plenery, dlatego było mi bardzo miło spotkać całą czwórkę podczas ślubu Iwony i Marcina. Mogę się tylko cieszyć, że akademicka przyjaźń trzech Marcinów, którzy mieszkali razem podczas niezapomnianych czasów studiowania na krakowskim AWF-ie przetrwała do dzisiaj. Sobotnie przedpołudnie rozpoczęliśmy w Salonie Fryzjerskim Agnieszki Wojdyła – AGNES STYLE w Rabce Zdrój. Następnie udaliśmy się do Jordanowa i już drugi raz w tym roku odwiedziłem Patrycję w jej Studio Wizażu Patryca Antosz Make-Up Artist. Jak zwykle atmosfera stworzona przez Patrycję była świetna, a makijaż DOSKONAŁY. Razem z Jackiem z Viva Film, który filmował ślub, prześcigiwaliśy się w wyszukiwaniu ciekawych kadrów. Widzieliśmy już wiele makijaży, ale efekt before/after tym razem był szczególnie WOW. Pożegnaliśmy Jordanów i udaliśmy się do Naprawy do domu Marcina.

ZDJĘCIA ŚLUBNE RESTAURACJA STEK SKAWINA - KAROLINA I BARTEK

ZDJĘCIA ŚLUBNE RESTAURACJA STEK SKAWINA - KAROLINA I BARTEK

W jedną z jesiennych i słonecznych sobót miałem przyjemność towarzyszyć Karolinie i Bartkowi, poznając ich rodziny, znajomych i fotografując jeden z ich najważniejszych dni w życiu. Przygotowania zaczęliśmy w Skawinie w Salonie Fryzjerskim Prestige Hair Studio. Gdy przyjechałem na miejsce Gosia z Nails & Make-Up Małgorzata Lisowska pracowała już nad makijażem Mamy Karoliny. Następnie dzięki świetnej współpracy udało nam się przesunąć stanowisko wizażystki w miejsce idealne, które otworzyło nowe możliwości i morze wpaniałych kadrów. W świetnej atmosferze spędziliśmy kolejne minuty, a może nawet godziny. Następnie przyjechał Bartek i zabrał Karolinę do swojego domu rodzinnego. Bartek ubierał garnitur z Piotrkiem na górze, Karolina z Julią na dole, biegałem po schodach mocno, ale warto było. Pełne emocji, wzruszeń błogosławieństwo i chwilę później udaliśmy się do Kościoła św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.

OPACTWO CYSTERSÓW W MOGILE, SESJA ZDJĘCIOWA KASPROWY - ANETA i DAMIAN

OPACTWO CYSTERSÓW W MOGILE, SESJA ZDJĘCIOWA KASPROWY - ANETA i DAMIAN

Sobotni krakowski ślub Anety i Damiana rozpoczęliśmy w Ambasadzie Urody, gdzie ambasadorki piękna jednocześnie pracowały nad fryzurami Anety, mamy Anety i druhny Ani. Następnie wybrałem się na chwilę do domu Damiana, żeby sfotografować jego przygotowania. Piotrek pomagał dzielnie i korzystając z książkowego scenariusza dla przygotowań Pana Młodego już po kilku minutach Damian z bukietem w ręku był gotowy do wyjścia. Aneta ubrała suknię ślubną, biżuterię, welon i gorąco przywitała Damiana. Emocje podczas błogosławieństwa i oryginalny prezent ślubny od rodziców wywołał uśmiech na twarzach wszystkich zaproszonych gości. Równo w południe udaliśmy się do Opactwa Cystersów w Mogile, gdzie Ojciec Michał udzielił Młodym sakramentu małżeństwa. Kościół w Mogile jest duży, piękny, ma wspaniały ogród i można tam zrobić super zdjęcia.

SESJA ŚLUBNA W PLENERZE, PARK KRAJOBRAZOWY OJCÓW - OLA i PAWEŁ

SESJA ŚLUBNA W PLENERZE, PARK KRAJOBRAZOWY OJCÓW - OLA i PAWEŁ

Sesja ślubna w plenerze to zwykle poszukiwanie trzech składowych chwili, światła i kadru. Każda para młoda musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto jechać pół dnia do innego miasta, żeby zrobić sesję zdjęciową. Może warto ten czas wykorzystać inaczej i zdecydować się na sesję w Krakowie. Zdecydowanie inaczej jest gdy chcecie mieć góry w tle, wtedy rzeczywiście warto się zastanowić nad wyjazdem. W ubiegłym tygodniu razem z Olą i Pawłem polowaliśmy na odpowiedni moment w Zamku Korzkiew i w Parku Krajobrazowym w Ojcowie.

DWÓR SZLACHECKI SIECIECHOWICE, REPORTAŻ ŚLUBNY MIECHÓW - OLA i PAWEŁ

DWÓR SZLACHECKI SIECIECHOWICE, REPORTAŻ ŚLUBNY MIECHÓW - OLA i PAWEŁ

Na mojej mapie ślubów mocno zaznacza się Kraków, Jordanów, Proszowice, Tarnów, tym razem jednak wybrałem się na północ i drogą na Warszawę dotarłem do Miechowa. Właśnie tam w Studio Kosmetycznym Atelier Urody Strefa Piękna rozpoczęły się przygotowania do jednego z piękniejszych ślubów w jakim miałem okazję uczestniczyć, ślubu Oli i Pawła. Ułożenie fryzury trwało trochę ponad godzinkę i po tym czasie tuż za rogiem odnaleźliśmy kolejne Atelier tym razem Kosmetologię Leczniczą w Miechowie, gdzie dziewczyny wizażystki same pomalowane jak na ślub, wykonały wspaniałe makijaże Oli i jej mamie. Plan dnia był świetnie przygotowany i jego kolejnym punktem było sfotografowanie przygotowań u Pawła. Krótkie błogosławieństwo i białe BMW podjechało pod dom rodzinny Oli. Tutaj zaczęła się zabawa, wykup Panny młodej, jakiego pomimo sporej ilości ślubów na moim koncie jeszcze nie widziałem. Czego ten drużba weselny się tam nie przyniósł. Były dynie, ananasy, indyk i trochę procentów.

SESJA ZDJĘCIOWA ZAKRZÓWEK, SKAŁKI TWARDOWSKIEGO KRAKÓW - JUSTYNA i DAMIAN

SESJA ZDJĘCIOWA ZAKRZÓWEK, SKAŁKI TWARDOWSKIEGO KRAKÓW - JUSTYNA i DAMIAN

Justyna i Damian swój ślub mieli dość daleko od Krakowa, więc zdjęcia ślubne z ich najważniejszego dnia i super momenty wyłapywał inny fotograf ślubny. Fakt ten jednak nie przeszkodził nam, żeby się spotkać i po raz kolejny odkryć Kraków na nowo. Zaczęliśmy w Parku w Mogilanach, dość popularną ostatnio miejscówką na plenery ślubne. Wcale nas nie zdziwiło, że tego popołudnia jeszcze dwie inne pary wybrały się na plener ślubny w to miejsce. Następnie daliśmy się zaskoczyć przez Zakrzówek. Zaskoczyć dlatego, że zwykle wchodziłem na ten teren od strony Wawelu i tam miałem swoje ulubione kadry. Tym razem za radą Damiana ze stylova.com zaparkowaliśmy pod adresem Wyłom 1 i udaliśmy się na kąpielisko.

DOM WESELNY MARION – WESELE TARNÓW I ZDJĘCIA ŚLUBNE - ANIA I MICHAŁ

DOM WESELNY MARION – WESELE TARNÓW I ZDJĘCIA ŚLUBNE - ANIA I MICHAŁ

Pierwszy raz w mojej ponad pięcioletniej karierze fotografa ślubnego, podczas życzeń składanych młodej parze pod kościołem, centralnie ponad ludźmi latał BOCIAN. Jest to bankowa zapowiedź, że już wkrótce coś z tego będzie, tak przynajmniej mówili goście weselni. Przygotowania zaczęliśmy w Salonie Fryzjerskim Jarmóg w Tarnowie o godzinie ósmej rano. Jest to bardzo gustownie urządzony salon fryzjerski, który polecam każdej pannie młodej planującej swój ślub w Tarnowie lub okolicach. Kiedy fryzura była gotowa udaliśmy się na makijaż odwiedzając Salon Kosmetyczny Gaja. Dało się zauważyć, że Panie wizażystki, na brak pracy nie mogą narzekać, gdzyż kolejny klienci pojawiali się i znikali w tempie ekspresowym.

SALA WESELNA NEDAN PCIM – REPORTAŻ ŚLUBNY - ANNA I KRZYSZTOF

SALA WESELNA NEDAN PCIM – REPORTAŻ ŚLUBNY - ANNA I KRZYSZTOF

Pcim, Jordanów, Naprawa i okoliczne miejscowości zyskały świetne miejsce, gdzie można wybrać się na Sylwestra lub zorganizować Wasz ślub. Sala bankietowa NEDAN w Pcimiu powstała niedawno, pachnie nowością, oferuje nowoczesny wystrój i dużo przyjemnego światła do zdjęć ślubnych, znacząco ułatwiając pracę dla fotografów i kamerzystów. Ania znalazła mnie jako fotografa ślubnego oglądając zdjęcia Magdy i Grześka. Szerokie kadry z Kościoła w Pcimiu, żywe kolory i autentyczne emocje przekonały ją, żeby zaufać mi i powierzyć zadanie fotografowania jej ślubu.

FOTOGRAF NA WESELE JORDANÓW, STRAŻNICA PCIM - KASIA i GRZEGORZ

FOTOGRAF NA WESELE JORDANÓW, STRAŻNICA PCIM - KASIA i GRZEGORZ

Sobota w długi sierpniowy weekend rozpoczęła się wcześnie, bo o godzinie ósmej rano. Jadąc Zakopianką do Jordanowa na makijaż Kasi miałem okazje podziwiac spowodowane zmiennością aury wspaniałe niemalże górskie widoki. Trudno było zatrzymać się w Bystrej Podhalańskiej, bo aż chciałoby się popędzić dalej. Ale właśnie w Jordanowie Kasia rozpoczęła swoje przygotowania do ślubu. Fajny gabinet kosmetyczny i chwilę później jeszcze nie do końca zamieszkały ale gustownie urządzony salon fryzjerski w Rabce Zdrój.

