SESJA NARZECZEŃSKA KRAKÓW

Witajcie, skoro tutaj jesteście domyślam się, że przygotowujecie się do swojej sesji narzeczeńskiej. Czytając dalej dowiecie się jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej i co zrobić by sesja narzeczeńska wyszła naprawdę wyjątkowo. Jako fotograf ślubny z dziewięcioletnim doświadczeniem wiem, że samo dobre nastawienie nie wystarcza, żeby zdjęcia wyszły naprawdę wyjątkowo. Tak jak ze wszystkim, trzeba włożyć w sesję sporo pracy i serca, żeby jej efekty w pełni nas zadowalały. Kochani jedno jest pewne. Okres narzeczeński to wspaniały czas, który warto mieć na swoich fotografiach. Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na naszą sesję narzeczeńską i które mogą znacznie ją udoskonalić. Pamiętajmy by odpowiednio je do siebie dostosować, tak by sesja odzwierciedlała Wasze wnętrza i w pełni Wam pasowała. Kilka z nich znajdziecie poniżej.

jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej

WYBÓR MIEJSCA NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ

W wyborze miejsca na sesje pamiętajmy, by miejsce to pasowało do Was i współgrało z Waszym trybem życia. Miejsce jest tłem dla zdarzeń i często pomaga opowiedzieć historię Waszej znajomości. Jeżeli posiadacie jakieś wspólne pasje, pokażmy je, wtedy zdjęcia nabiorą naprawdę szczególnej mocy i będą mega naturalne. Gdy podobają Wam się zdjęcia na łonie natury i zawsze o takich marzyliście, zrealizujemy sesję narzeczeńską w lesie, górach lub nad jeziorem. Czasami pary wybierają też plenery miejskie, ponieważ tak wygląda ich codzienne życie i to lubią. Sesję narzeczeńską możemy potraktować również jako przygodę. Jeżeli marzycie o jakimś miejscu, nigdy tam nie byliście, a chcielibyście to miejsce zobaczyć, zróbmy tam zdjęcia, a przy okazji pozwiedzajmy i pooglądajmy okolice. Stworzy to ciekawą historie, którą możecie opowiadać latami. Jeśli natomiast nie jesteście pewni, gdzie chcecie robić zdjęcia, nie martwcie się, chętnie przedstawię Wam kilka moich sugestii i na ich podstawie coś wspólnie ustalimy.

sesja narzeczeńska Stara Zajezdnia Kraków
ODPOWIEDNI STRÓJ

Wybraliśmy już miejsce, wspaniale. Teraz nadszedł czas na wybór stroju. Pamiętajcie dopasujcie swój strój do charakteru sesji, do tego gdzie ją robimy i jak chcecie wyglądać. W swoich strojach unikajcie krzykliwych kolorów, jakiś geometrycznych wzorów oraz napisów. Nic nie powinno odciągać uwagi od Was i od Waszej miłości. Na sesjach narzeczeńskich preferuję pastelowe, stonowane kolory. One zawsze pasują do każdego charakteru sesji. U niej zawsze dobrze wygląda sukienka. U niego sprawdzi się biała koszula, to zawsze wygląda dobrze. Profesjonalne fryzury i makijaż nie są koniecznością, ale mogą zwiększyć Waszą pewność siebie i ułatwić przygotowanie się w dniu sesji zdjęciowej.

sesja narzeczeńska w Krakowie
UMÓW SIĘ NA MAKIJAŻ

Sesja narzeczeńska to doskonały czas by wykonać swój próbny makijaż ślubny. Umówcie się więc ze swoją makijażystką, powiedzcie, że wybieracie się na taką sesję, i poproście ją by stworzyła cudowny makijaż fotograficzny. Jak wiadomo makijaż fotograficzny różni się trochę od tego zwykłego. Na pewno pomoże wyeksponować to co chcemy pokazać i ukryje to czego pokazywać nie chcemy. Zachęcam i zdecydowanie warto się na taki makijaż przedślubny zdecydować.

sesja narzeczeńska na Rynku w Krakowie
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Sesja narzeczeńska to zazwyczaj mini spacer. Więc moim parom doradzam, by wzięli ze sobą wygodne buty. Bardzo lubię, kiedy widzę żywe, świeże kwiaty, dużo biżuterii, która pobłyskuje w świetle, najważniejszy jest jednak dobry humor. Jeśli zamierzasz zabrać ze sobą zwierzęta lub dzieci to bardzo dobry pomysł i pamiątka. Najlepiej naszych sesyjnych gości sfotografować na początku sesji narzeczeńskiej, natomiast później dobrze gdy zaufany przyjaciel lub członek rodziny zabierze je do domu. Jeśli masz buty na zmianę, telefony, kluczyki do samochodu, postaraj się zmieścić wszystko w jednej torbie, żeby ułatwić transport. Zaufaj mi, będziesz zadowolony, że nie trzeba będzie nosić ze sobą więcej rzeczy niż naprawdę potrzeba.

