FOTOGRAFIA ŚLUBNA KRAKÓW - CHWILA, ŚWIATŁO, KADR...

Kocham eksperymenty, czerpanie esencji z przemijających trendów, konsekwencję w dążeniu do celu, lubię mieć plan nie pozwalający wkraść się przypadkowi. Fotografia ślubna to dla mnie pasja i weekendowa odskocznia od codziennej korporacyjnej rzeczywistości. Fotografia to trójkąt zależności pomiędzy czasem ekspozycji, przysłoną i czułością ISO. Fotografia ślubna to jednocześnie trójkąt zależności pomiędzy chwilą, światłem i kadrem. W obu przypadkach jest to zawsze kompromis poparty pomysłem i doskonałym warsztatem, który pozwala ten pomysł zrealizować.

fotografia ślubna Kraków

Fotografia ślubna to moim zdaniem przede wszystkim reportaż i temat człowieka w kadrze. Bez niego nie ma co mówić o uczuciach, radości, łzach wzruszenia, słowach, które układają się tworząc chwile, które chcemy zatrzymać na wieki. Światło to według mojej definicji kontekst. Nadaje ono miejscu charakter, tworzy tło dla wydarzeń i pozwala eksponować emocje. Kadr to wiedza, setki przeglądniętych zdjęć i budowane latami poczucie estetyki. Fotografia ślubna wykorzystuje te narzędzia tworząc opowieść o ludziach, miejscach, wydarzeniach i emocjach.

fotografia ślubna Kraków

Każde zdjęcie ślubne zaczyna się od pomysłu. To zwykle konfrontacja pomiędzy powstałym w naszej głowie ideałem i możliwościami jakie stwarza nam zastana sytuacja. Sprzęt fotograficzny jest na pewno ważny, ale nie przeceniajmy jego wartości. W dzisiejszych czasach, ludzie bardzo często posługują się doskonałymi aparatami i objektywami. Pamiętajmy jednak, że dobry fotograf to taki, który poświęcił setki godzin na odkrywanie nowych technik, doskonalenie warsztatu, podpatrywanie mistrzów, próby i błędy, analizowanie sytuacji i wyciąganie wynikających z nich wniosków. Kilka lat bacznego obserwowania rynku fotografii ślubnej, pasja i upór w dążeniu do celu z pewnością pozwoliło mi stworzyć zdjęcia i wypracować styl warty Waszej uwagi.

fotografia ślubna Kraków

W trakcie reportażu lubię obserwować wydarzenia, sporadycznie wyrywam się z drobnymi sugestiami. Fotografia ślubna w moim wykonaniu mam nadzieję wciąga osobę oglądającą w ciąg wydarzeń, tak by mogła ona poczuć to, co czują osoby będące na zdjęciach. Uważam, że jestem na Waszym ślubie by dokumentować ten ważny dzień, pokazywać, że jestem tam dla Was i będę opowiadał o Was. Staram się uchwycić Was takimi, jakimi jesteście. Moje rozmowy z Wami w dniu ślubu czy sesji zdjęciowych są tylko i wyłącznie towarzyskie. Jestem fanem autentycznych emocji. Staram się nie prosić o uśmiech i cierpliwie czekam, aż przyjdzie on sam. W mojej pracy fotografa ślubnego kieruję się planem, doświadczeniem, ograniczając przypadek do minimum.

fotografia ślubna Kraków

W każdym calu zajebisty fotograf a przede wszystkim człowiek!!! Polecam z czystym sumieniem. Jeżeli ktoś oczekuje pełnego zaangażowania, precyzji, kompetencji, sprytnego oka oraz wielu wielu innych drobnych jak i większych zdolności od fotografa - to właśnie znalazł odpowiednią osobę! Jeżeli chcesz aby fotograf plątał Ci się pod nogami albo szturchał Cię bez słowa przepraszam, to tutaj takiej osoby nie znajdziesz. Tomek, to ciepły człowiek o wielkim sercu do swojej pasji. Zrobi wszystko, żeby zachować Twoje najpiękniejsze chwile w życiu! - Paulina i Bartosz.

fotografia ślubna Kraków

Tomek jest fotografem z pasją, robi świetne zdjęcia, a do tego zna sie na tej sztuce! Poza tym jest wspaniałym, uśmiechniętym człowiekiem i praca z nim to czysta przyjemność :-) słyszałam, że najlepszy fotograf to taki, na którego nie zwraca się uwagi i Tomek taki jest. Cichaczem pstryka fotki i przez to są naturalne, a na plenerze daje mnóstwo super pomysłów :-) dziękujemy Tomku za zdjęcia ślubne i wczorajszy plener (to był dla nas z Pawłem wspaniały prezent na rocznice) !!! - Katarzyna i Paweł.

fotografia ślubna Kraków

Gorące podziękowania dla Tomka za wspaniałą pamiątkę z naszego wesela, które odbyło się 15 sierpnia tego roku. Współpraca, podejście do tematu, zaangażowanie na bardzo wysokim poziomie. Materiał z wesela otrzymaliśmy w ekspresowym terminie. Wszystkim serdecznie polecamy! - Patrycja i Michał

Zdjęcia robię na terenie miasta Kraków i okolic. Serdecznie zapraszam na mojego bloga gdzie możecie pooglądać pełne reportaże ślubne.

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