SESJA ZDJĘCIOWA PARK W MOGILANACH, ZAKRZÓWEK I KAZIMIERZ - JULIA I PIOTREK

SESJA ZDJĘCIOWA PARK W MOGILANACH, ZAKRZÓWEK I KAZIMIERZ - JULIA I PIOTREK

Kraków to piękne miejsce, pełne niezwykłych miejsc i świetnie utrzymanej zieleni, a w połączeniu z dobrym popołudniowym światłem i w miłym towarzystwem Pary Młodej świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Sesja plenerowa w Krakowie to relaks po ślubie i okazja do zrobienia kilku zdjęć na zupełnym luzie. Julia i Piotrek to moi sąsiedzi i pomimo, że nie fotografowałem ich ślubu chętnie zgodziłem się na zdjęciową sesję ślubną. Starannie wybraliśmy miejsca tak i ułożyliśmy plan.

ŚLUB CYWILNY I WESELE W PLENERZE – WITKOWA CHATA KRAKÓW - KINGA i JULIEN

ŚLUB CYWILNY I WESELE W PLENERZE – WITKOWA CHATA KRAKÓW - KINGA i JULIEN

Sierpniowa sobota, bardzo ciepła i z gwarantowaną pogodą bez kropli deszczu, niebieskie niebo z białymi jak śnieg chmurami, czyli dzień idealny i wymarzony na ślub plenerowy w Krakowie. Taka właśnie była ubiegła sobota. Sprzyjającą aurę świetnie wykorzystali Kinga i Julien zapraszając do Krakowa swoich gości na niezapomniany ślub plenerowy. Myśl globalnie, działaj lokalnie – takie korporacyjne hasło, tym razem doskonale wpisało się w oprawę multikulturowego ślubu cywilnego, który miał miejsce w naszym pięknym Krakowie. Sobota rozpoczęła się od przygotowań, które miały miejsce w domu rodzinnym Kingi. Siostra Zuza znakomicie poradziła sobie w roli wizażystki i wkładając w swoją pracę całe serce z niezwykłą starannością wykonała makijaż ślubny Kingi. Duży jasny pokój, świetne światło, kilka bliskich osób jednocześnie przygotowujących się do ceremoni i luźna atmosfera tak po krótce opisałbym to przedpołudnie.

PLENER NARZECZEŃSKI KRAKÓW I OKOLICE - ALINA, MICHAŁ i RUDI

PLENER NARZECZEŃSKI KRAKÓW I OKOLICE - ALINA, MICHAŁ i RUDI

Plener narzeczeński bardzo często staje się integralną cześcią planowanego ślubu. Spotkanie z fotografem przed ślubem pozwala oswoić się z aparatem i zdobyć trochę doświadczenia w pozowaniu przed obiektywem. Sesja narzeczeńśka jest też świetną okazją do poznania fotografa jako człowieka, przełamania pierwszych lodów w tej znajomości. Osobiście możecie przekonać się w jakiej atmosferze powstać będą Wasze zdjęcia ślubne, a obecność fotografa w Waszym domu nie będzie stresująca, ponieważ będzie to osoba, którą mieliście okazję poznać osobiście.

WESELE NA POLU GOLFOWYM W PACZÓŁTOWICACH - JOANNA I GRZEGORZ

WESELE NA POLU GOLFOWYM W PACZÓŁTOWICACH - JOANNA I GRZEGORZ

Usytuowanie z dala od ulicznego ruchu przy pięknych, zielonych polach golfowych sprawia, że Krakow Valley Golf jest wymarzonym miejscem do organizowania zarówno hucznych jak i kameralnych przyjęć weselnych oraz bankietów i bali. Tak na swojej stronie internetowej swoją największą bo mieszczącą do 250 gości weselnych Salę Golfową reklamuje Krakow Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach. I powiem Wam, że wszystko się zgadza, ale zacznijmy od początku. Przygotowania rozpoczęliśmy w na ulicy poselskiej w Krakowie już o godzinie dziewiątej rano. Dawid starannie i profesjonalnie ułożył włosy Asi, natomiast wizażystka Ania wykonała świetny makijaż z mega konturowaniem. Wszystko to w jedno przedpołudnie w Salonie Fryzjerskim HEDONIK Hair Studio. Część dalsza przygotowań odbyła się w mieszkaniu Asi w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

WAKACYJNY TEST OBIEKTYWU SIGMA 50 1.4 ART - MARTUSIA I MICHAŚ

WAKACYJNY TEST OBIEKTYWU SIGMA 50 1.4 ART - MARTUSIA I MICHAŚ

Tym razem zupełnie nie ślubnie. Kilka zdjęć z wakacji, które razem z moim bratem i jego rodziną spędziliśmy w Miszkolcu, Nyiregyhazie, a w drodze powrotnej odwiedzając Tatrzańską Łomnicę. Wakacje to dobry moment, żeby przetestować nowy obiektyw, sprawdzić czy dobrze ostrzy i będzie ok mówiąc krótko na ślubach. Tak się też stało również tym razem. Zabrałem ze sobą Sigmę 50 1.4 ART z filtrem polaryzacyjnym Marumi DHG Super. Większość zdjęć jest zrobiona tym obiektywem, który jak można odnaleźć w internecie jest najlepszą pięćdziesiątką na rynku.

PAŁAC GOETZA BRZESKO, ŚLUBNA SESJA ZDJĘCIOWA - MAGDALENA i ŁUKASZ

PAŁAC GOETZA BRZESKO, ŚLUBNA SESJA ZDJĘCIOWA - MAGDALENA i ŁUKASZ

Pałac Goetza w Brzesku to miejsce niezwykłe, charakteryzujące się wspaniałą architekturą, utrzymane z dbałością o najmniejszy detal. To nie tylko wnętrza, ale i piękny ogród. Każdego tygodnia w sezonie ślubnym miejsce to zamienia się w ekskluzywną sale weselną, budząc zachwyt na twarzach zaproszonych gości. Wielu krakowskich i nie tylko fotografów stawiało w tym miejscu swoje pierwsze kroki w fotografii na warsztatach z pleneru organizowanych pod okiem mistrza Adama Trzcionki. Do zrobienia pleneru w tym miejscu namawiałem już moje pary ślubne, jednak dla wielu osób koszty związane z trzygodzinnym pobytem w Pałacu Goetza na sesji zdjęciowej, równe niemalże miesięcznemu wynagrodzeniu za pracę pielęgniarki czy nauczyciela, były nie do zaakceptowania.

HOTEL QUBUS KRAKÓW SESJA ZDJĘCIOWA - EWELINA I KAMIL

HOTEL QUBUS KRAKÓW SESJA ZDJĘCIOWA - EWELINA I KAMIL

Moja przygoda z wchodzeniem do najróżniejszych miejsc w Krakowie związana jest z mało fajnymi wspomnieniami. Zwykle właściciele nie chcą udostępniać swoich wnętrz na potrzeby sesji zdjęciowych, a jeżeli już dają się namówić to co tu dużo mówić, tanio nie jest. Tym razem było inaczej. Zanim zaparkowałem auto na ulicy gazowej, czyli plenerowym punkcie startowym dla Starej Zajezdni, Stajni, a jednym słowem Kazimierza, podjechałem do Hotelu Qubus by sprawdzić czy fontanna przed hotelem działa. Włączona nie była, więc wszedłem do środka pytając czy można wykorzystać widokowy taras hotelowy do zdjęć ślubnych i czy z okazji przyjazdu Donalda Trumpa do Polski, Panowie Recepcjoniści (z dużej bo jest szacun) by tej fontanny nie odpalili.

HOTEL TADEUSZ USZEW I GÓRALSKA SALA WESELNA - EWELINA I KAMIL

HOTEL TADEUSZ USZEW I GÓRALSKA SALA WESELNA - EWELINA I KAMIL

Przygotowania rozpoczęły się w Krakowie na ulicy Widok. Gdy przyszedłem makijaż i fryzura były już gotowe. Ewelina do sukni dopasowała buty, biżuterię, podwiązkę i z niecierpliwością oczekiwała na przyszłego męża. Kamil przybył na czas i rozpoczęło się błogosławieństwo połączone z podziękowaniem dla rodziców. Wspaniała atmosfera, emocje, moc gorących życzeń. Chwilę później mknęliśmy autostradą w kierunku Okocimia. Ceremonia zaślubin miała miejsce w Kościele Trójcy Przenajświętszej. Po pierwszym toaście na cześć Pary Młodej Zespół muzyczny Dance z Nowego Sącza zaprosił gości na wspólny obiad. Następnie wszyscy podziwialiśmy pierwszy taniec i próbowaliśmy przepysznego ślubnego tortu.

SESJA NARZECZEŃSKA KRAKÓW - KINGA I MACIEK

SESJA NARZECZEŃSKA KRAKÓW - KINGA I MACIEK

Tym razem jeden wpis na blogu łączy sesję narzeczeńską i sesję ślubną Kingi i Maćka. Postanowiłem wybrać najlepsze kadry, które udało nam się stworzyć podczas blisko ośmiu godzin spacerowania i fotografowania miasta Krakowa i jego okolic. Kinga i Maciek bardzo dbali o detale na obu sesjach, przygotowując sobie kolorki holi, strój strażacki, balony wypełnione helem i przepiękny wianek. Sesja narzeczeńska miała pokazać Kraków jako miasto i ograniczyć kolor zielony w kadrze, wybraliśmy więc w pierwszej kolejności Kazimierz.

LAWENDOWE POLE POD KRAKOWEM, SESJA ŚLUBNA W OSTROWIE - KAROLINA I DAWID

LAWENDOWE POLE POD KRAKOWEM, SESJA ŚLUBNA W OSTROWIE - KAROLINA I DAWID

Chwilę zajęło nam obmyślenie planu na sesję ślubną Karoliny i Dawida. Szukaliśmy fajnych miejsc na wschód od Krakowa, tak by można było przyjemnie wypełnić czas oczekiwania na wyjazd do Ostrowa Klimontowa na Lawendowe Pole. Wszystkie miejsca, które rozważaliśmy zostały jednak z łatwością pokonane przez Nadwiślandie czyli Kazimierz, Operę Krakowską i Starą Zajezdnię, wspaniały Kraków zwyciężył po raz kolejny. Dojazd do Lawendowego Pola z Krakowskiego Kazimierza zajmuje około pięćdziesięciu minut.