dlaczego warto zdecydować się na sesję narzeczeńską
ZŁOTA GODZINA

Światło na sesji odgrywa kluczową rolę w tym, by zdjęcia były klimatyczne. Dlatego na swoich sesjach zawsze mówię o złotej godzine i na taką godziną zawsze się umawiamy. Zazwyczaj sesje narzeczeńską robię albo o zachodzie, albo o wschodzie słońca. Światło wtedy przybiera złotą barwę i zdjęcia są naprawdę mega klimatyczne. Czas sesji zależy też od pory roku, więc w innych godzinach spotkamy się na wakacjach, a trochę wcześniej późną jesienią.

autentyczne emocje w fotografii ślubnej
CIESZCIE SIĘ CHWILĄ

Nie warto się stresować swoją sesją narzeczeńską. Jest to zazwyczaj długi spacer pełen uścisków, całusów, uśmiechów i przytulania. To jest czas dla Was. Poświęćcie go sobie. Wypełnijcie go relaksem i czujcie się swobodnie. Podczas spaceru poproszę Was, żebyście ze sobą rozmawiali i nie patrzyli na mnie. Chcę podejrzeć i sfotografować sposób, w jaki się wzajemnie rozśmieszacie, wasze reakcje na to, co mówi druga osoba, uśmiechy i gesty.

sesja narzeczeńska Stare Podgórze Kraków

Obiecuję zrobić wszystko, co w mojej mocy, abyście czuli się swobodnie i komfortowo podczas sesji narzeczeńskiej. Pamiętajcie, że robimy zdjęcia dokumentując Waszą miłość. Jeśli skoncentrujecie się na tym i skupicie się na sobie i przyszłych planach ślubnych, wszystko będzie dobrze.

sesja narzeczeńska w Krakowie

POGODA W DNIU SESJI NARZECZEŃSKIEJ

Na sesję narzeczeńską umawiamy się zwykle z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wiadomo, że pogody do końca przewidzieć się nie da. Dlatego też dzień przed sesją sprawdzamy pogodę w internecie podejmując decyzję, czy sesję byędzie można zrealizować. Jeżeli na horyzoncie pojawi się deszcz lub będzie zimno to umawiamy się na inny dzień i sprawdzanie pogody zaczynamy od początku.

sesja narzeczeńska w Krakowie

Napisałem już o wszystkich najważniejszych czynnikach, które wpływają na efekt naszej sesji. Przygotujcie się do niej, rozkmińcie ją w szczegółach, tak by sesja narzeczeńska ukazała Waszą miłość jak również Was samych jak najlepiej oraz była wspaniałą pamiątką na całe przyszłe życie. Zróbmy to tak, by Wszyscy byli naprawdę zadowoleni. Pozdrawiam i zapraszam.

miłość zatrzymana na zdjęciach

KONTAKT

TWOJA WIADOMOŚĆ ZOSTAŁA WYSŁANA.
DZIĘKUJĘ ZA PYTANIE. ODPOWIEM BARDZO SZYBKO.
ZAINTERESOWAŁA CIĘ MOJA OFERTA, CHCESZ POZNAĆ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU i ZAPYTAĆ O CENĘ PAKIETU?
WYPEŁNIJ PROSZĘ PONIŻSZY FORMULARZ KONTAKTOWY i WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
TOMASZ PROKOP - FOTOGRAF ŚLUBNY KRAKÓW
ul. Bociana 4A/35, 31-231 Kraków
TELEFON: +48 663 275 222   EMAIL: TOMASZ@99FOTO.PL
NIP: 8133336677 REGON: 369770278
POLITYKA PRYWATNOŚCI - RODO
OBSERWUJ MNIE
profil na instagramie
profil na instagramie
wesele z klasą

Najczęściej fotografuję w województwie małopolskim: Kraków, Bochnia, Chrzanów, Kielce, Miechów, Myślenice, Olkusz, Oświęcim,
Wieliczka, Tarnów, Wadowice, w województwie śląskim: Katowice i w górach: Szczawnica.