FOTOGRAFIA ŚLUBNA KRAKÓW

Kocham eksperymenty, czerpanie esencji z przemijających trendów, konsekwencję w dążeniu do celu, lubię mieć plan nie pozwalający wkraść się przypadkowi. Fotografia ślubna to dla mnie pasja i weekendowa odskocznia od codziennej korporacyjnej rzeczywistości. Fotografia ślubna to zależność pomiędzy czasem ekspozycji, przysłoną i czułością ISO. Fotografia ślubna to jednocześnie zależnośc pomiędzy chwilą, światłem i kadrem. W obu przypadkach jest to zawsze kompromis poparty pomysłem i doskonałym warsztatem, który pozwala ten pomysł zrealizować.

Fotografia ślubna to moim zdaniem przede wszystkim reportaż i temat człowieka w kadrze. Bez niego nie ma co mówić o uczuciach, radości, łzach wzruszenia, słowach, które układają się tworząc chwile, które chcemy zatrzymać na wieki. Światło to według mojej definicji kontekst. Nadaje ono miejscu charakter, tworzy tło dla wydarzeń i pozwala eksponować emocje. Kadr to wiedza, setki przeglądniętych zdjęć i budowane latami poczucie estetyki. Fotografia ślubna wykorzystuje te narzędzia tworząc opowieść o ludziach, miejscach, wydarzeniach i emocjach.

Każde zdjęcie ślubne zaczyna się od pomysłu. To zwykle konfrontacja pomiędzy powstałym w naszej głowie ideałem i możliwościami jakie stwarza nam zastana sytuacja. Sprzęt fotograficzny jest na pewno ważny, ale nie przeceniajmy jego wartości. W dzisiejszych czasach, ludzie bardzo często posługują się doskonałymi aparatami i obiektywami.

Pamiętajmy jednak, że osoba zajmująca się fotografią ślubną to osoba, która poświęciła setki godzin na odkrywanie nowych technik, doskonalenie warsztatu, podpatrywanie mistrzów, próby i błędy, analizowanie sytuacji i wyciąganie wynikających z nich wniosków. Kilka lat bacznego obserwowania rynku fotografii ślubnej, pasja i upór w dążeniu do celu z pewnością pozwoliło mi stworzyć zdjęcia i wypracować styl warty Waszej uwagi. W trakcie reportażu lubię obserwować wydarzenia, sporadycznie wyrywam się z drobnymi sugestiami.

Fotografia ślubna w moim wykonaniu wciąga osobę oglądającą w ciąg wydarzeń, tak by mogła ona poczuć to, co czują osoby będące na zdjęciach. Uważam, że jestem na Waszym ślubie by dokumentować ten ważny dzień, pokazywać, że jestem tam dla Was i będę opowiadał o Was. Staram się uchwycić Was takimi, jakimi jesteście. Moje rozmowy z Wami w dniu ślubu czy sesji zdjęciowych są tylko i wyłącznie towarzyskie. Jestem fanem autentycznych emocji. Staram się nie prosić o uśmiech i cierpliwie czekam, aż przyjdzie on sam. W mojej pracy fotografa ślubnego kieruję się planem, doświadczeniem, ograniczając przypadek do minimum.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojego bloga i obejrzenia pełnych reportaży ślubnych, sesji zdjęciowych, zdjęć pełnych kolorów i autentycznych emocji. Oglądając moje prace sami ocenicie czy moja definicja stylu w fotografii ślubnej będzie odpowiadać Waszym preferencjom. Wspólnie znajdźmy chwilę, światło, kadr, zachowajmy je na zawsze.