DOM WESELNY POD KASZTANAMI IGOŁOMIA - KAROLINA I DAWID

DOM WESELNY POD KASZTANAMI IGOŁOMIA - KAROLINA I DAWID

Proszowice, Nowe Brzesko, bardzo blisko do jedynego rozsławionego w okolicach Krakowa pola pełnego lawendy w Klimontowie. Dokładnie o godzinie 11.00 w Salonie urody GLOW rozpoczęliśmy przygotowania do najważniejszego dnia w życiu Karoliny i Dawida. Świetna atmosfera w salonie i profesjonalny makijaż. Chwilę później wybraliśmy się do Dawida, który wbił się w garnitur uzupełniając go gustownymi dodatkami. Wpieliśmy nowe tablice rejestracyjne do ślubnego Jagura. Karolina w towarzystwie drużek ubrała suknie ślubną, buty i biżuterię. Przywitanie, błogosławieństwo pełne emocji, brama pełna serdeczności i ciepłe przywitanie młodych przez księdza w zakrystii.

SALA WESELNA KRZCZONÓW MKA – MORZE GWIAZD - MAGDA i GRZEGORZ

SALA WESELNA KRZCZONÓW MKA – MORZE GWIAZD - MAGDA i GRZEGORZ

Tym razem zapraszam do rozsławionego przez brytyjskiego komika Johna Cleese podkrakowskiego Pcimia, gdzie od samego rana do wydarzeń jednego z najważniejszych dni w swoim życiu przygotowywała się Magda. Zaczęliśmy od makijażu w domu Panny Młodej, gdzie Made by me – Ewa Kobiałka podkreśliła urodę Magdy. Dużo uśmiechów i świetna atmosfera towarzyszyła nam również podczas ubierania sukni ślubnej, butów, podwiązki i biżuterii. Z pomocą Ani i Agnieszki cała operacja odbyła się bardzo sprawnie. Krótkie błogosławieństwo u Grześka, dłuższe u Magdy i chwilę później wszyscy znaleźliśmy się w Kościele św. Mikołaja w Pcimiu. Piękna ceremonia ślubna podczas której Magda i Grzegorz powiedzieli TAK.

SESJA ZDJĘCIOWA KOPIEC KRAKA, PRZEGORZAŁY, KRYSPINÓW - NATALIA I TOMASZ

SESJA ZDJĘCIOWA KOPIEC KRAKA, PRZEGORZAŁY, KRYSPINÓW - NATALIA I TOMASZ

Natalia i Tomasz na plener ślubny wybrali Kopiec Krakusa na Krakowskim Podgórzu, Zamek w Przegorzałach i zachód słońca nad jeziorem w Kryspinowie. Pomimo, że miejsca te odwiedzałem nie pierwszy raz to starałem się wymazać z mojej pamięci istniejące już kadry i skupić się na poszukiwaniu nowych, jeszcze nie odkrytych miejsc. W pobliżu Kopca znajduje się również kamieniołom Liban, który był niegdyś karnym obozem pracy. Miejsce dobre na industrialną sesję narzeczeńską, ale kompletnie nieużyteczne dla Panny Młodej w białej sukni ślubnej.

DEKORACJA SALI WESELNEJ W STYLU RUSTYKALNYM, OSP ZAWADA - KINGA I MACIEK

DEKORACJA SALI WESELNEJ W STYLU RUSTYKALNYM, OSP ZAWADA - KINGA I MACIEK

Liczba atrakcji i miejsc do odwiedzenia w położonych niedaleko od Krakowa Myślenicach była długa, więc tym razem ślubna sobota rozpoczęła się wcześnie rano. Świetna pogoda, bezchmurne niebo i lato w pełni zapowiadało niezwykle udany dzień i super zdjęcia w kolejnej niezapomnianej, opowiedzianej od początku do końca historii ślubnej. Przygotowania Kingi rozpoczęły się w sercu Myślenic w Salonie Akademii Urody pod okiem fryzjera Damiana Pulchnego. Pięć stanowisk w pełni obsadzonych i zakaz palenia wynikający z ilości lakieru we wdychanym powietrzu. Gdy fryzura nabrała kształtów i została solidnie utrwalona udaliśmy się do wizażystki Ani Starowicz i jej Studia Urody SOHO. W garażu Maćka czekał już wypieszczony, wypolerowany do granic możliwości, bordowy Fiat 125p. Kolekcjonerskie detale znalazły swoje miejsce obok klasycznej białej koszuli i granatowego garnituru. Maciek był gotowy do akcji, tym razem jednak nie strażackiej.

DOM WESELNY BABIE LATO GDÓW – REPORTAŻ ŚLUBNY - NATALIA I TOMASZ

DOM WESELNY BABIE LATO GDÓW – REPORTAŻ ŚLUBNY - NATALIA I TOMASZ

Bryan Adams i All For Love, taką dedykacją na Facebook w piątkowy wieczór Tomasz zbudował klimat sobotniego ślubu. Co było dalej? Wymarzona pogoda, trochę słońca i orzeźwiające podmuchy majowego wiatru. Tym razem reportaż ślubny rozpoczęliśmy w Krakowie, a dokładniej na Woli Duchackiej w Salonie Fryzjerskim Anny Ptak. Od godziny 10 rano trwały tam przygotowania, podczas których panie fryzjerka i wizażystka pracowały nad perfekcyjnym makijażem i pięknym upięciem włosów Natalii. Świetnie ułożony plan dnia, pozwolił mi poznać i dłuższą chwilę porozmawiać z rodzicami Natalii, których serdecznie pozdrawiam. Kilka minut po dwunastej dołączyła do nas druhna Ewa, która razem z mamą Natalii pomogła jej ubrać suknię ślubną, buty, podwiązkę i biżuterię. Kilka zdjęć u Tomka, który mieszkał tuż za rogiem, a dalej już tylko emocje i łzy wzruszenia podczas wspólnego błogosławieństwa rodziców.

WESELE TARNÓW, DWÓR BISTUSZOWA I STAROPOLSKI KLIMAT ŚLUBNY - OLA I PRZEMEK

WESELE TARNÓW, DWÓR BISTUSZOWA I STAROPOLSKI KLIMAT ŚLUBNY - OLA I PRZEMEK

Ostatnio mam coraz większe szczęście do par, którym towarzyszę w ich najważniejszym dniu. Ola i Przemek to absolutnie wyjątkowi ludzie. Spotkaliśmy się już wcześniej na sesji narzeczeńskiej i już wtedy wiedziałem, że będzie fajny ślub i z pewnością mega zdjęcia. Poszukując sali weselnej w Tarnowie, Ola i Przemek szukali miejsca, które dzięki klasycznemu i barokowemu wystrojowi pozwoli przenieść gości weselnych w dawne czasy i stworzy staropolską atmosferę. Pozytywne opinie, których pełno można znaleźć w internecie pozwoliły im dokonać właściwego wyboru Dwór Bistuszowa okazał się być wymarzonym miejscem na ich ślub. Siedemnastowieczny dwór, przebudowany i odrestaurowany sto lat później, którego mocną stroną jest park dworski, przepiękna aleja lipowa to świetne miejsce na ślub plenerowy. Reportaż ślubny rozpoczęliśmy właśnie w tym tego dnia oddanym do dyspozycji Oli miejscu.

SESJE PLENEROWE ŚLUBNE W SERCU KRAKOWA - NATALIA I PIOTR

SESJE PLENEROWE ŚLUBNE W SERCU KRAKOWA - NATALIA I PIOTR

Kraków to miejsce piękne, niezwykłe i spełniające wszystkie kryteria niezbędne do wykonania niezapomnianej plenerowej sesji ślubnej. Dodajmy do tego jeszcze świetnie przygotowaną, uśmiechniętą parę czyli Natalię i Piotra, gram kreatywnych pomysłów fotografa, kilka promieni majowego słońca i mogę powiedzieć, że zdjęcia praktycznie robiły się same. Nie miałem okazji fotografować ślubu Natalii i Piotra. Ślub ten odbył się blisko rok temu. Od czego mamy jednak facebook, instagram i wyszukiwarki internetowe. Młodzi wpisali hasło sesja zdjęciowa Kraków i w ten sposób mieliśmy okazję miło spędzić jedno popołudnie, przeszukując Kraków w poszukiwaniu inspiracji i ciekawych kadrów.

FOTOGRAF NA CHRZEST ŚWIĘTY KRAKÓW - SANDRA, PIOTR I FRANEK

FOTOGRAF NA CHRZEST ŚWIĘTY KRAKÓW - SANDRA, PIOTR I FRANEK

Niedziela z wyjątkowo zmienną aurą, pogoda typowo marcowa. Osiedle Kuźnicy Kołłątajowskiej i ślub niezwykły pod wieloma względami. Dzień PODWÓJNIE WAŻNY dla całej rodziny. Pierwszoplanowa rola w całej uroczystości została wypełniona nie przez jak to zwykle przecież na ślubach bywa Pannę Młodą, ale przez dzielnego obserwatora niedzielnych wydarzeń małego Franka. Krótkie przygotowania w mieszkaniu, gdzie gości przybywało z minuty na minutę, a godzina zero zbliżała się wielkimi krokami. Franio, który w modnych szelkach regenerował siły korzystając z popołudniowej drzemki. Moc pozytywnej energii pomimo dużego zamieszania. Tak minęło błogosławieństwo rodziców i wszyscy udaliśmy się do pobliskiego Kościoła Chrystusa Króla w Krakowie, gdzie rozpoczęła się ceremonia Ślubu i Chrztu Świętego. Ksiądz przekazując mnóstwo życiowych rad, wygłosił dowcipne kazanie, które wywołało uśmiechy na twarzach wielu gości.

ZDJĘCIA ŚLUBNE RESTAURACJA STEK MYŚLENICE - SYLWIA I TOMASZ

ZDJĘCIA ŚLUBNE RESTAURACJA STEK MYŚLENICE - SYLWIA I TOMASZ

Bardzo słoneczny i ciepły początek kwietnia zwiastował piękną, pełną białych kwiatów na drzewach wiosnę. W połowie drogi miesiąc stracił wątek i powrócił do niższych zimowych temperatur, a w górach nawet do pokaźnej warstwy śniegu. Wyobrażam więc sobie, że sobotnie przedpołudnie w Filipowicach, gdzie rozpoczęliśmy reportaż ślubny z najważniejszego dnia Sylwii i Tomka, minął między innymi na sprawdzaniu pogody i wyczekiwaniu na wymarzone słońce. Udało się i pogoda w drugiej części dnia dopisała, a krótki plener w Zarabiu u stóp Góry Chełm, który zrobiliśmy na dosłownie kilka chwil opuszczając gości, doświetlały ciepłe promienie zachodzącego słońca. Ale może zacznę od początku. Kilka minut po godzinie dwunastej pod domem Sylwii pojawił się szybki samochód, z którego wysiadł Tomek. Chwilę później w rękach Sylwii wylądował piękny bukiet kwiatów, a Tomasz w zamian otrzymał kilka słodkich buziaków.

