SESJA ŚLUBNA W KRAKOWIE. MIEJSCA IDEALNE NA ROMANTYCZNE KADRY

Sesja ślubna to prawdziwy must have każdej pary młodej. Godziny przed lustrem, idealna suknia ślubna i garnitur skrojony na miarę po prostu muszą zostać uwiecznione w obiektywie fotografa! Oczywiście zdjęcia ze ślubu i wesela są standardem, ale wtedy nie jesteście sami. Wokół was jest mnóstwo osób, wiele się dzieje. Trudno o chwilę skupienia i uwagi tylko dla siebie nawzajem. Taką szansę stwarza specjalna sesja ślubna, na którą warto się zdecydować.

Jest wiele pięknych scenerii na wykonanie sesji. Zdjęcia pary młodej wspaniale prezentują się zarówno na łonie natury, jak i w oryginalnych przestrzeniach z wykorzystaniem architektury. Nie da się ukryć, że starsze polskie miasta mają w sobie to coś. Klimat zabytków połączony z piękną przyrodą to doskonałe tło dla zaprezentowania waszych uczuć w obiektywie fotografa. Jeśli zastanawiacie się nad pięknym miejscem, które jest jednocześnie romantyczne i daje wiele możliwości na ciekawe kadry, Kraków z pewnością spełni wasze oczekiwania!

Zacznijmy od początku. Kraków to miasto w południowej Polsce, była stolica i siedziba królów z wielowiekową historią. W Krakowie oprócz starych, klimatycznych uliczek i wielu zabytków jest również nowoczesna architektura i sporo zieleni. Jest to miasto tętniące życiem, z mnóstwem turystów, eventów, pokazów ulicznych i sztuki. Jeśli nie znacie dobrze Krakowa, pierwsza myśl która przyjdzie wam do głowy, to z pewnością Stare Miasto, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Wawel i oczywiście plaża nad Wisłą. Ale to nie wszystkie piękne miejsca tego miasta!

Kochacie piękno natury? Nie ma nic bardziej romantycznego niż widok ukochanej i ukochanego nad wodą przy zachodzącym słońcu? Zalew Zakrzówek spełni wasze oczekiwania i marzenia o idealnej sesji zdjęciowej! W Krakowie jest również wiele parków, które swoim urokiem zachwycają w pięknych wiosennych, letnich, jesiennych, a nawet zimowych kadrach.

Kolejne miejsca z niesamowitą scenerią i widokiem to słynne kopce. W Krakowie jest ich kilka, choć najbardziej znany to oczywiście Kopiec Kościuszki. Urokliwy jest także Kopiec Krakusa i z pewnością nie tak oblegany. Jeśli cenicie sobie intymną atmosferę i stronicie od ludzi, rozważcie Kamieniołom Liban. Jest to tajemnicze miejsce z potencjałem do niesamowitych kadrów. Mało znany, ale piękny jest też Ogród Muzeum Archeologicznego z widokiem na Wawel.

Jednymi z bardziej urokliwych, równie zielonych miejsc są dworki - na przykład w Tomaszowicach, Dworek Jana Matejki czy Dworek Tetmajerówka lub Białoprądnicki. Pałacowa, nieco zaściankowa sesja, przepięknie uzupełni wasze wesele w stylu rustykalnym lub w stylu boho. Blisko natury jest także Las Wolski – spory zielony teren oddalony od centrum, w którym jest wiele naprawdę pięknych, romantycznych i ustronnych miejsc. Często wybierany przez pary młode do sesji ślubnej jest także krakowski Ogród Botaniczny.

Piękne krakowskie uliczki, które dodadzą klimatu waszej sesji to na przykład Grodzka lub Kanoniczna. Do nietypowych miejsc zaliczyć można na przykład kolorowe schody w dzielnicy Podgórze. Ciekawe tło dla kadrów daje też zabudowa ulicy Wawrzyńca oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej. Oczywiście nie można zapomnieć też o słynnym Kazimierzu, gdzie zdjęcia zarówno w ciągu dnia, jak i nocą wychodzą przepiękne! Niech waszej uwadze nie umknie ulica Józefa i brama przy pubie "Stajnia". Zdjęcia będą magiczne!

Podsumowując, jeśli marzycie o pięknej i romantycznej sesji ślubnej z niesamowitymi i mającymi „to coś” kadrami, wybierzcie magiczny Kraków. Jest to wręcz raj dla miłośników zabytków i architektury, ale także natury! Wystarczy wybrać tylko miejsca, które najbardziej do was pasują i dobrego fotografa, a efekt będzie niesamowity!

Artykuł powstał przy współpracy portalu Wesele z klasą.