 

REFERENCJE

Nie jestem pewna, czy Tomek zasługuje na 5 gwiazdek... bo w naszej opinii należy Mu się znacznie więcej! Niekrępująca atmosfera, profesjonalizm i czujne oko obserwatora były cechami, których szukałam u fotografa ślubnego i które z pewnością znalazłam u Tomka. Piękne zdjęcia jednej z koleżanek nakłoniły nas do zmiany fotografa ślubnego na miesiąc przed weselem, ale dziś patrząc na nasze fotografie wiem, że ta szalona decyzja była strzałem w dziesiątkę! Każdej parze poszukującej fotografa ślubnego z pełnym przekonaniem polecamy Tomasza - choć reportaże na Jego blogu są chyba wystarczającą rekomendacją :) Raz jeszcze dziękujemy Ci Tomku za piękne i szybko oddane zdjęcia, współpracę z Tobą będziemy zawsze miło wspominać! Anna i Krzysztof.

Tomek zajmuje się fotografią ślubną z pasją, robi świetne zdjęcia, a do tego zna sie na tej sztuce! Poza tym jest wspaniałym, uśmiechniętym człowiekiem i praca z nim to czysta przyjemność :-) słyszałam, że najlepszy aparaciarz to taki, na którego nie zwraca się uwagi i Tomek taki jest. Cichaczem pstryka fotki i przez to są naturalne, a na plenerze daje mnóstwo super pomysłów :-) dziękujemy Tomku za zdjęcia ślubne i wczorajszy plener (to był dla nas z Pawłem wspaniały prezent na rocznice) !!! Kasia i Paweł.

W każdym calu zajebisty fotograf, a przede wszystkim człowiek!!! Polecam z czystym sumieniem. Jeżeli ktoś oczekuje pełnego zaangażowania, precyzji, kompetencji, sprytnego oka oraz wielu wielu innych drobnych jak i większych zdolności od fotografa - to właśnie znalazł odpowiednią osobę! Jeżeli chcesz aby fotograf plątał Ci się pod nogami albo szturchał Cię bez słowa przepraszam, to tutaj takiej osoby nie znajdziesz. Tomek, to ciepły człowiek o wielkim sercu do swojej pasji. Zrobi wszystko, żeby zachować Twoje najpiękniejsze chwile w życiu! Paulina i Bartek.

Tak jak już wiele osób pisało – Tomek to profesjonalista w każdym calu! W niesamowity sposób uwiecznia na zdjęciach najważniejsze chwile – pełne wzruszeń, pozytywnych emocji i radości. Wtapia się w gości, dzięki czemu zdjęcia są mega naturalne. Stwarza genialną atmosferę, jest przesympatyczny i ciągle uśmiechnięty – praca z Nim to sama przyjemność! A zdjęcia dostarcza błyskawicznie! Tomku, raz jeszcze dziękujemy za przepiękne zdjęcia, dzięki którym wspomnienia powracają! Wszystkim gorąco polecamy! Natalia i Tomasz.

Jednym słowem - człowek zajmujący się fotogafią ślubną z pasją, co widać po efektach. Już nie możemy doczekać się zdjęć z sesji. W przyszłości jeśli będę miała szukać fotografa, na pewno zadzwonię do Tomka. Dziękujemy za przepiękne zdjęcia, zaangazowanie, uśmiech i energię, która udzieliła sie również nam. Do zobaczenia. Aleksandra i Paweł.

Serdecznie polecamy Tomka! To świetny, niezwykle profesjonalny fotograf, który jest zaangażowany w swoją pracę, a przy tym jest przesympatyczny i zawsze uśmiechnięty. Zdjęcia otrzymaliśmy w ekspresowym tempie, na każdym z nich Tomek uchwycił piękne chwile z naszego dnia. Zdjęcia są przepiękną pamiątką! Tomku, to była przyjemność z Tobą współpracować! Jeszcze raz dziękujemy za przepiękne zdjęcia! Anna i Piotr.

Tomku, dziękujemy ogromnie za przepiękną pamiątkę jaką mamy dzięki Tobie. Twoje zaangażowanie i ogrom pomysłów widać w każdym ujęciu. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego fotografa. Polecamy wszystkim ! Aleksandra i Grzegorz.