DOM WESELNY W JABŁONCE, ZDJĘCIA ŚLUBNE PRZYSTAŃ W KABANOSIE - JOLA i TOMEK

DOM WESELNY W JABŁONCE, ZDJĘCIA ŚLUBNE PRZYSTAŃ W KABANOSIE - JOLA i TOMEK

Sobota rano, jeszcze zima, początek ferii zimowych w małopolsce, na Zakopiance full, korek od Rabki Zdrój, jadę do Jabłonki sfotografować ślub Joli i Tomka razem z ich prześwietnymi dzieciakami Wiktorem i Milenką. Fryzjer umknął mojej uwadze, natomiast makijaż sfotografowałem w gabinecie kosmetycznym VITA Naturalne Piękno w Jabłonce. Dziewczyny Basia i Jola znały się nie od dziś. Nie wiem czy makijaż był wcześniej próbowany, ale wyszedł perfekcyjnie. Nadszedł czas na przygotowania u Tomka. Krótka chwila na poszukiwanie białego domu, na tyle nowego, że w nawigacji jeszcze się nie pojawił i świetna atmosfera, którą tworzyli wspólnie rodzice i brat Tomka. Muszka, garnitur, buty szybko zajęły swoje miejsce i nie przeszkodziła w tym trwająca Olimpiada i skaczący Kamil Stoch. Na klatce schodowej w drzwiach mieszkania Joli powitały mnie uśmiechnięte dzieciaki. Szybko przyzwyczaiły się do obecności Pana fotografa, a Milenka bardzo chętnie pozowała i chciała mieć dużo, dużo zdjęć. Iza pomogła Joli zawiązać suknie ślubną i dopasować pozostałe ważne dodatki. Tomek zjawił się w samą porę i zaczęło się błogosławieństwo.

REPORTAŻ ŚLUBNY DOM WESELENY AKACJOWY DWÓR KRAKÓW - KINGA i SERGIUSZ

REPORTAŻ ŚLUBNY DOM WESELENY AKACJOWY DWÓR KRAKÓW - KINGA i SERGIUSZ

Piątek trzynastego minął bardzo szybko w oczekiwaniu na najważniejszy dzień w życiu Kingi i Sergiusza, dzień ich ślubu. Salon fryzjerki Jean Louis David w Galerii Kazimierz został tego dnia opanowany przez dziewczyny. Praca pań fryzjerek podlegała surowej ocenie, ponieważ Kinga zawodowo zajmuje się wizażem. Wszystkie cztery fotele zapełniły się, a fryzjerki czarowały fryzury marzeń. Kiedy po blisko dwóch godzinach były one gotowe, udaliśmy się do domu Kingi, żeby lekko poprawić makijaż. Pomagała Asia, pomagała Mama Kingi więc makijaż został wykonany na najwyższym poziomie. Suknia ślubna, buty, biżuteria, kilka pamiątkowych zdjęć i Kinga padła w ramiona mega szczęśliwego tego dnia Sergiusza.

ZIMOWA SESJA ŚLUBNA W GÓRACH - KASIA I PAWEŁ

ZIMOWA SESJA ŚLUBNA W GÓRACH - KASIA I PAWEŁ

Minus trzydzieści na termometrach w górach, pełno śniegu, czyste niebo i świecące słońce. Stok na Czarnej Górze pełny narciarzy. Po drugiej stronie tego wzniesienia fajowa panorama tatr i bielutki, zupełnie niewydeptany śnieg. Trochę nam tyłki zmarzły tego dnia, ale warto było, żeby odetchnąć świeżym powietrzem i zrobić kilka niezapomnianych zdjęć.

ZIMOWY ŚLUB W KOŚCIELE NA SZKLANYCH DOMACH, NOWA HUTA, KRAKÓW - OLA I TOMEK

ZIMOWY ŚLUB W KOŚCIELE NA SZKLANYCH DOMACH, NOWA HUTA, KRAKÓW - OLA I TOMEK

Zimowa sobota i koniec stycznia. Linia wspólnych znajomych moich ślubnych par z pięknych studenckich czasów na krakowskim AWF i facebook oczywiście, zaprowadziły mnie tym razem do Nowej Huty w pobliże Placu Centralnego do mieszkania Oli. Przygotowania rozpoczęliśmy wcześnie rano w mieszczącym się w nowej siedzibie Salonie fryzjerskim Avangarda. To tam powstawały fryzury Oli i jej Mamy. Gdy welon wylądował już na swoim miejscu, przenieśliśmy się do mieszkania, gdzie po odnalezieniu odpowiedniego światła, mejkapowe czary rozpoczęła Iwona Miernik. Makijaż jak zawsze udał się doskonale. W tak zwanym międzyczasie odwiedziłem Tomka w jego mieszkaniu na osiedlu Górali. Krótkie pozycjonowanie muchy i powrót do Oli na pozostałą część przygotowań. Dalej klasycznie, przywitanie i gorący pocałunek, błogosławieństwo rodziców i sporo emocji w powietrzu. Chwilę później byliśmy już w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie na osiedlu Szklane Domy. Ksiądż przywitał młodych w zakrystii, wprowadził do ołtarza, wygłosił kazanie i doprowadził ceremonię do najważniejszego momentu, czyli sakramentalnego TAK.

REPORTAŻ ŚLUBNY HOTEL EUROPEJSKI KRAKÓW - PAULINA I MARCIN

REPORTAŻ ŚLUBNY HOTEL EUROPEJSKI KRAKÓW - PAULINA I MARCIN

Wydawałoby się, że śluby odbywają się w miesiącach letnich, żeby nie powiedzieć wakacyjnych, gdy jednak przyjrzymy się tematowi nieco bliżej okazuje się, że fotograf ślubny może fotografować cały rok w szczególności w Krakowie. Koniec listopada, trochę wcześniej w czasie jesienne epizody nie tylko z deszczem, ale i śniegiem, na szczęście w dzień ślubu Pauliny i Marcina pogoda na zamówienie. Przygotowania zaczęliśmy na Osiedlu Oświecenia w mieszkaniu Pauliny gdzie świetny makijaż wykonała Ania z Wodzia make-up story. W międzyczasie sfotografowałem przepiękną suknię ślubną i obrączki. Czas oczekiwania na przybycie Marcina minął błyskawicznie i rozpoczęło się pełne wzruszeń błogosławieństwo.

ZDJĘCIA ŚLUBNE JORDANÓW, DWOREK FANTAZJA - ALINA I JANUSZ

ZDJĘCIA ŚLUBNE JORDANÓW, DWOREK FANTAZJA - ALINA I JANUSZ

Jordanów po raz kolejny. Za oknami jesień w pełni. Z pozoru szara sobota, w praktyce dzień przepełniony emocjami i wrażeniami. Reportaż ślubny Aliny i Janusza zaczęliśmy od makijażu Panny Młodej, który został mistrzowsko wykonany przez Iwonę. Spotkaliśmy się z Iwoną po raz kolejny, tym razem również na sali weselnej. Makijaż jak zwykle doskonały, wywołał zachwyt wszystkich gości i skrócił moją prace nad zdjęciami w Photoshopie o dobre kilka godzin. Kiedy Pani Młoda była już gotowa, oczarowywała każdą wchodzącą do jej pokoju osobę. Po kilku chwilach zabarwionych cieniami i szminkami nadszedł czas na pojawienie się Pana Młodego. Za oknem pojawiła się limuzyna, a Janusz elegancko przywitał się ze swoją przyszłą żoną.

SESJA ŚLUBNA PIESKOWA SKAŁA I OJCÓW - NATALIA I MARCIN

SESJA ŚLUBNA PIESKOWA SKAŁA I OJCÓW - NATALIA I MARCIN

Od ślubu Natalii i Marcina minęło już trochę czasu. Można byłoby powiedzieć, że długo czekaliśmy na różnokolorowe liście i jesienną aurę w Ojcowskim Parku Narodowym i Pieskowej Skale, jednak nie byłaby to stuprocentowa prawda. Jak się pewnie domyślacie powstrzymała nas jesienna pogoda, która oprócz deszczu serwowała temperaturę zwykle poniżej 10 kresek na termometrze. Ale w końcu prognozy sprawdziły się i w może nie najbardziej słoneczny, ale bezdeszczowy i ciepły dzień wybraliśmy się w zaplanowane miejsce.

ZDJĘCIA ŚLUBNE DWOREK FANTAZJA SKOMIELNA BIAŁA - SABINA I WIESIEK

ZDJĘCIA ŚLUBNE DWOREK FANTAZJA SKOMIELNA BIAŁA - SABINA I WIESIEK

Jesienny ale słoneczny sobotni dzień, świat pokryty ogromem mieniących się w słońcu złotych liści i ulica Mickiewicza w Jordanowie, pierwszy przystanek w najważniejszym dla Sabiny i Wieśka dniu. Przygotowania i piękny makijaż ślubny wykonany przez wizażystkę Patrycję, tysiące złotych rad od kamerzysty gaduły Arka z Allemedia, którego pozdrawiam – tak zaczęliśmy. Nie był to mój pierwszy ślub w tych stronach i jak już wielokrotnie pisałem na blogu jestem zachwycony otwartością i gościnnością ludzi w tych stronach. Towarzyszyliśmy też Wieśkowi podczas przygotowań i pełnego wzruszeń błogosławieństwa. Chwilę później już wszyscy razem obserwowaliśmy dumnego Tatę Sabiny, który prowadził córkę do ołtarza.

SESJA ŚLUBNA PARK ZAMKOWY ŻYWIEC - KINGA I SEBASTIAN

SESJA ŚLUBNA PARK ZAMKOWY ŻYWIEC - KINGA I SEBASTIAN

Złota polska jesień w Parku Zamkowym w Żywcu. Jesień w tym roku nie rozpieszcza i długo musieliśmy czekać na dobrą pogodę i żółte liście. W niedzielę gdy zameldowaliśmy się w Parku Zamkowym w Żywcu cztery inne pary również korzystały z tego pierwszego od niepamiętnych czasów słonecznego dnia, a fotografowie uzupełniali plenerowe zaległości. Park jest bardzo fajny głównie, ze względu na płynące przez niego rzeczki i mostki. Jest to rzeczywiście coś, czego w Krakowie i okolicach nie ma.

