PLENER ŚLUBNY KRAKÓW

Odwiedzając moją stronę internetową trafiliście do fotografa, który od zawsze proponuje i z całego serca namawia na sesje zdjęciowe w Krakowie. Trafiliście do fotografa, który swoim portfolio udowadnia, że nie trzeba jechać na koniec świata by zrobić niezapomniane zdjęcia ślubne. Kraków znany w zimie głównie ze smogu już wiosną zamienia się w piękne, chętnie odwiedzane przez turystów i pełne historii miasto. Fajnych miejsc na sesję zdjęciową nie trzeba tu poszukiwać długo. Łatwo odnajdziemy każdy styl by uwiecznić w nim Waszą miłość.

sesja zdjęciowa Kraków

DEFINICJA PLENERU ŚLUBNEGO

Plener ślubny to integralna część reportażu ślubnego, który pomimo innej specyfiki stanowi jego nieodłączne dopełnienie. Plener ślubny rządzi się swoimi prawami. W odróżnieniu od reportażu ślubnego, w którym uczestniczą zaproszeni na uroczystość ślubną goście, których jednym z zadań jest niespuszczanie z oka Pary Młodej, podczas pleneru ślubnego jesteście tylko Wy i Wasza miłość.

plener ślubny Stare Podgórze Krakówsesja zdjęciowa Krakówsesja ślubna Folwark Zalesie

Miejsce reportażu ślubnego jest zwykle mniej lub bardziej określone przez okoliczności, takie jakie jak miejsce zamieszkania Panny Młodej, korzystna oferta sali weselnej, dostępność zaprzyjaźnionej makijażystki. Plener ślubny pozwala na zaplanowanie wszystkich tych rzeczy jeszcze raz, tak samo lub inaczej. Wybranie miejsc, w których być może jeszcze nie byliście, a chcielibyście je odwiedzić. Przez trzy godziny jesteście tyko Wy i są z Wami uczucia. Zdjęcia plenerowe, które powstają w tym czasie to czysta magia i pamiątka na pozostałą część Waszego życia.

sesja zdjęciowa w zielenifotografia plenerowagadżety przydatne podczas sesji poślubnej

KIEDY ZROBIĆ PLENER ŚLUBNY

Najczęście wybieranym sposobem przeprowadzenia ślubnej sesji zdjęciowej jest zrealizowanie jej w dniu innym niż ślub. Pozwala to na lepsze przygotowanie się do zdjęć i dokładniejsze zaplanowanie miejsca i czasu sesji. Sesja plenerowa w wybranym dniu po ślubie może również z łatwością przerodzić się w ciekawą przygodę. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na to jakie zdjęcia uda nam się tego dnia zrobić jest stworzenie swobodnej i luźnej atmosfery. W trakcie wspólnego spaceru porozmawiamy na różne tematy, pośmiejemy się tak by trzy godziny zaplanowane na plener ślubny, minęły w oka mgnieniu i stały się dobrym wspomnieniem.

sesja ślubna Ogród Botaniczny Krakówciekawe miejsca na sesje plenerową w Krakowie

Kilka zdjęć plenerowych w dniu ślubu? Pozostawianie gości weselnych na sali nie leży w dobrym tonie, jednak gdy w trakcie naszego ślubu, za oknem zauważymy piękny zachód słońca, a sala weselna dysponuje małym ogrodem lub ciekawym otoczeniem to warto poświęcić kilka minut na zdjęcia.

plener ślubny w Krakowieplener ślubny Folwark Zalesiesesja ślubna Zamek w Korzkwi

Goście na pewno będą wyrozumiali i zrozumieją, a zdjęcia wykonane w ten sposób na pewno pozostaną w stylu i klimacie wesela. Będziecie mieli dokładnie takie same dodatki, bukiet ślubny, makijaż i fryzurę. Wykonując plener ślubny w dniu Waszego ślubu zachowujemy spójność zdjęć plenerowych z reportażem ślubnym, co dla niektórych z Was może być niezwykle istotne.

sesja ślubna na Rynku Głównym w Krakowiesesja zdjęciowa kraków
WSKAZÓWKI I REKOMENDACJE MIEJSC

Na północ od Krakowa rozciągają się atrakcje turystyczne Jury Krakowsko-Częstochowskiej reprezentowane przez Ojcowski Park Narodowy, Zamek w Pieskowej Skale, Dwór w Tomaszowicach czy Zamek w Korzkwi. Zachód Krakowa to Zalew w Kryspinowie, Dolina Bolechowicka, Zamek w Przegorzałach, Kopiec Kościuszki i Skałki Twardowskiego. Południe to Park w Mogilanach, Kopiec Kraka i Park Bednarskiego. Wschód Krakowa natomiast to industrialne klimaty Nowej Huty oraz Muzeum Lotnictwa na Czyżynach.

oryginalne zdjęcia z pleneru ślubnegosesja zdjęciowa Pałac Goetza Brzesko

Centrum to kwintesencja Krakowa czyli Bulwary Wiślane, klimatyczny Kazimierz, Plac Nowy, kluby i restauracje reprezentowane przez Mleczarnię, Alchemię, Starą Zajezdnie czy też Studio Qulinarne. Stare Miasto i niezliczona ilość uliczek, Wawel, Planty, Zaułek Czartoryskich, Opera Krakowska, Sukiennice i Rynek Główny, Browar Lubicz, Hotel Stary - wymieniać przeróżne miejsca można długo.