REPORTAŻ ŚLUBNY WADOWICE, CHOCZNIA I RADOCZA - KINGA I SEBASTIAN

REPORTAŻ ŚLUBNY WADOWICE, CHOCZNIA I RADOCZA - KINGA I SEBASTIAN

Fotografem ślubnym Kingi i Sebastiana zostałem z polecenia Magdy i Lucjana, których pozdrawiam. Ich ślub i sesję plenerową możecie odnaleźć i pooglądać na moim blogu. Był to mój drugi raz w Hollywood Studio Leny Czechowicz i drugi raz w Wadowicach mieście Jana Pawła II. Przygotowania zaczęliśmy o godzinie 13. Lena i Kinga znają się od bardzo dawna i mieszkają po sąsiedzku, więc makijaż i włosy dotarły do poziomu Top Model z ramówki stacji TVN. Chwilkę później pojechaliśmy do Sebastiana, gdzie czekało nas sporo ubierania. Antoś i Wiktor dzieciaczki młodych założyli swoje marynarki w ekspresowym tempie, Sebastian poprawiał muchę i spinki na dole. Kinga w towarzystwie Moniki w pokoju obok dzielnie dopinały suknię na ostatni guzik. Panowała pozytywna atmosfera bez najmniejszych oznak stresu. Punktem kulminacyjnym było wzruszające błogosławieństwo udzielone przez rodziców.

REPORTAŻ ŚLUBNY GOŚCINIEC BRANICKI - NATALIA, MARCIN I MAJA

REPORTAŻ ŚLUBNY GOŚCINIEC BRANICKI - NATALIA, MARCIN I MAJA

Kraków Nowa Huta, Wzgórza Krzesławickie i Branice, miejsca te mogłem odwiedzić fotografując ważny dzień w życiu Natalii, Marcina i ich małej córeczki Mai. Przygotowania rozpoczęliśmy już przed południem. Wizażystka w pierwszej kolejności zajęła się fryzurami i makijażem druhen Karoliny i Moniki. Kiedy dziewczyny potwierdziły, że wyglądają świetnie w fotelu usiadła Natalia. Maja, przychodząc co kilka minut, sprawdzała czy fryzura i makijaż mamy są już gotowe. Po godzinie układania i malowania nadszedł czas na ubieranie sukni ślubnej, a następnie na pełne wzruszeń błogosławieństwo. W świetnych humorach wyruszyliśmy do Kościoła Miłosierdzia Bożego w Krakowie na Wzgórzach Krzesławickich.

REPORTAŻ ŚLUBNY KOŚCIÓŁ NA SKAŁCE KRAKÓW - JULITA I PAWEŁ

REPORTAŻ ŚLUBNY KOŚCIÓŁ NA SKAŁCE KRAKÓW - JULITA I PAWEŁ

Każdy fotograf lubi kolekcjonować za pomocą swoich zdjeć miejsca niezwykłe. Myślę też, że kazdy się zgodzi z tym, że marzeniem każdego fotografa ślubnego są śluby, które odbywają się w najpiękniejszych polskich kościołach. Lista tych kościołów nie jest bardzo długa. Na pewno pierwsze trzy miejsca w Krakowie zajmują Bazylika Mariacka, Uniwersytecka Kolegiata św. Anny i Bazylika Św. Michała Archanioła na Skałce. Julita i Paweł wybrali świetne i wybór ten pozwolił mi zrobić fajne zdjęcia w pięknym kościele, za co bardzo im dziękuję. Sobotni dzień rozpoczęliśmy od przygotowań w domu Julity w Głogoczowie. Wizażystka wykonała perfekcyjny makijaż, a chwilę później odbyło się błogosławieństwo.

ZDJĘCIA ŚLUBNE Z GÓRALSKIEGO ŚLUBU W OSADZIE KAMIENICA - MARLENA I DAWID

ZDJĘCIA ŚLUBNE Z GÓRALSKIEGO ŚLUBU W OSADZIE KAMIENICA - MARLENA I DAWID

Jakieś siedem lat temu w miejscowości Maniowy goście bawili się na moim weselu. Ostatnia sobota to powrót w tamte góralskie strony i góralski ślub Marleny i Dawida w miejscowości Kamienica, przez którą w drodze do Krościenka przejeżdżałem już setki razy. Przygotowanie rozpoczęliśmy w Salonie Fryzjerskim Annete w Szczawie. Gdy fryzura była już gotowa pojechaliśmy do domu Marleny, gdzie kontynuowaliśmy przygotowania. Góralscy drużbowie znali setki przyśpiewek i w finlandzkim tonie długo nie pozwalali wyjść Marlenie z domu. Błogosławieństwo i chwilę później byliśmy już w drodze do Kościoła Przemienienia Pańskiego w Kamienicy. Po drodze na młodych czekały trzy bramy przygotowane z największą starannością i według góralskiej tradycji.

SESJA ŚLUBNA WAWEL, PRZEGORZAŁY I KRYSPINÓW - KASIA I GRZEGORZ

SESJA ŚLUBNA WAWEL, PRZEGORZAŁY I KRYSPINÓW - KASIA I GRZEGORZ

Kasia i Grzegorz na plener ślubny wybrali się do Krakowa. Jako fotograf ślubny zaproponowałem trasę naszego popołudniowego spaceru. Tym razem zaczęliśmy zdjęcia na Wawelu, gdzie udało mi się wymyślić kilka fajnych nowych kadrów i jestem z nich bardzo zadowolony. Następnie w drodze na łąkę z widokiem na Klasztor Kamedułów zatrzymaliśmy się w Zamku Przegorzały i zrobiliśmy zdjęcie panoramy Krakowa z tarasu w Restauracji u Ziyada. Plener kończyliśmy w Kryspinowie korzystając z ostatnich promieni zachodzącego słońca.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W KOŚCIELE PW. ŚW. KLEMENSA TRZEMEŚNIA - KASIA I GRZESIEK

ZDJĘCIA ŚLUBNE W KOŚCIELE PW. ŚW. KLEMENSA TRZEMEŚNIA - KASIA I GRZESIEK

Dzisiaj przenosimy się w okolice Krakowa, blisko Dobczyc do miejscowości Trzemeśnia. Bohaterami wpisu są tym razem Kasia i Grzegorz. Przygotowanie rozpoczęliśmy w domu rodzinny Kasi, gdzie zastałem wspaniałą rodzinną atmosferę. W rolę wizażystki wcieliła się siostra Kasi Emilia, wykonując profesjonalny makijaż z tysiącem pięknych uśmiechów w pakiecie. Fotograf miał jak to czasem mówię mocno z górki. Chwilę później, gdy makijaż był już gotowy Kasia ubrała suknie ślubną, biżuterię, buty, podwiązkę i oficjalnie zgłosiła swoją gotowość do nadchodzących w ten wyjątkowy dzień wydarzeń. Przyjechał Tomek i srebrną Laguną wskazał nam drogę do domu Grześka. Na miejscu miło było znaleźć wspólny temat w szczególności, że było to muzykowanie.

ZDJĘCIA ŚLUBNE KRAKÓW, RESTAURACJA CHOCHOŁOWY DWÓR - MONIKA I RAFAŁ

ZDJĘCIA ŚLUBNE KRAKÓW, RESTAURACJA CHOCHOŁOWY DWÓR - MONIKA I RAFAŁ

Ta sobota należała do Moniki i Rafała, bohaterów dzisiejszej historii. Poznaliśmy się już przed ślubem podczas sesji narzeczeńskiej w Ojcowskim Parku Narodowym. Zdjęcia z tej sesji trafiły do fotoksiążki, a fotoksiążka trafiła prosto do rodziców. Był to bardzo dobry pomysł na prezent. Przygotowania do tego wielkiego dnia zaczęliśmy w domu Moniki. Ubieranie sukni ślubnej i biżuterii odbyło się z pomocą Iwony i pod czujnym okiem mamy Moniki. Ponieważ Rafał mieszka blisko to również jego odwiedziłem podczas przygotowań. Błogosławieństwo odbyło się w pełnej emocji i wzruszeń kameralnej atmosferze. Po błogosławieństwie udaliśmy się do Kościoła św. Piotra i Pawła w Bolechowicach.

REPORTAŻ ŚLUBNY KRAKÓW, RESTAURACJA VIVA MICHAŁOWICE - ANGELIKA I DAWID

REPORTAŻ ŚLUBNY KRAKÓW, RESTAURACJA VIVA MICHAŁOWICE - ANGELIKA I DAWID

Tym razem zapraszam na reportaż ślubny Angeliki i Dawida, który miałem przyjemność fotografować w ubiegłą sobotę w Michałowicach. Zdjęcia z przygotowań Angeliki rozpoczęliśmy w Zielonkach na „Krakowskich Przedmieściach” w Salonie Fryzjerskim u Pawła. Angelika okazała się być nie tylko zawodową fryzjerką, ale i świetną wizażystką. W kilka minut wykonała swój makijaż i czasu wystarczyło jeszcze na delikatne poprawki w makijażu siostry i mamy, które towarzyszyły jej podczas przygotowań w salonie. Uwaga, szef salonu Paweł i Klaudia tego samego dnia okazali się królami parkietu, i jestem przekonany, że fotograf na ich ślubie będzie miał mocno z górki. Prosto z salonu pojechaliśmy do domu rodzinnego Angeliki, by sfotografować dalszy ciąg przygotowań, a następnie do Dawida, który na piętrze wrzucił na siebie wszystkie elementy ślubnej garderoby. Krótkie błogosławieństwo i wspólnie pojechaliśmy odebrać Pannę Młodą.

REPORTAŻ ŚLUBNY KRAKÓW, SKANSEN SMAKÓW W KRYSPINOWIE - PAULINA I DAREK

REPORTAŻ ŚLUBNY KRAKÓW, SKANSEN SMAKÓW W KRYSPINOWIE - PAULINA I DAREK

W historii facebookowych zdjęć można odnaleźć studniówkę, na której Paulina i Darek tańczą maturalnego poloneza w jednej parze. Poznali się jeszcze wcześniej, a ich miłość przetrwała czasy studenckie by w ubiegłą sobotę doprowadzić ich do ołtarza, gdzie powiedzieli sobie sakramentalne TAK. Przygotowania rozpoczęliśmy w salonie fryzjerskim w Liszkach o godzinie 9 rano. Następnie udaliśmy się do domu Pauliny w Czułowie, gdzie wizażystka wykonała bardzo profesjonalny makijaż. Ania towarzyszyła Paulinie podczas ubierania sukni ślubnej i wspierała ją pięknym uśmiechem w każdej sytuacji. Chwilę później byłem już w Minkowie w domu Darka. W drodze powrotnej na naszej drodze napotkaliśmy bramę. Panowie bramowicze tanio skóry nie sprzedali.

WAKACJE WROCŁAW I KUDOWA ZDRÓJ - MICHAŚ I MARTUSIA

WAKACJE WROCŁAW I KUDOWA ZDRÓJ - MICHAŚ I MARTUSIA

Dwa tygodnie pełnego luzu i nasze wakacje, które spędziliśmy we Wrocławiu i Kudowie Zdrój, czyli chwilowa przerwa od zdjęć ślubnych i sesji plenerowych. Michaś i Martusia mieli te dwa tygodnie wypełnione atrakcjami. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Wrocławskie ZOO i nowo otwarte Afrykarium. Świetne miejsce, nowoczesne i na pewno warte zobaczenia. Następnie wybraliśmy się do Parku Wodnego, fajniejszego niż ten w Krakowie. Później kolejkowo, wyjazd na 49 piętro w Sky Tower, finał Euro dla Portugali i nadszedł czas wyjazdu do Kudowy Zdrój.

SESJA ŚLUBNA DOLINA BOLECHOWICKA I KRYSPINÓW - GOSIA I TOMEK

SESJA ŚLUBNA DOLINA BOLECHOWICKA I KRYSPINÓW - GOSIA I TOMEK

Wiele młodych par myśli, że zrobienie fajnych zdjęć do sesji ślubnej wymaga wyjazdu z Krakowa i okolic, pozostawienia za sobą mięc oklepanych i nowe poszukiwania. Mam nadzieję, że po raz kolejny razem z Gosią i Tomkiem udowodnimy, że to nie prawda. Gosia mieszka w Bolechowicach i doskonale zna okolicę, Dolina Bolechowicka to też wspomnienia, chociażby długie treningi pierwszego tańca z Tomkiem, dlatego też zdecydowaliśmy się rozpocząć zdjęcia w tym miejscu. W Dolinie Bolechowickiej doszliśmy do wodospadu, co w sukni ślubnej było dość trudne.

REPORTAŻ ŚLUBNY BOLECHOWICE, DOM WESELNY U NIEDŹWIEDZIA - GOSIA I TOMEK

REPORTAŻ ŚLUBNY BOLECHOWICE, DOM WESELNY U NIEDŹWIEDZIA - GOSIA I TOMEK

Sobota 25 czerwca była jednym z bardziej ciepłych dni tego lata, nie przeszkodziło to jednak w wykonaniu pięknego reportażu ze ślubu Gosi i Tomka. Przygotowania rozpoczęliśmy wcześnie rano od makijażu i fryzury w domu rodzinnym Gosi. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i pozostało tylko oczekiwać na przyjazd Tomka. Kilka buziaków powitalnych, następnie błogosławieństwo i wszyscy udaliśmy się do Kościoła Piotra i Pawła w Bolechowicach. „Jest jeden zero dla Polski” takimi słowami ksiądz rozpoczął kazanie na ślubie Gosi i Tomka.

REPORTAŻ ŚLUBNY MSZANA DOLNA HOTEL GÓRSKI RAJ - BEATA I MARCIN

REPORTAŻ ŚLUBNY MSZANA DOLNA HOTEL GÓRSKI RAJ - BEATA I MARCIN

Drugi raz w tym roku odwiedzam Mszanę Dolną i przepiękny Kościół Św. Michała, który z powodzeniem może konkurować z Krakowskimi perełkami, jakimi są Kościół Św. Anny czy Bazylika Mariacka. Do wykonania reportażu ponad rok wcześniej zaprosili mnie Beata i Marcin. Zdjęcia zaczęliśmy od przygotowań. Fryzura, staranny i delikatny makijaż oraz ubieranie sukni ślubnej odbyło się w dobrych humorach i rodzinnej atmosferze. Już chwilę później pędziłem do Niedźwiedzia, a dokładniej mówiąc do Hotelu Górski Raj gdzie odbyły się przygotowania Pana Młodego.

SESJA ŚLUBNA KRAKÓW I PIESKOWA SKAŁA - NATALIA I DAREK

SESJA ŚLUBNA KRAKÓW I PIESKOWA SKAŁA - NATALIA I DAREK

Zdjęcia Natalii i Darka mieliście już okazję oglądać przy okazji ich ślubu, który odbył się w Domu Weselnym Gościniec Branicki już chwilę temu. Nadszedł czas na kilka zdjęć z pleneru. Początkowo planowaliśmy zrobić zdjęcia w Oświęcimiu, wykorzystując wiosenne okoliczności przyrody, jednak w końcu zdecydowaliśmy się na naprawdę świetne miejsce jakim jest położony niedaleko od Krakowa, pachnący nowością po remoncie Zamek w Pieskowej Skale. Mieliśmy świetną pogodę i wymarzone dla zdjęć światło.

WESELE W DOMU WESELNYM SZLACHECKI DWÓR SIECIECHOWICE - ANIA I MACIEK

WESELE W DOMU WESELNYM SZLACHECKI DWÓR SIECIECHOWICE - ANIA I MACIEK

Ania i Maciek poznali się na pierwszym roku studiów, więc na swój wielki dzień, który miałem przyjemność fotografować, czekali aż te studia się wreszcie skończą. W samo południe zaczęliśmy przygotowania w domu rodzinnym Ani w Cianowicach Wielkich – makijaż i ubieranie sukni w dobrych humorach i doborowym towarzystwie sióstr i rodziców. Chwilę później pojawił się Maciek w czerwonym Mercedesie i bieg wydarzeń nabrał tempa. Pogoda była zamówiona więc żadnych stresów z tego powodu nie było. Za sprawą Zespółu Zowiyrucha pod Krakowem zapanował góralski klimat. Po pełnym emocji błogosławieństwie udaliśmy się do Kościoła Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach. Ceremonię poprowadził sam Ksiądz Proboszcz.

SESJA ŚLUBNA KRAKÓW - SYLWIA I BARTEK

SESJA ŚLUBNA KRAKÓW - SYLWIA I BARTEK

Wtorkowe popołudnie z gwarantowaną pogodą i białymi chmurkami spędziliśmy z Sylwią i Barkiem spacerując po Krakowie. Zawsze polecam Kraków na sesje ślubne, ponieważ można tutaj podczas przyjemnego spaceru odnaleźć wiele miejsc, które pozwalają na wykonanie po prostu ciekawych zdjęć. Minusy? „Krakowskie Centki” chcą na wszystkim zarobić, więc zdarza się, że wejścia do niektórych miejsc na przykład Hotelu Starego czy Ogrodu Botanicznego są mocno przecenione. Pisałem też już kiedyś o strażnikach wawelskiej trawy z tymi Panami też nie ma żartów.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W JORDANOWIE - SYLWIA I BARTEK

ZDJĘCIA ŚLUBNE W JORDANOWIE - SYLWIA I BARTEK

W Jordanowie fotografowałem już kilka razy. Zawsze spotykam się tam z niezwykłą otwartością ludzi i podziwiam ich umiejętność odstresowania i oddania się szalonej zabawie. Tym razem nie mogło być inaczej – udowodnili to Sylwia i Bartek. Przygotowania odbyły się w domu rodzinnym Sylwii. Panna młoda zastosowała jedno z moich ulubionych powiedzeń – jeśli chcesz coś mieć zrobione dobrze, zrób to sam – i jako znana już w okolicach Trondheim wizażystka makijaż wykonała samodzielnie. Mocno trzymaliśmy kciuki za pogodę, która pewnie dlatego wytrzymała do samego końca. Udało mi się też tym razem zrobić jedno z moich ulubionych zdjęć z przygotowań Pana Młodego. Ciekawe czy oglądając reportaż zgadniecie, które to zdjęcie.

SESJA ŚLUBNA LITWIŃSKA GRAPA W CZARNEJ GÓRZE - MAGDA i MATEUSZ

SESJA ŚLUBNA LITWIŃSKA GRAPA W CZARNEJ GÓRZE - MAGDA i MATEUSZ

Ślub Magdy i Mateusza odbył się w Domu Weselnym Rancho Lot w Nowym Targu. Goście weselni jadąc w dniu ślubu z Jordanowa, wspominanym już na blogu krakowskim autobusem miejskim, mieli niepowtarzalną okazję podziwiać wspaniały widok na Tatry. Postanowiliśmy więc pójść za ciosem i na plener ślubny wybrać się również w tamte okolice. Plan pleneru został zatwierdzony dzień wcześniej i poparty praktycznymi poszukiwaniami fajnych miejsc. Zaczęliśmy od punktu widokowego Litwińska Grapa w Czarnej Górze. Wyraziste chmury, umiarkowane słońce plus oczywiście filtry polaryzacyjny i połówkowy pozwoliły nam skopiować panujące warunki na ciąg zero jedynkowych wartości w pliku RAW.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W DOMU WESELNYM RANCHO LOT NOWY TARG - MAGDA I MATEUSZ

ZDJĘCIA ŚLUBNE W DOMU WESELNYM RANCHO LOT NOWY TARG - MAGDA I MATEUSZ

Połowa maja i kolejne ślubne emocje tym razem za sprawą Magdy i Mateusza. Historię rozpoczynamy od makijażu w domu rodzinnym Magdy w Jordanowie. Makijaż po raz kolejny perfekcyjnie wykonała Iwona, którą miałem okazję już poznać na ślubie ponad rok wcześniej. Błogosławieństwo to dużo emocji i pierwsze łzy wzruszeń, które na moment zastąpiły uśmiechy na twarzach gości. Tylko na moment, ponieważ w drodze po raz kolejny uśmiechów nie brakowało. Tym razem dużo dobrego działo się w zakrystii. Zgromadzona ilość księży mogłaby wskazywać na prymicje i była wynikiem wieloletniego zaangażowania młodych w działalność duszpasterską – pewnie wiecie, że tak to wszystko się właśnie zaczęło.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W DOMU WESELNYM U NIEDŹWIEDZIA - ANIA I KRZYSIEK