plener ślubny Kasprowy Wierchjakie miejsce wybrać na plener ślubny w Krakowie

Przygotowując się do sesji zdjęciowej i szukając odpowiedzi na pytanie gdzie można zrobić sesję fotograficzną w Krakowie, wpiszcie miejsca z powyższego paragrafu, a gwarantuję, że znajdziecie coś dla Was. Niezliczona ilość zakątków, ciekawych miejsc tych bardziej znanych i dopiero czekających na odkrycie.

sesja ślubna Ogród Botaniczny Krakówmiejska sesja ślubnaplener ślubny w górach

Sesja zdjęciowa w Krakowie to przede wszystkim dobry plan w układaniu którego bardzo chętnie Wam pomogę, konsultując logistykę miejsc, podpowiadając pory dnia, które będą najlepsze dla danej lokalizacji. Zdjęcia z pleneru mają być niezwykłe i niepowtarzalne dlatego warto poświęcić chwilę na znalezienie odpowiednich rekwizytów, które nadadzą sesji oryginalności.

budowanie kreatywności w fotografii ślubnejmiłość na zdjęciach plenerowych

Warto też przygotować makijaż i fryzurę zbliżone do tego z dnia ślubu . Pamiętajcie też, by koniecznie zabrać ze sobą dobry humor - jest to bardzo ważne.

magia fotografii ślubnejsesja ślubna Ogród Botaniczny Kraków
PASJA I KREATYWNOŚĆ

Fotografia jest moją pasją od lat. Jak nie trudno zgadnąć skala kreatywności poczas sesji zdjęciowych sięga zenitu. Kilka chwil w dzień poprzedzający Waszą sesję zdjęciową warto spędzić na przeanalizowaniu moich i istniejacych już w internecie prac innych fotografów ślubnych wykonanych w miejscach lub okolicach miejsc do których się wybieramy.

chwila, światło, kadr w fotografii ślubnejmiejscówki polecane na plener ślubny

Budowanie kreatywności, poszukiwanie szczerości i wyjątkowości w kadrze to ciągła praca. Wierzcie mi, że im dalej jestem, tym więcej pracy widzę przed sobą. Każda kolejna sesja zdjęciowa buduje świadomość tego co mam mieć w kadrze i jak mam tego szukać. Tysiące przeglądniętych zdjęć pozwalają zdefiniować kadr, znaleźć inspirację i odpowiedzieć na pytanie co i jak chcę pokazywać.

plener śłubny Bulwary Wiślanesesja ślubna Ogród Botaniczny Kraków

Trzy godziny fotografowania, najczęściej dwa lub trzy wybrane miejsca w Krakowie i okolicach, blisko pięćset zdjęć, z których starannie selekcjonuję blisko sto zdjęć do obróbki graficznej. Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Zero ustawek i balast sprzętowy ograniczony do niezbędnego minimum. Osobiście czerpię prawdziwą przyjemność w poszukiwaniu prawdziwych emocji w moich zdjęciach, zdobywania Waszego zaufania i odnajdywaniu kadrów w przeróżnych miejscach dzięki niekończącej się magii światła.

plener ślubny Kopiec Krakusaplener ślubny w Zamku

Plener ślubny w Krakowie to najlepszy moment na upamiętnienie tych najpiękniejszych i najromantyczniejszych chwil na fotografiach. To chwila na oderwanie się od rzeczywistości i wcielenie w rolę rozluźnionego modela. Spotkajmy się w Krakowie, wspólnie znajdźmy chwilę, światło, kadr, zachowajmy je na zawsze. Serdecznie zapraszam.

Ogród Botaniczny, wymarzone miejsce na sesję ślubną

KONTAKT

TWOJA WIADOMOŚĆ ZOSTAŁA WYSŁANA.
DZIĘKUJĘ ZA PYTANIE. ODPOWIEM BARDZO SZYBKO.
ZAINTERESOWAŁA CIĘ MOJA OFERTA, CHCESZ POZNAĆ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU i ZAPYTAĆ O CENĘ PAKIETU?
WYPEŁNIJ PROSZĘ PONIŻSZY FORMULARZ KONTAKTOWY i WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
TOMASZ PROKOP - FOTOGRAF ŚLUBNY KRAKÓW
ul. Bociana 4A/35, 31-231 Kraków
TELEFON: +48 663 275 222   EMAIL: TOMASZ@99FOTO.PL
NIP: 8133336677 REGON: 369770278
POLITYKA PRYWATNOŚCI - RODO
OBSERWUJ MNIE
profil na instagramie
profil na instagramie
wesele z klasą

Najczęściej fotografuję w województwie małopolskim: Kraków, Bochnia, Chrzanów, Kielce, Miechów, Myślenice, Olkusz, Oświęcim,
Wieliczka, Tarnów, Wadowice, w województwie śląskim: Katowice i w górach: Szczawnica.