ZDJĘCIA ŚLUBNE W DOMU WESELNYM U NIEDŹWIEDZIA - ANIA I KRZYSIEK

Ślub Ani i Krzyśka odbył się w długi weekend majowy. Na przygotowania wybrałem się do domu rodzinnego Ani do Lachowic. Zaczęliśmy od zdjęć z makijażu, który z każdą minutą podkreślał niezwykłą urodę Ani. Chwilę później pojawił się Krzysiek i rozpoczęło się pierwsze w tym dniu błogosławieństwo. Zapowiedzi pogodowe na ten dzień okazały się zupełnie nietrafione i mieliśmy piękną pogodę od początku do końca. Drugie błogosławieństwo odbyło się już u Krzyśka w Krakowie. Na ceremonię w dobrym nastroju spacerkiem udaliśmy się do Kościoła pw. Matki Bożej Saletyńskiej. Obrączki, przez które trochę wcześniej mi się dostało do ołtarza dostarczyła mała gwiazda całej imprezy.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W DOMU WESELNYM WILLA PODLESIE - KASIA I DAREK

ZDJĘCIA ŚLUBNE W DOMU WESELNYM WILLA PODLESIE - KASIA I DAREK

Tym razem trochę dalej bo nie Kraków, a Tarnów. W rolach głównych Kasia, Darek i ich mała córeczka Lidia. Przygotowania zaczęliśmy od makijażu w studiu tegorocznej mistrzyni świata wizażu Klaudi Kłos. Następnie, fryzura i kilka minut po godzinie dwunastej dotarliśmy do domu rodzinnego Kasi. Atmosfera była wyjątkowo wesoła, czyli pełny luz. Darek zaskoczył wszystkich, zjawiając się trochę wcześniej. Chwilę później przybyli goście z Grecji, którzy jak się okazało później zaskoczyli wszystkich świetnie wykonanym greckim show. Z biegiem czasu gości przybywało.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W DOMU WESELNYM GOŚCINIEC BRANICKI - NATALIA I DAREK

ZDJĘCIA ŚLUBNE W DOMU WESELNYM GOŚCINIEC BRANICKI - NATALIA I DAREK

Połowa kwietnia i niezwykle udany początek nowego sezonu ślubnego. Wszystko to dzięki Natalii i Darkowi, którzy w ubiegłą sobotę powiedzieli sobie TAK. Tego dnia wstałem i wiedziałem, że będzie to wspaniały dzień. Przygotowania zaczęliśmy od zaledwie podkreślenia urody Natalii w jej domu rodzinnym. Żadnych oznak stresu, świetny humor i uśmiech na twarzy. Darek przyjechał planowo, a razem z nim przybyli jego rodzice. Ropoczęło się błogosławieństwo po którym udaliśmy się do Kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich, gdzie odbył się ślub.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W FOLWARKU STARA WINIARNIA - GABRYSIA I KUBA

ZDJĘCIA ŚLUBNE W FOLWARKU STARA WINIARNIA - GABRYSIA I KUBA

Drugi weekend stycznia to ważny dzień dla Gabrysi i Kuby, którzy powiedzieli sobie TAK w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej. Kilka zdjęć z walizkami podczas wyjazdu z Krakowa, później lekki samochodowy sprint zakopianką do salonu fryzjerskiego w Mszanie Dolnej. Cztery godziny na paznokcie, fryzurę, makijaż i genialny efekt końcowy. Mniej niż trzydzieści minut na ubieranie sukni ślubnej i w pełnej gotowości imprezę czas zacząć. Podczas fotografowania ślubów cywilnych trzeba wykazać się sporym refleksem, ponieważ cała ceremonia trwa krótko.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W HOTELU FERRO EXPRESS KRAKÓW - KASIA I PAWEŁ

ZDJĘCIA ŚLUBNE W HOTELU FERRO EXPRESS KRAKÓW - KASIA I PAWEŁ

Zima, zima, zima biało i temperatura minus trzynaście stopni, ale tylko za oknem. Dla odmiany na ślubie Pawła i Kasi dużo kolorów i dużo uśmiechów w rodzinnej atmosferze. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od fryzjera wcześnie bo o godzinie ósmej rano w Salonie Avangarda. Następnie udaliśmy się na makijaż. Malowanie trwało dobre dwie godziny i odbywało się przy dźwiękach muzyki Dawida Podsiadło. W mieszkaniu dziadków Kasi odbyło się błogosławieństwo, po którym udaliśmy się do świątecznie przystrojonego Kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP na Azorach.

KRAKOWSKA SESJA ŚLUBNA - RENATA i JACEK

KRAKOWSKA SESJA ŚLUBNA - RENATA i JACEK

Trzy dni po udanej zabawie w Pałacu Śmiłowice spotkaliśmy się ponownie, tym razem w Krakowie na ślubnej sesji plenerowej. Padający poniedziałkowy śnieg, którego nikt nie spodziewał się na początku października przekreślił nasz początkowy plan na poniedziałkowy spacer po Rynku i Kazimierzu. Pogoda we wtorek okazała się na nasze szczęście o niebo lepsza i szybką decyzją postanowiliśmy zrealizować plan na sesję właśnie tego dnia. Spotkaliśmy się pod Teatrem Słowackiego.

ZDJĘCIA ŚLUBNE PAŁAC ŚMIŁOWICE - RENATA I JACEK

ZDJĘCIA ŚLUBNE PAŁAC ŚMIŁOWICE - RENATA I JACEK

W drugi październikowy weekend o godzinie 9 rano spotkaliśmy się z Renatą w jednym z pięciu zakładów fryzjerskich w Szczurowej. W ramach badania gruntu trochę wcześniej zaglądnąłem do kościoła, i już od rana odbywało się tam solidne sprzątanie, połączone jak sądzę z nadchodzącymi tego dnia wydarzeniami. Układanie fryzury zajęło trochę ponad godzinkę. Następnie kilka kroków dalej odwiedziliśmy studio makijażu, kwiaciarnie, po czym pojechaliśmy witać pierwszych gości i kontynuować przygotowania do domu rodzinnego Renaty.

SESJA ŚLUBNA WAWEL RYNEK KRAKÓW - AGA I MICHAŁ

SESJA ŚLUBNA WAWEL RYNEK KRAKÓW - AGA I MICHAŁ

Kraków i jego najbardziej znane miejsce na plener czyli Rynek i Wawel przez wielu określane są mianem miejsc oklepanych. Dlatego też młodzi najczęściej mało entuzjastycznie przyjmują propozycję sesji ślubnej właśnie tam. Tymczasem wędrując przez Kraków z aparatem można odkryć wiele ciekawych zakamarków, co więcej dysponując odrobiną czasu i wychodząc ze strefy komfortu w poszukiwaniu nowych ujęć, można odkryć nowe kadry i ciekawe miejsca. Mam nadzieję, że było dokładnie tak i tym razem.

ZDJĘCIA ŚLUBNE ZAJAZD POLESIE PRZYBYSŁAWICE - AGA, MICHAŁ I ZUZIA

ZDJĘCIA ŚLUBNE ZAJAZD POLESIE PRZYBYSŁAWICE - AGA, MICHAŁ I ZUZIA

W poprzednim wpisie poznaliście Jarka i Zuzę, którzy do Polski na swój ślub przyjechali z Niemiec, tym razem historia się powtarza ponieważ Aga, Michał i Zuzia odwiedzili rodzinne strony w tym samym celu przybywając do nas jednak nie z Niemiec, a z Holandii. Tym razem wszystko odbyło się w Krakowie i niedalekich okolicach. Makijaż perfekcyjnie wykonała Natalia, chwilę później odbyło się błogosławieństwo, gdzie Zuzia dzielnie towarzyszyła rodzicom. Ślub odbył się w Kościele pw. Św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach.

SESJA ŚLUBNA KOPIEC KOŚCIUSZKI I WAWEL - ZUZA I JAREK

SESJA ŚLUBNA KOPIEC KOŚCIUSZKI I WAWEL - ZUZA I JAREK

Zuzę i Jarka znacie już z tego ślubnego wpisu na moim blogu. Spotkaliśmy się w tygodniu po ślubie w ramach wspominanego już urlopu w ojczyźnie w Krakowie na plenerowej sesji ślubnej. Początkowo planowaliśmy sesję w okolicach Tarnowa lub w Brzesku w Pałacu Goetzów, jednak w końcu postawiliśmy na Kraków wybierając Kopiec Kościuszki i Wawel.

SESJA ŚLUBNA RABKOLAND RABKA ZDRÓJ - MONIKA I MAREK

SESJA ŚLUBNA RABKOLAND RABKA ZDRÓJ - MONIKA I MAREK

Monikę i Marka poznaliście już na sesji narzeczeńskiej w Zawadce, przypominam miejscu idealnym na wycieczkę rowerową i ślubie, który odbył się w Dworku Fantazja w Skomielnej Białej. Plener poślubny początkowo planowaliśmy zrobić w Skansenie Bystra-Sidzina, ale Monika zgodziła się na moją propozycję i w poszukiwaniu kolorów wybraliśmy się do Rabkolandu.

ZDJĘCIA ŚLUBNE MODRZEWIOWE WZGÓRZE – ZAKLICZYN - ZUZA I JAREK

ZDJĘCIA ŚLUBNE MODRZEWIOWE WZGÓRZE – ZAKLICZYN - ZUZA I JAREK

Idealnie wykorzystany urlop w ojczyźnie – tak krótko podsumowałbym tygodniowy powrót Zuzi i Jarka do polskiej rzeczywistości. Dzień rozpoczęliśmy w salonie kosmetycznym w Ciężkowicach. Następnie miałem przyjemność uczestniczyć w długotrwałym procesie dmuchania balonów i doglądać hodowli udomowionego raka. Po błogosławieństwie udaliśmy się do kościoła pw. św. Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Po ceremoni i zdjęciu grupowym na życzenia udaliśmy się do Osady Wypoczynku i Zdrowia Modrzewiowe Wzgórze w Faściszowej.

SESJA ŚLUBNA KASPROWY WIERCH I NOSAL ZAKOPANE - PAULINA I BARTEK

SESJA ŚLUBNA KASPROWY WIERCH I NOSAL ZAKOPANE - PAULINA I BARTEK

Paulina i Bartek lubią morze, ale mają je na co dzień ponieważ mieszkają w Szczecinie i kochają góry ponieważ na ich szczycie powiedzieli sobie TAK. W niedzielę po sobotnich szaleństwach w Zajeździe Furmańskim w Zakopanym, większość gości weselnych spotkała się na szczycie Kasprowego Wierchu na krótkiej sesji fotograficznej. Mieliśmy tego popołudnia, pogodę wręcz wymarzoną do zdjęć w górach – białe chmurki na niebieskim niebie, umiarkowane słońce i bardzo dobra widoczność. Wykorzystaliśmy te okoliczności jak należy mam nadzieję.

SESJA ŚLUBNA ZAMEK W KORZKWI I KŁADKA BERNATKA - PATI I MICHAŁ

SESJA ŚLUBNA ZAMEK W KORZKWI I KŁADKA BERNATKA - PATI I MICHAŁ

Patrycję i Michała już znacie z sesji narzeczeńskiej i zdjęć ślubnych. Tym razem spotkaliśmy się na sesji ślubnej w Krakowie. Początkowo chcieliśmy fotografować w Dworze Tomaszowice. Odbywała się tam jednak impreza firmowa dla najmłodszych, więc by uniknąć przeładowanych nieznajomymi ludźmi kadrów podjechaliśmy krok dalej do Zamku w Korzkwi.

ZDJĘCIA ŚLUBNE ZAJAZD FURMAŃSKI ZAKOPANE - PAULINA I BARTEK

ZDJĘCIA ŚLUBNE ZAJAZD FURMAŃSKI ZAKOPANE - PAULINA I BARTEK

Paulina i Bartek na co dzień mieszkają w Szczecinie. Góry jednak kochają tak bardzo, że Zakopane wybrali na miejsce swojego ślubu. Zamieszkali w Willi Orion pod okiem przemiłej gospodyni i zaplanowali swój ślub w Zajeździe Furmańskim. Ten dzień rozpoczęliśmy wcześnie o godzinie ósmej rano, od fryzur w zakopiańskim salonie fryzjerskim. Następnie makijaż i suknia ślubna, której ubieranie odbyło się w pokoju z ciekawą historią. Para młoda powiedziała TAK w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zakopanym i zaprosiła gości do zajazdu na ciąg dalszy góralskich przygód.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W HOTELU TURÓWKA WIELICZKA - PATI I MICHAŁ

ZDJĘCIA ŚLUBNE W HOTELU TURÓWKA WIELICZKA - PATI I MICHAŁ

Wszystko zaczęło się w Akademii Stylu na naszym wspólnym osiedlu. Po kilku zdjęciach z makijażu przyszła pora na przygotowania Pana Młodego, więc razem z kamerzystą Krzyśkiem z Camdesign odwiedziliśmy mieszkanie Michała. Następnie powrót na Bociana i błogosławieństwo, po którym udaliśmy się do Kościoła św. Sebastiana w Wieliczce. Po ceremonii, w której aktywnie pomagały dzieci i spektakularnym wyjściu z kościoła, zrobiliśmy wspólne zdjęcie grupowe. Według planu na życzenia goście musieli poczekać, aż dotrą na salę weselną.

SESJA ŚLUBNA DWÓR W TOMASZOWICACH I OJCÓW - AGATA I MATEUSZ

SESJA ŚLUBNA DWÓR W TOMASZOWICACH I OJCÓW - AGATA I MATEUSZ

Po ślubnych przygodach na Kazimierzu, tydzień później spotkaliśmy się z Agatą i Mateuszem ponownie na sesji plenerowej. Pogoda nas niczym nie zaskoczyła i było dokładnie tak samo ciepło, jak przez ostatnie dwa tygodnie sierpnia. Bardzo chcieliśmy uniknąć szablonowych miejsc i miejskich klimatów Krakowa, dlatego zaproponowałem miejsca dobrze mi znane i odwiedzone wielokrotnie podczas moich weekendowych wypraw rowerowych.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W RESTAURACJI PTASZYL NA KAZIMIERZU - AGATA I MATEUSZ

ZDJĘCIA ŚLUBNE W RESTAURACJI PTASZYL NA KAZIMIERZU - AGATA I MATEUSZ

W dzisiejszym ślubnym wpisie historia Agaty i Mateusza. Przygotowania zrobiliśmy w mieszkaniu Agaty i Mateusza. Agata stosując moją sprawdzoną metodę – jeżeli chcesz mieć coś zrobione dobrze zrób to sam – zrezygnowała z usług makijażystki i pomalowała się sama. Makijaż wyszedł profesjonalnie, a w połączeniu z pięknym uśmiechem i krótką sukienką Agata wyglądała świetnie – mina Mateusza, gdy to wszystko zobaczył bezcenna. Po osiągnięciu stanu gotowości udaliśmy się do Urzędu Stanu Cywilnego na Lubelskiej, gdzie Agata i Mateusz dopełnili formalności.

SESJA NARZECZEŃSKA PIESKOWA SKAŁA - PATRYCJA I MICHAŁ

SESJA NARZECZEŃSKA PIESKOWA SKAŁA - PATRYCJA I MICHAŁ

Czasem trzeba wyjść ze strefy komfortu i nawet, gdy na niebie pojawią się chmury, twoja pogoda mówi, że będzie na pewno padał deszcz, a może nawet grad – należy twardo realizować plan. Tym razem plan ten to sesja narzeczeńska Patrycji i Michała w Pieskowej Skale. Turyści pochowali się przed deszczem, natomiast my przeszliśmy szybki kurs pozowania.

SESJA ŚLUBNA KAZIMIERZ KRAKÓW - IGA I MARCIN

SESJA ŚLUBNA KAZIMIERZ KRAKÓW - IGA I MARCIN

Iga i Marcin w czasach studenckich mieszkali na ulicy Paulińskiej, dlatego też z tego miejsca rozpoczęliśmy naszą wyprawę po Krakowie. Kościół na Skałce, wspinaczka na Wawel i tam kilka fotek, a następnie prosto na Kazimierz, gdzie odwiedziliśmy Stajnię, Mleczarnie, Qulinaria, Starą Zajezdnię i Kładkę Bernatkę, każde miejsce inne i ciekawe do fotografowania.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W RESTAURACJI MAGNOLIA BUDZÓW - MAGDA I LUCJAN

ZDJĘCIA ŚLUBNE W RESTAURACJI MAGNOLIA BUDZÓW - MAGDA I LUCJAN

Magdę, Kacpra i Lucjana mieliście okazję już poznać podczas sesji narzeczeńskiej, którą wykonaliśmy w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Dzisiaj część druga naszej wspólnej przygody, a niedługo będzie też i trzecia. Ten oto najważniejszy dzień rozpoczęliśmy w Wadowicach, gdzie Lena Czechowicz wykonała mistrzowski makijaż. Przygotowania do ślubu i błogosławieństwo miało miejsce w Stroniu, w domu rodzinnym Lucjana. Dalej pierwsza brama, na której Lucjana zaskoczyli klubowi koledzy. Były race, śpiewy oraz celny strzał do bramki.

SESJA ŚLUBNA WIOLETY I MARCINA – MOGILANY I KAZIMIERZ

SESJA ŚLUBNA WIOLETY I MARCINA – MOGILANY I KAZIMIERZ

Z Wioletą i Marcinem spotkaliśmy się już w ich reportażowym wpisie, dzisiaj przyszedł czas na plener! Obiecująco wyglądająca alejka drzew w położonym niedaleko Krakowa Parku w Mogilanach oraz duża ilość bezcennego podczas słonecznej pogody cienia, przekonały nas do odwiedzenia tego miejsca i wykonania właśnie tam sesji ślubnej.

ZDJĘCIA ŚLUBNE SKOMIELNA CZARNA - IGA I MARCIN

ZDJĘCIA ŚLUBNE SKOMIELNA CZARNA - IGA I MARCIN

Iga i Marcin to dzisiejsi bohaterowie kolejnego ślubnego wpisu. Z tą sympatyczną parą mieliśmy już okazję spotkać się na weselu Wiolety i Marcina, dlatego wiedziałem, że o uśmiechy tego dnia martwić się nie muszę. Przygotowania do tego dnia zaczęliśmy od Marcina w jego malowniczo położonym domu. Południowe białe chmurki na niebieskim niebie wyglądały bajecznie. Następnie DUŻYM Fiatem rocznik siedem cztery udaliśmy się do domu rodzinnego Igi. Celowo pominęliśmy przygotowania Panny Młodej, podsumowując je tylko kilkoma zdjęciami już po błogosławieństwie.

ZDJĘCIA ŚLUBNE W RESTAURACJI VICTORIA RABKA ZDRÓJ - WIOLETA I MARCIN

ZDJĘCIA ŚLUBNE W RESTAURACJI VICTORIA RABKA ZDRÓJ - WIOLETA I MARCIN

Tego dnia było wszystko, co być powinno – szczere uśmiechy, wiele wzruszeń i pełno emocji! Przedstawiam zatem Wioletę i Marcina, którym miałem przyjemność towarzyszyć zza aparatu podczas ich najważniejszego dnia w życiu. Przygotowania zaczęliśmy popołudniową porą od makijażu. Pokój Wiolety stał się centrum dowodzenia, a do makijażu ustawiła się kolejka. Pomimo, że temat poważny to humor dopisywał, a uśmiechy trzymały się wszystkich. Chwilę później odwiedziłem dom rodzinny Marcina, który wpasował się w bardzo elegancki mundur strażacki.

ULUBIONE WAKACYJNE KADRY - MICHAŁ i MARTUSIA

ULUBIONE WAKACYJNE KADRY - MICHAŁ i MARTUSIA

Pierwszy etap naszej wyprawy to Wrocław. Przez moment mieliśmy już nie jechać dalej, gdyż wujek zorganizował plażę w pokoju jadalnym – był namiot, woda i nawet słońce. Misio zmienił fryzurę, a my zwiedziliśmy Halę Ludową, gdzie trwały przygotowania do koncertu Męskie Granie, Politechnikę i Plac Grunwaldzki. Pierwszy przystanek kolejnego etapu podróży to Malta (ta w Poznaniu). Dalej pojechaliśmy na Stare Drawsko podziwiać jeziora, które wcześniej oglądałem na google i zapowiadały się very nice. Do Dąbek wjechaliśmy o 19:30 prosto na plażę i prosto na zachód słońca.

KONTAKT

ZAINTERESOWAŁA CIĘ MOJA OFERTA, CHCESZ POZNAĆ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU i ZAPYTAĆ O CENĘ PAKIETU?

WYPEŁNIJ PROSZĘ PONIŻSZY FORMULARZ KONTAKTOWY i WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

TOMASZ PROKOP - FOTOGRAF ŚLUBNY

ul. Bociana 4A/35, 31-231 Kraków

NIP: 8133336677   REGON: 369770278

TELEFON: 663 275 222

EMAIL: TOMASZ@99FOTO.PL

POLITYKA PRYWATNOŚCI - RODO

OBSERWUJ MNIE:

wesele z klasą
profil na instagramie
profil na facebook
slub na głowie

IZABELA i ARKADIUSZ

DOM WESELNY EUFORIA MYŚLENICE i SŁONECZNE LOVE